Držení kamery, Jak správně držet? Jak omezit přepot rukou a těla?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Přátelé, mám na vás dotaz a bude rád za každou radu apod. Jak držíte kameru? Jak omezujete třes rukou/těla? Já s tím mám problém. Do této doby jsem vždy používal všude stativ tudíš jsem nemusel tento problém řešit. Jenže teď v nové práci, kde pracuji s kamerou, myslím tím profi kameru na rameno Sony dsr 250 mám trochu problém s třesotem obrazu. I když to není hrozné ( říkal profík kolega kameraman) i tak mě to strašně štve a bohužel moc nevím, jak to mám omezit nebo co bych měl procvičovat apod. Proto budu moc rád za každý nápad, poznámku, doporučení apod na téma omezení třepotu obrazu. Moc děkuji.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

I já mívám problém udržet kameru v klidu. Jenže mám pouhou "dlaňovku". Osobně jsem se ještě nesetkal s takovým problémem s kamerou na rameno. Vlastní zkušenost nemám pražádnou, ale ani jsem o tom nikde nečetl. Jsem zvědavý jestli tu někdo dokáže smysluplně poradit.
evik
Příspěvky: 21
Registrován: 09.06.2011, 12:58
Kontaktovat uživatele:

Vzít si prášek na uklidnění:) Třeba třezalku tečkovanou;)
Milan

Tak je to správně,jasně a srozumitelně.
lubud

Opřít se důkladně zády o strom, zeď apod. , rozkročit nohy, lokty zapřít o břicho (výhodou je břicho větší :D), zatajit dech a točit. Pomáhá i opření očnice o oční důlek (jen u dlaňovek).
Pokud nejde odstranit příčinu, dá se někdy odstranit následek, a to pomocí Mercalli 2. Zatímco Mercalli 1 za moc nestálo, ta "dvojka" je výrazně lepší.


Naposledy oživil Anonymous v 25.12.2020, 14:28
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů