Jak vytvořit z jednoho audiokanálu dva?

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Zamčeno
RichardK
Příspěvky: 10
Registrován: 26.04.2011, 12:36
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu.Jak mám v PS 14 rozdělit jednokanálový zvuk do dvou kanálů? Tahám video z kamery která má jenom dva cinche (audio ,video)
přes analogově digitální převodník a chci aby šel zvuk z obou repráků.Jen nevím které nastavení použít aby se zvuk rozdělil.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokud nenajdete odpověď na foru vytvořte nové téma.Protože zde takový dotaz není(nenašel jsem) téma jsem uživateli vytvořil.
A k věci:
Pokud máte takovou kameru jenom s jedním audio outem RCA(cinch) je nejjednodušším způsobem sehnat rozdvojku
z jednoho cinche na dva.Já jsem si ji vyrobil,neb jsem pájení znalý:-)
Pokud ji neseženete,nebo Vám nebude vyhovovat takto rozdvojený zvuk(dojde k útlumu zvuku popř. v krajním případě to bude brumět)
můžete se pokusit chybějící kanál nahradit v nějakém audio softu.Stačí free program Audacity.
Nebo vložit video do audio stopy,tím získáte z videa nejrychlejším způsobem jenom audio.Pak použít audiofekt a vybrat ze standartních
ten s názvem Správa kanálů a pokusit se udělat nastavení podle Vaší potřeby.
RichardK
Příspěvky: 10
Registrován: 26.04.2011, 12:36
Kontaktovat uživatele:

Moc díky za odpověď.Právě ta rozdvojka to bylo první co mne napadlo, ale neosvědčila se právě z důvodů které jsi popsal (dojde k útlumu zvuku popř. v krajním případě to bude brumět) tak hledám lepší metodu. Jen mě zajímá jak to řeší ostatní protože jsem právě na fóru nenašel toto téma. Myslím že správa kanálů je dobré řešení a mohla by fungovat.
Ještě jednou díky
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Kdysi jsem to tak řešil s kamerou Panasonic tuším RZ10 to byla.S rozdvojkou to fungovalo a bez problému,graboval jsem přes TV kartu.
Pokud by nepomohla správa kanálů musel by se zvuk vyexportovat a upravit na dvoukanálový v audioeditoru.
K tomu se mi osvědčilo Audacity.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host