Použít Docx ke vložení do fora?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
lubud

Romolus: já bych doporučoval používat pro prezentaci čehokoliv na tomto webu jen standardní nástroje. Zdá se mi, že u docx je to jako u esperanta - psát se tím dá, ale nikdo tomu nerozumí:)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Docx je přípona nejnovějších Microsoft office tuším 2010.Pokud máte starší verzi(2002) je nutno k tomu stáhnout doplněk kompatibility.
Tak samo s excelem.Tak si i Mrkvosoft uvědomil,že si změnou nadělal do hnízda.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro Lubud: Chtěl jsem to sem dát v PDF, ale max. data pro uložení zde je 300Kb. Ze 60ti Kb dokumentu Word 2010 mi to bohužel udělá 411Kb soubor a ten sen nejde načíst. V TXT souboru mi to přišlo zase moc obyčejné a tudíž nepřehledné.
lubud

Já si to "esperanto" v docx a xlsx umím přečíst, ale napadlo mne, že ne každý čtenář ví, že k přečtení potřebuje ješte například jakýsi DOCX VIEWER nebo že si musí doplnit Compatibility Pack pro Microsoft® Office o nové formáty Office Open XML.
Prostě starý dobrý word a excel je zatím standard, kterému rozumí každé PC. Když už si člověk dá tu práci a vypracuje nějaký užitečný dokument pro širokou veřejnost, bylo by fajn, kdyby si to mohlo přečíst 100% zájemců, ne jenom ti poučenější.
Jiná věc je velikost toho souboru. Fakt se tu dá uložit jen 300Kb? To by snad bylo řešitelné jen přes "ulož.to" nebo něco podobného.
lubud

Poslyšte, já jsem toto vlákno nezaložil!!! Byla to jen taková faktická poznámka v jiném vlákně ohledně ne úplně kompatibilního formátu jinak užitečného návodu. Praktický význam z hlediska dlouhodobého informování čtenářů tato informace nemá a tak toto vlákno radši někam ukliďte... Až budete zase dělat pořádek.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

I já jsem reagoval na Vaši poznámku a proto jsem ji z původního příspěvku vytáhl a vytvořil tohle vlákno..Divil by jste se,ale nevšichni používají Office 2010.A v tom případě je lepší použít PDF nebo jiný soubor jak psal Romolus a umístit někde jinde.
Toto vlákno jste nezaložil,autorství Vám bylo přiřčeno automaticky redakčním systémem po úpravách.
lubud

Steviezah: Já se vůbec nedivím. Naopak - moc dobře vím, že formáty docx či xlsx ještě nejsou všeobecně zažité a spoustě čtenářů dělají potíže. Vždyť právě proto jsem přece JÁ požadoval, aby se tu používaly jen formáty, které "každé PC" přečte.
Také jsem to byl JÁ, kdo navrhl, aby se větší soubory ukládaly např. na "ulož.to" nebo na něco podobného, když to sem nevleze (toto ale napadne samo sebou každého, že...). O tomto teda můj předchozí příspěvek nebyl.
Vadí mně, že jsem se stal nechtěně autorem nového vlákna, které s programem SONY pro střih navíc ani nesouvisí. Zkrátka není to košer, ani od moderátora. Ale přežiju to ve zdraví:).
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Toto vlákno bylo přemístěno,autor je steviezah.
lubud

No, takhle je to lepší - děkuji...


Naposledy oživil Anonymous v 24.12.2020, 12:30
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů