KAMERA CANON GX10 v Sony AX100 a AX700

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Bugr. Chcete za každou cenu 4K 50p? Jestli stačí 4K 25p nebo dokonce jen o chlup méně kvalitní obraz ve FHD 50p, pak doporučuji Sony FDR-AX100. V Megapixel jí mají za poloviční cenu a kvalita obrazu je stejná ne-li o kousek lepší nežli u GX10.

https://www.megapixel.cz/sony-fdr-ax100e

Já si tu radost udělal. Ty dárky k tomu v ceně okolo tří tisíc také nejsou marné. Nemá tolik možností nastavení, ale to důležité ano. Skvělý obraz i zvuk. Vím o čem mluvím. Před pár dny jsem jí koupil. Poloviční hmotnost, kompaktnější tvar. Jen pro jistotu ostřit ručně a vše je fajn.

Jste-li ale zvyklý na Canon, pak mé doporučení klidně přehlédněte. :-)
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Romolus: mám Canona druhýho po sobě ale upřímně jsem si nikdy u XH-A1 pořádně nezvykl na menu. U Sony mi to přijde víc intuitivní, chtěl jsem GX10 protože všude píšou, že má to 4K opravdový v datovým toku 150mbit a umí 2x zpomalení, u 1080p 4x zpomalení.

Jsem koukal i na tu novější verzi Sony FDR-AX700 ale nevím jestli je tam tak velký progres a stojí to za vyšší cenu..


Jinak to, že je Sony menší je velká výhoda, chtěl něco menšího na cesty bez madla. A ruční ostření nezvládám, spolehám na automatiku.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro Bugr.
U AX100 je práce s ručním ostřením poměrně jednoduchá, právě proto, že má plné manuální na stavení clona, čas, zisk a peaking. Většina záběrů je natáčena na střední a velké vzdálenosti a tam je ostření spolehlivé. Na blízko se to dá lehce naučit. Canon GX10 dle mých prvních zkušeností dost silně proostřuje (dýchá). Bolest všech kamer Canon, co jsem měl kdy v ruce. Tento jev je u Sony kamer jen velmi sporadický.
AX700 má určitě velké plus v ostření, ale jestli to stojí za tu rozdílnou cenu... AX100 jsem si zde troufl zmínit jen proto, že je na ní nasazená tak přívětivá cena. Když byla před léty za podobné peníze jako je teď AX700, nestálo za to o ní uvažovat. Za 31 tisíc s dárky navíc, to už je jiná káva. :-)

OMLOUVÁM SE, ŽE JSEM DO VLÁKNA O CANON GX10 ZANESL SONY TÉMATIKU, ale ta akce je tak výrazně výhodná, že jsem na to musel upozornit.

Navíc AX100 má skvělé fotografie, což se u GX10 říci bohužel nedá. Osobní zkušenost. AX100 mé vlastní video:

https://www.youtube.com/watch?v=Aj6Ef_XMsV8
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Ty dárky nejsou špatné, náhradní akumulátor bych kupoval tak jako tak.

Jinak to ostření asi nebude problém, většinou natáčím z velké dálky takže tam to asi kamera zvládne sama. Jelikož točím záběry v kuse tak potřebuju rychlé automatické ostření, které nemusím řešit, manuálně většinou ovládám clonu.

AX700 je o dost dražší a nikde jsem se nedočetl jestli je opravdu o tolik lepší. Ale přijde mi, že ten posun tam o tolik není.

Je pravda, že u té GX10 mě dost odrazuje velikost, měl jsem jí v ruce a je skoro velká jak XH-A1 jen nemá madlo. Takže moc nesplňuje poždavek druhé, menší kamery na cesty.
Hm, tak zas musím znovu přemýšlet co teda :) Každopádně pokud koupím kameru za polovinu proti plánu tak rozdíl můžu vrazit do procesoru.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vyjmuto z KAMERA GX10.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Obraz z AX700 je shodný s AX100. stačí se podívat na YT. Je tam porovnání. Ostatně ovládání a optika jsou shodné. Natáčení z dálky jde ručně snadno, protože, když se zaostří na blízko, a pak oddálí zůstane zaostřeno v celém rozsahu. Na cestách se počítá každý cm úložné plochy pro kameru a poloviční hmotnost je také příjemná.

AX100 kontra AX700
[www.youtube.com]
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Tak to mi reknete proc je ta 700 o tolik drazsi? Ja to prave zkoumal a nevim proc ten cenovy rozdil. Asi se na ni zajdu kouknout v patek do megapixelu

Predpokladsm ze u obou je ten krouzek na objektivu multifunkcni.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Apropo GX10 ,vyšel nový FW který blikání řeší. Já sám nic nepozoruji.Romolus obraz AX100 za mě je perfektní,ale někteří na forech kritizují u této kamery příliš ostrý obraz a rolling shutter.
bugr
Příspěvky: 67
Registrován: 23.12.2017, 11:12
Kontaktovat uživatele:

Jste mi zamotali hlavu :)
jozkopower
Příspěvky: 16
Registrován: 19.11.2017, 12:00
Kontaktovat uživatele:

O kamere AX100 som napísal, že je to krásna mašinka, ano patrí k špičke spotrebných dlaňoviek, ovšem Canon GX10 je spodok profi ligy. To je iná fajta, stačí si porovnať technické údaje. Canon vytiahol v prípade GX10 eso, je to kamera, ktorú by som skutočne veľmi rád vlastnil.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host