Budoucnost fóra

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Po dlouhé době zdravím všechny příznivce videa kteří sem občas zavítají. Fórum již značnou dobu skomírá, ale stále ještě nějak funguje. Jak jste možná někteří zaregistrovali, v Květnu se stane jedna velká věc která ovlivní asi každého. Začne platit evropské nařízení GDPR. Fóra se to bohužel také dotkne, protože zde máme registrované uživatele. Co přesně to pro nás znamená ještě musím ověřit, ale zatím aspoň zběžné info.

Z osobních údajů evidujeme pouze email a ip adresu v logu. Bude nutné aktualizovat souhlas se zpracováním osobních údajů při registraci. Souhlas bude odvolatelný, z toho plyne anonymizace příspěvků, atd, atd.
Zatím nemám jasno v otázce zda bude nutné získat souhlas se zpracováním osobních údajů i od existujících uživatelů, určitě bude nutné jim umožnit jej odvolat (nebo jej odvolat automaticky u všech kteří jej do nějakého data nepotvrdí). V praxi by to znamenalo zrušení uživatelského účtu a změnu autora příspěvků na nějaký systémově vygenerovaný anonymní login.

Zřejmě budou dvě řešení situace. První bude pozastavení fóra. Úplně rušit bych jej nechtěl, zajímavých a užitečných informací je tu myslím dost. Daly by se tedy zakázat registrace a ponechat jej pouze pro čtení, případně nechat jen anonymní příspěvky bez registrace.

Druhé řešení je pokračovat a upravit fórum tak aby splnilo nové nařízení. Současný systém na kterém fórum běží je ale dosti zastaralý a nadále nevyvíjený. Větší úpravy by nebylo možné udělat, bylo by asi nutné přejít na jiný systém, což znamená opět se tomu víc věnovat. Byla by to příležitost přijít s nějakými inovacemi, možná něco do toho investovat a udělat z toho něco většího (formou portálu - novinky, občas nějaký článek) co by si na provoz a odměnu autorům vydělalo třeba z reklamy. Nevidím jak velký by to mělo smysl, protože zájem který byl před pár lety už není. Dnes každý točí mobilem a nějaké kamery nebo zpracování videa neřeší. Ale i tak máme denní návštěvnost kolem 130 unikátních návštěvníků, cca 65% z toho jde z vyhledávače, zbytek přímo cíleně. Moc se tu ale nezdrží, průměr jsou dvě minuty.

Je tu pár lidí, kteří sem pravidelně chodí a radí ostatním. Zajímá mě tedy váš názor na to, zda má ještě to naše fórum nějaký význam a má smysl se mu věnovat i do budoucna.

Díky
Miroslav Polner

Určite má fórum zmysel, čo sa týka registrácie, v tom problém nevidím, priebežne informácie dopĺňať, zrušiť dočasne fórum by nebolo dobré, veľa ľudí by si mohlo myslieť, že už do budúcna nebude fungovať. Nie je zlý nápad aj niečo inovovať, prípadne aj do toho niečo investovať, nadšencov videa je dosť a určite budú aj pribúdať.
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

To čo napísal p.Polner môžem len súhlasiť.Na tomto fóre sa vyriešilo a pomohlo veľa dobrých rád.Pre niektorých čo su menej zručný,každá rada je dobrá.Určite by bolo dobré,kedy sa zachovalo.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já jsem určitě pro jeho zachování a půjde-li to i modernizaci. Každý občas potřebuje poradit, byť s drobností. Registrace je pro vážnější zájemce určitě užitečná. Mobily lidi degenerují, nejen co se týká focení a natáčení. Pohodlnost a z toho vyplývající lenost je až zarážející. Svět obecně je nějaký nakřáplý. Snad se to časem spraví. FÓRUM ZACHOVAT, PROSÍM.
jobro

Pokud fórum dokáže fungovat i bez registrace (a tím obejít nějaká byrokratická ustanovení) jsem pro neregistrovaný přístup. A samozřejmě smazání všech účtů, což v tomto případě nic nepoškodí. Nejsem registrovaný, přesto mohu posílat příspěvky. To mají ti "registrovaní" nějaké výhody? Kromě toho, že nemusí psát svůj nick a mailovou adresu?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Díky všem za reakce. Fórum tedy určitě ponecháme, v nejhorší variantě by to fungovalo jak píše jobro. Jen pro info - nyní je to tak, že registrovaní vidí nové příspěvky od poslední návštěvy, mohou vkládat přílohy, editovat své příspěvky a nastavit si sledování témat (info emailem).

Prověřím náročnost přechodu na novější systém (samozřejmě se zachováním všech dat). Do konce února dám dohromady myšlenky co jsem měl už dříve a poradím se s kolegy co dělají kolem videa v mém okolí, zda by mělo smysl udělat z toho víc než fórum. S výsledkem vás budu informovat. Pokud vás cokoli napadne, dejte vědět.
mirok
Příspěvky: 20
Registrován: 10.04.2014, 13:06
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Jsem určitě za zachování fóra. S tou registrací to snad nebude tak vážné - e-mal snad není osobní údaj v smysle zákona.
Je potřebné skutečně zjistit co to bude vyžadovat, ale určitě se snažte to zachovat - pro mnohé je to skutečně zdroj užitečných informací. Hodně štěstí.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Dle mne je to tu "zatuchlé", tak nějak zastaralé, jako by odtržené od života. To, že mnoho (velmi mnoho !!!) lidí "točí" na mobil, je realita a těchto lidí bude přibývat. Technika v mobilech je a bude pořád lepší a lepší.........a mám obavy, že klasická kamera bude jen pro "někoho". Tak bych možná i přejmenovat toto fórum na TOČÍME VIDEO, bylo by to možná i přitažlivější a spíše pravděpodobnější pro přežití. Pokud to zůstane ve stávající podobě, tak myslím že zánik bude jen otázkou času (neuškodila by zmínka o tomhle fóru třeba někde na Novinkách.cz nebo podobně !!!). Těch "pár" zde věrných to určitě nevytrhne. Toť MŮJ názor.
PS: Rád sem chodím, rád čtu o problémech...bylo by škoda, pokud by toto zaniklo.....B)-
mirok
Příspěvky: 20
Registrován: 10.04.2014, 13:06
Kontaktovat uživatele:

Je rozdíl v kategoriích "točit" tu se bavíme a dovednostech kameramana a základních znalostech filmové abecedy "střih" ve znamení střihové skladby - t. j. základní pravidla střihu a pojmu technické prostředky pro střih což jsou střihové programy - jejich technické ovládání..Myslím že fórum pokrývá jen tu třetí oblast. Ať už natáčím na mobil, amatérskou kameru nebo profi kameru a má z toho vzniknout koukatelné dílko bez prvních dvou znalostí tomu tak nebude. Ale fór na tyto dvě znalosti je pramálo jestli vůbec. Když už někdo má vůbec snahu po natočení mobilem něco stříhat, je aspoň minimální předpoklad, že má snahu vytvářet jakési sdělení, koukatelné video a má jakýsi cit pro filmařskou práci. Tu je mnohdy potřebné spojit s technickými znalostmi PC, programu a formátů a mnohých dalších záludností moderní doby. A právě s těmito záludnostmi jim toto fórum může pomoct. Pokud by se někdo dokázal na fóre věnovat i filmařině určitě bych to uvítal. Bylo by to náročné, asi by to nešlo bez video ukázek a mnohé jiné problémy ale snád by to stálo za uvážení. Bohužel YouTube je důkazem toho, že čím hůř natočené tím více laikú.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

mirok: Věnovat se i filmařině (se zaměřením na běžné lidi) mě právě také napadlo. Znám se s lidmi kteří se videu věnují profesionálně, jeden z nich má za sebou i publikaci. Uvidíme jestli ho zlanařím.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů