TASCAM DR-05 V2 test

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den všem.
Otestoval jsem a vyrobil video, které bohužel nejde umístit na YouTube z důvodu bláznivých autorských práv. Je vyrobeno v Sony Vegas Pro 12. Zvuk je v PCM. Degradace oproti originálním nahrávkám je tedy minimální. Tascam DR-05 V2 osobně vlastním a s jeho prací jsem velmi spokojen. Už teď ale mohu říct, stojí za to.

[attachment 1143 810Px9Spl1L._SL1500_.jpg]

[attachment 1144 E4od._vyrd12_1152tascam_dr_05_03_jpg.jpg]

[attachment 1146 IMG_8161.jpg]

Zmíněný Tascam mám krátce. Přesto už vím, že jsem s jeho nákupem určitě neudělal chybu. Jeho ovládání a nastavení je velmi intuitivní. Zvuková nahrávka v dané třídě, více než excelentní. A to v PCM nebo MP3. Vhodný pro pořizování zvukového záznamu do videa, protože mj. umí záznam do 48kHz, stejně jako videokamery. Umí dle pípnutí videokamery při startu a ukončení záznamu, spustit i ukončit synchronní nahrávání zvuku. Dokáže dodat externímu mikrofonu i napájení, je-li to potřeba. Nějakou dobu jsem s nákupem váhal. Nemohl jsem zpočátku překousnout poměrně velké rozměry přístroje. Říkal jsem si, že takový druh rekordéru jde udělat mnohem kompaktnější. Po nákupu a prvních zkušenostech jsem mu ale velikost brzo odpustil. Jsem rád, že je na 2 veliké AA tužkové baterie, které vydrží déle, než obvykle ty menší AAA. Kolik vydrží v provozu zatím nevím, neměl jsem příležitost to zatím řádně vyzkoušet. Pro ty, co si Tascam DR-05 pořídí k záznamu hudebního přednesu, je šikovná funkce ladičky. Umí i Pre Rec, tedy záznam nahraje až dvě vteřiny před spuštění nahrávání. Ovšem náročnější na spotřebu proudu v bateriích. Ostatní funkce najdete na internetu.

Specifikace přístroje např. zde: http://tascam.com/product/dr-05/specifications/

Klady:
* Skvělý dynamický zvuk záznamu (20Hz - 20,000Hz)
* Ručním nastavením se dá pořídit opravdu kvalitní záznam i vzdáleného přednesu
* Intuitivní a přehledné nastavení (sice jen v anglickém jazyce, ale nijak to nebrání v rychlém nastavení potřebných parametrů)
* Přehledný displej, jehož údaje jsou viditelné i na prudkém slunci.

Zápory:
* Doteky ruky na přístroji slyšitelné v záznamu. (Vhodná rukojeť nejlépe s odpružením) úplně vyřeší stativ
* Pro někoho rozměr, ale dá se rychle přivyknout.
* Není přibalena proti větrná ochrana, aktivace Low Cut 40Hz, 80Hz a 120Hz nárazy větru utlumí, ne ale dostatečně)
* Pro někoho možná pevně zabudované mikrofony v úhlu 120° (to umí až DR-07Mk2)
* Vnitřní paměť schází, ovšem je přiložena 4GB mini SDHC karta
* jinak mě nic nenapadá

https://uloz.to/!nsw4Vo57N/tascam-dr05- ... adeth-m2ts
Přílohy
IMG_8161.jpg
IMG_8161.jpg (266.28 KiB) Zobrazeno 386 x
E4od._vyrd12_1152tascam_dr_05_03_jpg.jpg
E4od._vyrd12_1152tascam_dr_05_03_jpg.jpg (108.76 KiB) Zobrazeno 386 x
810Px9Spl1L._SL1500_.jpg
810Px9Spl1L._SL1500_.jpg (121.19 KiB) Zobrazeno 386 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů