Online úložiště

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Řeším již delší dobu jak posílat velké video soubory. Potřebuji úložiště dostupné na rychlé lince (i ze zahraničí), kapacita ideálně 100GB, bez nějakého omezení rychlosti stahování nebo velikosti souboru (soubory kolem 10GB, ale někdy třeba i 20GB). To vylučuje služby typu uložto, nebo nějaká řešení na vlastní internetové lince (nemám tak rychlé aby to bylo použitelné). Za poslední rok jsem pár placených služeb vyzkoušel a zahodil desítky hodin naprosto zbytečného uploadování.

drive.google.com
100GB za 1,99 USD/měsíc
Cenově výborné, na začátku se jevil jako jasná volba, ale bohužel to moc nefunguje. Obsahuje nějakou chybu, která se projeví tak, že pokud je videosoubor nad nějakou velikost (do 1GB nebyl problém, 10GB soubory již nechodily) tak po nahrání nejde stáhnout. Stahování jde jen uživateli který soubor nahrál, ostatním se ukáže chyba 404 soubor nenalezen. Chyba je dle fór hlášena již více než rok a stále zřejmě nebyla vyřešena (zkoušel jsem v Červenci). Existuje na ni workaround kdy uživatelé doporučují soubor zkopírovat pod jiný název, ale to jsem zkoušel a po pár hodiných již soubor opět nefungoval.

adrive.com
100GB za 2,5 USD/měsíc
Rozhraní trochu zastaralé, ale funguje to. Navíc umožňují pracovat se soubory přes FTP. Je to výborné, funguje to, ale rychlost z ČR je bídná (stav v Červenci)

hubic.com
100GB za 1 EUR/měsíc
Je to služba od OVH, tak jsem předpokládal že by to mohlo fungovat. Soubory do 2,5GB bez problémů, velké soubory se tváří že jsou nahrané, po refreshi stránky ale zmizí (jako by se nic nenahrálo). Při jakémkoliv vyjetí mimo hlavní rozhraní (pokus najít technickou podporu) se otevřou stránky ve francouzštině. To je aktuální stav.

uschovna.cz
50GB za 79 Kč/3 měsíce nebo za 259 Kč/rok
Soubory do 7GB zdarma, má i rozhraní v angličtině. Nahrávání někdy zlobí (zasekne se ukazatel takže není poznat jestli to něco dělá nebo se to kouslo úplně), ale většinou to funguje. Aktuálně ji používám.

Znáte někdo nějakou funkční alternativu za rozumnou cenu? Díky za reakce.
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Používám toto:

https://bitster.cz/ "Poskytujeme neomezený prostor pro soukromá data zdarma, mezi naše priority patří bezpečnost uložených dat."

Mám zde zdarma uložené soubory, některé o velikosti až 16 GB.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host