Poradte, prosím

Kuba Mitura
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2013, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Převádím staré vhs na dvd , z videoroekordéru Funai na DVD rekordér LG. Po nahrání na DVD+R Sony dám finalizaci a disk pak vložím do mechaniky počítače. Dývko se však nedá volně posunovat, mutuje se zvuk a v následném editačním programu Pinnacle nesedí zvuk a obraz, vím, že to bude asi špatně už při přehrávání z vhs na dvd, ale tam jsem zkusil už skoro všechno, nevím jaký už mám dát nastavení.

A navíc v Pinnacle 16 nelze oddělit obraz a zvuk, což muj problém ještě zhoršuje. Nemáte s tím někdo nějaký zkušenosti. Díkec. Kuba
Pavel 22
Příspěvky: 8
Registrován: 24.01.2013, 21:01
Kontaktovat uživatele:

Chci se zeptat jak vzácné jsou ty nahrávky.Já to převáděl Na Pinnacle 500-PCI + PS 14 HD a bez problému.Musím připomenout nečekej že z toho uděláš obraz HD Ready to ne .Pokud máš počítač tak se dá koupit bud interní nebo externí převodník.Podporované máš v návodu pro PS 16.
Miroslav Polner

V PS 16 sa dá oddeliť zvuk oíd obrazu jednoduchým spôsobom. Stačí si kliknúť na stopu v ktorej je obraz myšou a tam je ponuka oddeliť zvuk od obrazu.TZreba si ďalej pozrieť ako máte nastavenú zvukovú kartu. V PS16 by ste mali mať nastavenú rovnakú hodnotu ako má zvuková karta, 44.1 kHz .
kajko
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2011, 15:16
Kontaktovat uživatele:

Tenhle problém vzniká už při převodu z VHS do digitální podoby. Díky poškozenému a nekvalitnímu záznamu VHS kazety při převodu vypadávají některé snímky. Tím se potom při digitalizaci zvuk proti obrazu posouvá. Nepříjemné je to, že na začátku záznamu synchronizace sedí skoro přesně a ujíždí až postupně s přibývající délkou. U mě to dělalo na konci víc jak vteřinu rozdílu. Protože posun není stejný, nedá se to opravit tak, že se oddělí zvuk od obrazu a vzájemně posune, Vyřešit to může jen kvalitní převodník, který umí zamknout zvuk k obrazu už při digitalizaci. Já používám ADVC 110 od firmy Canopus a tam tento problém není. Ale než jsem se k tomu dopracoval, dalo to hodně práce.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Převádím VHS přes kameru Canon HV30 a absolutně bez problémů.Ještě jsem nezaregistroval nějaký posun ve zvuku a obrazu.Převedeno asi 15ks VHS240 a spousta VHSc.Zpracování v P14 a nyní vP15.
Kuba Mitura
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2013, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Mě se zobrazuje oddělit zvuk jakože zastřeně, to znamená, že ta položka tam fyzicky je, ale nereaguje na poklep, prostě není aktivní:/
Kuba Mitura
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2013, 12:39
Kontaktovat uživatele:

co se týče toho převodníku, 8000,- Kč je už nad moje možnosti :/
lubud

Proč by nešel v Pináklu posunout zvuk proti obrazu? Je to velmi jednoduché: 1. zamknu si obrazovou stopu, 2. zkopíruji si zvukovou stopu, 3. vložím ji do stopy třeba pro "hudbu či komentář", 4. posunu si zvuk kam potřebuji, 5. odemknu obrazovou stopu, 6. stáhnu hlasitost původního zvuku na nulu a je hotovo. Hluché místo, které event. vznikne posuvem zalepím kouskem zvuku odvedle. Nikdo nic nepozná, ani autor úpravy...
Takto jsem dřív řešil posun obrazu proti zvuku u nahrávek přes nekvalitní televizní kartu (rozjeté oscilátory pro zpracování obrazu a zvuku).
Dnes občas dělám něco podobného v Sony Sound Forge (SSF), když potřebuji zvuk (třeba komentář) ještě dodatečně zvukově vyladit. Všechno zkopíruji i s obrazem do SSF, zvuk upravím (zkrátím, natáhnu, upravím hlasitost, výšky, hloubky atd...) a uložím např. do MP3. Touto upravenou zvukovou stopou pak nahradím původní zvuk...
Kuba Mitura
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2013, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Díky za tipy, http://www.conrad.cz/konvertor-pro-digi ... mx.k955786 - co tenhle převodník, stačil by? Má s ním někdo zkušenosti
Kuba Mitura
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2013, 12:39
Kontaktovat uživatele:

Miroslav Polner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V PS 16 sa dá oddeliť zvuk oíd obrazu
> jednoduchým spôsobom. Stačí si kliknúť na
> stopu v ktorej je obraz myšou a tam je ponuka
> oddeliť zvuk od obrazu.TZreba si ďalej pozrieť
> ako máte nastavenú zvukovú kartu. V PS16 by ste
> mali mať nastavenú rovnakú hodnotu ako má
> zvuková karta, 44.1 kHz .


Kde se tyhle hodnoty v 16 nastavujou. Stříhal jsem ve čtrnátce a 16 je totálně překopaná, takže to oddělení zvuku tam nejde a nastavení hodnot taky nevím, kde se provádí, díkec za radu
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host