Tvorba AVCHD 2/50P

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zapojím se do diskuse která sice proběhla o PS16 ale nedá mi to abych napsal svoji zkušenost .Zkusil jsem udělat export do AVCHD2 50p.asi 5ti min. clip natočený PAN.900 50p a to pouze do souboru, uděláno na těchto SW PS16/ ED6.5/ SV PRO12/ CORELX5a jsem zklamán! Obraz vždy nepoužitelný kvůli silným artefaktům tak že honba za lepším obrazem k ničemu. Normálni AVCHD DO50I/25 či MPEG4 50P vždy perfektní.Má cenu honit se za AVCHD2??
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nemohu se vyjadřovat k jinému, než k Vegas Pro 11 a 12. Já osobně točím na 50p. Běžně si dělám AVCHD DVD 50p a přehrávám v Sony BDP-S490 a obraz je excelentní! Žádné artefakty se neprojevují ani v obtížných místech pro kódování obrazu, jako je kouř nebo čeřící se hladina vody. Natáčím v bitrate VBR 28Mbps a videa na AVCHD DVD ukládám v bitrate VBR 16Mbit - 20Mbit, podle délky videa, aby se mi vždy vešlo do 40 minut, která se tak na jednovrstvé DVD-R ještě vejdou. Obraz je brilantní - jako břitva! Promítám ho do TV Sony LED LCD s uhlopříčkou 117 cm. Od chvíle, kdy jsem se dostal ke kamerám s 50p, už jinak netočím ani nebudu. Je to pro mne ideaální formát pro velmi kvalitní záznam. Všechny dosavední kamery, které jsem testoval nebo vlastním jsou Sony.

P.S. S nekvalitním výstupem se setkávám občas jen, když přehrávám video na monitoru PC v Power DVD12. Tam se občas projevuje kostičkování ve složitých površích. To ale není vinou záznamu, ale kodeků soft přehrávače.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

To jsem blázen ještě skusím změnit(snížit bitrate)na úroven jako Vy píšete, ale zatím zkouším jen do souboru. BR mám zatím ještě stařičkou SONY BD 300 a ta umí jen původní AVCHD.
Milan

Taky jsem zkoušel 1920x1080 50P dostat na DVD ve formátu AVCHD ale zatím bez úspěchu.
Power Director 11 nenabízí přímo takový disk vytvořit ani na BD. Nabízí pouze výstup do tohoto souboru.
Jak jsem se tu dočetl, stáhnul jsem si taky program ts MuxeR aby mi vytvořil strukturu disku AVCHD nebo BD v tomto rozlišení.
Když soubor vytvořený v PD11, m2ts chci otevřít v tomto programu tak to hlásí nekompaktibilní formát jestli to má ignorovat.
Potvrdím ano, struktura se vytvoří ale složka strem je prázdná. Nevím v čem je problém. Soubor vytvořený PD11 hraje v PC normálně.
Nemusí se ten ts Muxer registrovat nebo něco takového?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já jsem se osobně s tímto problémem nesetkal a tak bohužel neporadím. Je to ale divné. Já používám vyrenderované soubory ze Sony Vegas a žádný problém jsem naštěstí s kompatibilitou nezaznamenal. Můžete zkusit udělat nějaký krátký soubor, který Vám v tsMuxeR nebude fungovat a dát ho na Ulož.to a já se to pokusím zkontrolovat. :-)
Milan

Dobrý den ,děkuji za reakci Romolusovi a tady jsem dal na Uloz.to tento soubor který mi nejde v tsMuxeR vytvořit.Složka strem zůstává prázdná.
http://www.ulozto.cz/xv7wYiX/produce-2-m2ts
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

[attachment 699 Milan-porovnn.png]

Já vidím Váš problém s tsMuxeR v tom, že máte formát souboru v MPEG-TS. měl by být BDAV, Blu-ray video. Také můžete mít a nemusíte problém s vysokým bitrate. ale to je věcí experimentů, kam až je potom takové video přehrát stolní BD přehrávač.
Přílohy
Milan - porovnání.png
Milan - porovnání.png (203.13 KiB) Zobrazeno 1466 x
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Ještě jednou poznatek s renderováním vložených souborů1920*1080 50p do AVCHD 2 jak v SV 12 PRO i ED 6.5 .Výsledná nahr.přehrávána v PC, přehr. plynulé občas artefakty.Přehr. pomocí MMC WD LIVE s nastavením přehrávání pro 50p trhavý obraz přes HDMI do 117 LCD PHIL.9704.Pokud změním frame v MMC na 50i nahrávka je plynulá až na nějaký artefakt.Znovu se ptám má cenu se lopotit s renderem do 50p když TV vlastně nepodporuje 50p?Laboroval jsem i se změnou výsledného bitrate před renderem a výsledek stejný.HW:AMD CPU1090Tphenom 6/ graf.ATI 6850/ RAM 8G.Zajímavé že render V ED do AVC/264 50p ale přehrát v TV přes MMC jde plynule a bez artefaktů.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já na to mohu říci jen to, že moderní HDTV mají bez problému 50p formát přehrát. Spíše záleží z čeho se daný soubor přehrává. Já mám tu zkušenost, že, když vytvořím AVCHD DVD video 50p ve Vegas 12 Pro, tak se výsledný soubor chová v TV Sony LED LCD 117" bez jakýchkoliv závad. Přehrávám je v Sony BDP-P490 a tam to funguje do VBR bit rate 19Mbit/s. Jak zvolím 20Mbit/s, nelze jej již v tomto přehrávači přehrát z placky a funguje to pouze z USB flash. Starší BDP-S380 si poradí i s větším bitrate bez problémů i z placky DVD, s vysokým bit rate si poradí oba bez zádrhelů z BD médií.
Je zajímavé, že ačkoliv jr USB flash moderní a rychlý AVCHD soubor z něj přehrávaný se mírně jemně seká. To samé, když ho vypálím jako dokument na DVD+RW a přehrávám, děje se to samé. Když udělám klasické AVCHD DVD s celou souborovou strukturou, ze stejného média uže video přehrává naprosto plynule a absolutně čístě.

Z nedokonalého přehrávání viním Vaše MMC zařízení, tedy v případě, že v PC jdou vytvořené soubory přehrát v pořádku. Má zkušenost je taková, že se kvalita přehrávání v PC výrazně liší podle použitého software přehrávače a také velikosti bit rate.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Děkuji ,zkusím se někde zeptat na mmc forech zda s tím má někdo taky problém.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host