New in Pinnacle Studio 19

Odpovědět
Milan

Nevíte někdo zda jde vypalovat video AVCHD 2. tedy 1920x1080 50P na disky DVD ?
V 17ce Ultimate to nejde. Pálím to v PD 13. Chci rozšítit na verzi 19 Utimate pro tuto funkci.
Díky za odpověď. Milan
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Není to přímo od Pinnacle, ale je to univerzální možnost z každé LNE střižny, která umí 50p video na výstupu.

Já si vyrenderuji 50p projekt do .M2TS, potom jej projedu tsMuxer(em) do AVCHD kompilace a pak vypálím na DVD-R. Tuto praxi využívám již několik let. Osvědčil se mi bitrate 18Mbps, při kterém se na jednovstvou placku vejde cca 35 minut videa. Nejméně používám bitrate 14Mbps, kdy je kvalita obrazu stále na vysoké úrovni a pak se na placku vejde až cca 45 minut videa.
Jirka M

Vypalovat video AVCHD2, 1920x1080 50P na disky DVD, jde i v exportu v PS18 bitrate max 22 Mbps. Tedy předpokládám, že i v PS19.
Otázka je na čem to chceš přehrávat.
Milan

Děkuji za odpovědi, v PS 17 jde AVCHD2 pálit jen na Blu-Ray v PD13 to jde i na DVD.
AVCHD2 na DVD přehrávám na BD přehrávači Sony 380,Sony 450.
Panasonic 45,110 to neumí ani z DVD ani z Blu-Ray. LG přehrávač 120 to umí z Blu-Ray disku, z DVD to neumí.
Když to umí PS18 tak v PS 19 to půjde asi taky.
Dříve jsem dělal v Pinacle ,nyní v PD, ale mám rád víc programů a na Pinacle jsem nezanevřel.
Způsob převodu do několika programů jsem taky zkoušel ale raději mám vše na jednom místě.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já přehrávám AVCHD (2) také v Sony BD přehrávačích, konkrétně typ 380 a 490. 380tka přehrává disky do 22Mbit a 490tka už jen do 18Mbps. Tedy z DVD placek. Přes USB žádné omezení z ext. HDD není. AVCHD DVD vypaluji zásadně v NERO, jako UDF 2.60. DVD i BD. Prohnat vyrenderovaný projekt přes tsMuxer je hračkou. Trvá to chvilku a struktura AVCHD (BD) je na světě. Už, aby BD přehrávače Sony naučily XAVC S formátu, ale jde to snadno převést do AVC a přidat LPCM zvuk opět v tsMuxer.
Jirka M

Ano, proto jsem se ptal na čem budeš přehrávat AVCHD2. AVCHD je vynález společností Sony a Panasonic, ty tedy mohou přehrávat i AVCHD2. Ale já mám OPPO 95 a ten AVCHD2 nepřehraje. Dnes už AVCHD na DVD nepoužívám, protože disk BD už stojí dvacku a je na něm dost místa na kvalitní záznam. Blu-Ray disk dělám proto, abych tam dal kapitoly, tedy menu. U Pinnacla nevadí v čem je projekt jestli 50p, nebo 50i a export BD i AVCHD umožní. Pak je zbytečné to prohánět 2x přes něco. Navíc nevím, jestli v tsMuxer se může udělat menu a kapitoly.
Na Pinnacla jsem taktéž nezanevřel a sloužil dobře až do PS18. U HDV nebyl problém i dlouhý projekt. Dnes zpracovávám náročnější záznam a to už je problém s rychlostí a odezvou programu. Z toho důvodu zkouším EDIUS 7 a tam je to někde jinde. Ovšem zase jsou jiné problémy. Aby Edius pustil export BD nebo DVD, musí být projekt 50i, nebo 24p. Není ale problém vyexportovat projekt 50p do nekomprimovaného AVI 50i bez ztráty kvality a přes nový projekt v 50i udělat export BD/DVD. (změna formátu 50i/50p na ose není možná, pouze rozlišení).
Přeji všem klidné a spokojené stříhání v roce 2015
Milan

To vím že disk BD už stojí pár korun ale když dělám bráchoj 15 minut v 50P tak mě je proti srsti to dát na BD disk.
V PS jsem dělal od verze 7 do verze 17.Pak jsem přešel na PD 9,11,13 a jsem spokojen.Bráchoj je 75 a on toho
už moc netočí.Já si s tím v důchodu hraju a tak pořád zkouším něco nového.
Já si taky nejsem jistý proč jsem upustil od prohnání přes ts Muxer,jestli taky nechodilo menu?
V Neru pálím UDF 2.5 protože 2.6 nepřehrávájí BD Panasonic ani 30ka 45ka ani 110ka.
OPPO mají naši mladí ale model nevím je to starý asi 5let a vím že to mělo problémy s AVCHD.
ciku

Opravdu mě překvapuje, že ještě někdo vůbec něco vypaluje na DVD či BR - tyto media jsem neměl v ruce již tak 3-4 roky. ;)
Milan

A když budete dělat besídku ve školce kde chtějí 100ks,tak jim to mám dát na flešku nebo na co?
Jirka M

Chci být slušný, tak nebudu konkrétní, ale jeden pán by sem neměl raději psát. DVD nebo BD s potiskem a obalem, je jako kniha a má v našem amatérském videu minimálně generační hodnotu i více. Taková video-knihovna na poličce něco vypovídá. Samozřejmě mám vše i na disku a mohu přehrávat z archivu, ale to je anonymní, nikdo to nevidí a lehce se zapomene. To pochopí ovšem jen ti, kdo to myslí s točením alespoň trochu vážně.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů