Nahrávání komentářů

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Souhlasím s tím, že výhodou ZOOM je jejich nezávislost na kameře (nahrávají na SD kartu) ale docela si umím představit situaci, kdy chci točit rozhovor, takže si spojím kabelem kameru se ZOOMem, kolega hovor realizuje a já to budu točit. Má to tu výhodu, že nebudu muset synchronizovat později zvuk s obrazem. ZOOM samozřejmě nejsou určitě vhodné pro nasazení na kameru ... tam se hodí jiné mikrofony. Zoom jsem už několikrát viděl v akci při různých přenosech v televizy, takže ho používá asi dost zvukařů - filmařů.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

No pánové,tak jste mě dostali.Asi do toho půjdu.Ten Zoom¨H4n je asi sice kvalitnější,ale taky podstatně dražší(zas je tan ale XLRpřipojení).Měl jsem ještě v hledáčku různé diktafony od různých firem,málem koupil Olympuse,než přišel od zdenka2 příspěvek.O tomto zařízení jsem vůbec nevěděl.Velké plus je i v tom,že by mi mohly odpadnout problémy s dabováním mých dovolených a pod.A taky ,že se to dá propojit přímo s kamerou.
Takže pánové diky za tip a názory.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Já jsem si koupil cca před rokem a půl ZOOM H2 z Amazonu a vše bylo OK. Co u tohoto mikrofonu oceňuji je super malý šum, takže i když si nastavím nahrávku potichu, mohu ji později při zpracování bez obav zesílit aniž to s sebou přinese šum. Já ho převážně používám pro nahrání koncertů, dám ho k pódiu, nastavím charakteristiku snímání a pustím nahrávání s předstihem a pak už se starám jenom o kameru. ZOOM je napájen z baterií, takže odpadají všechny kabely. Synchronizace videa a zvuku už mi nedělá problémy, pokud ovšem nemám video rozdělené do velkého množství záběrů ... pak musím synchronizovat na začátku každého záběru :-(
Člověk si ale musí uvědomit, jak bude mikrofon používat. Zajímavé je samozřejmě i použití směrových mikrofonů připevněných přímo na kameře jak jsem uvedl výše.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, tak H2 mám doma,zatím se seznamuji a tápu.Dosavadní testy jsou víc než dobré z mého pohledu.Co však nevím,nějak jsem to z návodu zatím nevyčetl,je kontrola nahrávky přímo z H2.Jaksi se mi nedaří z toho vyloudit jakýkoliv zvuk.Vše zjistím až vPC.
Druhý dotaz je ,zda je možnost nahrávat zvuky přímo do PC bez karty a jak.Komunikace s PC přes USB spočívá a taky končí ve vizualizaci H2ky a PC s neaktivními šipkami v obou směrech.Zmáčknuli jakékoliv tlačítko,vždy se jen rozsvítí displej a nic není aktivní.Přenos uložených dat je bez problémů.Jde to vůbec nahrávat přímo do PC?
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

přehrávání nahraných souborů funguje po stisku tlačítka "play" - klasická šipka. Výstup jde do konektoru phone. Chce to vyzkoušet: v módu nahrávání zvolit kterým mikrofonem a jakou charakteristiku má mít (FRONT nebo REAR a 90° nebo 120° 2 kanály nebo 4 kanály) pak stisknout červené tlačítko nahrávání (led PLAY/REC začne červeně blikat) pak stisknout ještě jednou tlačítko nahrávání, něco zkušebně říci do mikrofonu, dalším stisknutím nahrávacího tlačítka se nahrávání vypne a pak stisknout tlačítko přehrávání (led PLAY/REC svítí zeleně během přehrávání) výstup jde do sluchátek. Hlasitost se dá řídit tlačítkem VOLUME na boku.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

Ano to jsem pochopil z manualu,jen jsem měl na mysli,zda jde přehrá zvuk i bez sluchátek.Z odpovědi jsem pochopil ,že ne.Děkuji za odpověď
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Nemá to vnitřní reproduktor ... při té kvalitě, kterou to umí nahrát by poslech malinkého reproduktoru totálně zkazil dojem. Já k tomu používám sluchátka Koss Porta Pro, někdy by se sice hodila nějaká uzavřená sluchátka ale mě tyhle postačují. Jinak přidám poznámku: trochu problematické je nastavování citlivosti mikrofonu ... přehrávka se dá nevhodným nastavením totálně přebudit a nic se s ní pak nedá dělat !
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

zdenek2
Tak to jsem už zjistil včera na jedné akci.Zkoušel jsem rúzná nastavení,různá,hlavne zeslabení,protože jsme byli v menší místnosti a hrála tam živá hudba,ale ať jsem dělal co jsem dělal,neustále mi červená kontrolka nahrávání kmitala.A to jsem dal H2 až na druhý konec místnosti asi osm metrů od reproduktorů,volume až téměř na nulu,takže indikátor téměř nic neukazovasl,a kontrolka stále kmitala.Vzhledem k tomu,že jsem na akci H2 zapoměl,zjistí kvalitu až zítra.Ani nemám chuť to alle zjišťovat.nastavoval jsem i rúzné kmitočty,i MP3.ale stále kmitala.Nastavení citlivosti též zkoušeno na všechny tři možnosti.Není to asi tak jednoduché vychytat nastavení.Také jste se stím podobně potýkal?Máte nejakou zkušenost,se kterou byste se se mnou podělil?Předem děkuji.
zdenek2
Příspěvky: 111
Registrován: 25.09.2010, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Citlivost závisí na druhu zvuku. Já nahrávám koncerty vokálních skupin a používám při tom nastavení přepínače na nejnižším stupni anebo na prostředním stupni. Vždycky je ale nutno dostavit citlivost softwarově (je to v MENU .. teď si neuvědomuji jaká je to volba, H2 si pamatuje poslední softwarové nastavení). Ovšem pokud LED blikala, tak bude asi nahrávka přebuzená. Mám zkušenost v tom smyslu, že je lepší nastavit nízkou citlivost a pak si zesiluji jednotlivé pasáže (potlesky si nejdříve zeslabím a pak procházím nahrávku a mluvené slovo zesiluji více a zpěv méně). Je to piplačka ale nahrávka je pak velice příjemná. Zkoušel jsem taky různá nastavení dynamického omezovače, který H2 obsahuje ale zatím jsem to nedotáhl k úplné spokojenosti (určitě by to s ním mělo jít taky). Používám pro konečné úpravy program SONY Sound Forge na který jsem si zvykl a považuji ho za výborný. No a nakonec si to sesynchronizuji v Pinnaclu ... to už je drobnost ... akorát si člověk musí dát pozor na to, že kameru třeba na chvilku vypne ale H2 běží dál...
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

zdenek2:mám prosbu.vůbec nevím jak nastavit parametry snímání hrající kapely v uzavřeném prostoru.Ať dělám co dělám,stále kmitá ledka.Zvuk hovoru a tišší hudby v pohodě,ale jakmile začne kapela přes reproduktory,konec.Potraďte prosím.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host