KAMERA CANON GX10

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vidím, že se tu rozběhla živá diskuse. :-) Pro Monys: Děkuji za další ukázky. První dva klipy mě dost vyděsili přeexponováním. Dělá to snad automatika? Další už jsou mnohem lepší, sníh prokreslený jak má být.
Pro Dascamperius: Já soudce Lynch?! Kamera za cca 65 tisíc a s pouze silně komprimovaným zvukem, to je pro mne nemyslitelné. Vím ale, že jiné typy Canon kamer měli pouhý AC3 256Kb zvuk. V segmentu "obyčejných" kamer pro pokročilé video fandy, tím sráželi technickou kvalitu dolů. Neumím si představit, jak při běžném reportážním natáčení se musím starat ještě o druhý zdroj zvuku. Tudy cesta opravdu nevede. LPCM zvuk je jediný přijatelný. Je mi ale jasné, že by to byla další velká zátěž pro procesor kamery i ukládání, když samotný obraz má při 50p 150Mbps. Panu Monisovi se omlouvám, i když on za to nemůže. Ani za cenu kamery, ani za její konstrukci. Zlákala ho možnost natáčení do 4K 50p. Já osobně dám přednost jen 30fps a k tomu báječnému LPCM zvuku, který mohu pro jeho velký dynamický rozsah ve střižně dle potřeby zesílit i o 12dB a šum je stále držen na uzdě. Zkuste to se zvukem komprimovaným v kameře. Mé letité zkušenosti nejdou jen tak smáznout a tvářit se, že když výrobce drahé kamery šidí, že je to v pořádku. Zvuk je často dominantní složkou ve výrazových prostředcích, které nám záznam kamery nabízí.
Dascamperius

Vážený pane Romolus! Toho Lynche tedy beru zpět,bylo to asi drsné přirovnání ale aspoň se nám tu pěkně rozjela diskuse:)Také se omlouvám panu Polnerovi,kterého jsem nechtěně podcenil,poněvadž jsem netušil,že zásobuje svou produkcí televizní studia a o EBU R128 jsem také neměl ani tušení.Samozřejmě souhlasím s tím,že nekomprimovaný záznam zvuku je naprosto ideální záležitost ale z hlediska praktických dovedností mě zatím asi nejvíc ovlivnil způsob práce videomakera Mumliho: https://www.youtube.com/watch?v=6oWsDXHptms. To co mám na mysli je velmi dobře vidět v tomto klipu,stačí shlédnout první cca 3 minutky videa, pokud by Vás tedy reportáž z USA nějak víc nezaujala . . https://www.youtube.com/watch?time_cont ... enxTVaO--8
Nedávno jsem narazil na zajímavý program Sony Spectra Layers dnes už vlastně Magix,dle recenze má až neskutečné možnosti v úpravě audia,máte někdo nějakou zkušenost s tímto famozním editačním softwarem?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Sony Spectra Layers je velmi zajímavý program, ale dost drahý a pro mně osobně velmi náročný na čas. To už je asi vážně pro profíky, co potřebují se zvukem silně manipulovat, není-li možné jej zaznamenat znovu. Ale to už silně odbočujeme z tématu tohoto vlákna.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Pokud máte na mysli Magix Audio Cleaning Lab, tak ten používám delší dobu, není zadara ale super. Má skutečně neskutečné možnosti v úpravě.
Trochu mi vadí že neumí česky, ale při "pokus - chyba" se mi daří dosáhnout požadované úpravy.
Dascamperius

Vážený pane Romolus! Děkuji za odpověď a Váš názor, bohužel ta zvukařina je natolik obsáhlá a složitá,že to ani v jednom příspěku nelze dostatečně rozebrat a snad se časem tomuto tématu bude věnovat víc lidí
Dascamperius

Vážený pane roman51! Dík za Vaši reakci. Myslel jsem Magix Sony Spectra Layers, https://www.audiozone.cz/recenze/sony-s ... 18209.html ,který dle této recenze dalece převyšuje ostatní audio programy a práce v něm by určitě znamenala obrovský pokrok v možnostech při úpravách audia pro každého videomakera
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Po nastavení všech propriet obraz Canonu vypadá takto:Poznámka, první 3 snímky GH5 s variabilním ND(slunečno) další tři Canon použit vnitřní ND. http://www.uschovna.cz/zasilka/VEBN5PS2FFMIC9AS-9FY/
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky za další ukázky. Vím, že je to o nastavení. Tady pro mne jasně vítězí Canon. Panasonic záběry vypadají jako s nějakým kreativním filtrem a mají obraz spíše umělecký. Já si potrpím na obraz co nejvíce věrný předloze.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já myslím, že v dnešní době už na tom tolik nezáleží jak to z kamery vyleze, svojí roli hraje i nastavení monitoru (já používám 3 a na každém to vychází trochu jinak) a stejně potom provádím barevné korekce. I když Edius má dosti pokročilé korekce, často používám Magix Movie Edit Pro, který umí i ve videu HDR.
Nakonec to ještě kontroluji na televizoru, aby to bylo v souladu s jeho nastavením.
Jinak ten Canon i GH5 jsou super, ale já si už zvykl na Panasonic, dříve G80, nyní G9. Zkrátka výměnné objektivy by mi chyběly.
Dascamperius

Vážený pane roman51! Zdravím Vás a mám takový hodně laický dotaz k výměnným objetivům.Co se týká ostření a zoomování nemají nějaký handicap při natáčení videa? Nebo jsou nějak rozděleny do kategorie pro foto a některé pro video? Nebo záleží víc na tom jestli je to GH4, GH5,nebo G9?Děkuji předem za odpověď
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host