Pinnacle 19

Petr T

Ahoj Marko. Nepíšeš jakou máš sestavu, jakou máš grafickou kartu, procesor (Intel nebo AMD a pod.), jakou máš RAM - velikost. Ale pokud tvá sestava splňuje parametry, tak chyba je buď ve zdroji (Instalační DVD) nebo v chybě při instalaci (tím netvrdím, že tvoje). Zkoušel si RESET? Před vlastní instalací základního programu jsem defragmentoval disk, jak jsem i výše psal - VŠE, co není bezprostředně nutné k vlastnímu chodu Win - VYPNOUT! Možná, že jsem již paranoidní nebo podobně, ale více než 30-ti letá práce u počítačů člověka "vyškolí". Počítače si někdy, jak já říkám, žijou vlastním životem - a specielně WIN 10 - jak jsem pochopil, že je provozuješ. Prostě počítač mít "v cajku", ošetřený, nemít nic jiného spuštěno (NEZAVIROVÁNO), ani antivirák (samozřejmě žádný internetový prohlížeč!) - prostě NIC. Spustit základní instalaci a nepokračovat v Upgradech (aktualizacích) - restartovat minimálně Pinnacle, ale já jsem raději restartoval celý OS(PC) (Při nových verzích nikdy nevíte...). Pak nastartovat Pinnacle a opět ho - až se vycuká a stabilizuje - vypnout. Pak další aktualizaci a opakovat předchozí...
Jenomže vy jste ve stavu - NAINSTALOVÁNO - Zkuste nejdříve RESET - tlačíto v PS 19 již je a asi bude do nekonečna. Já jsem tlačítko nepoužil (mně to zase nezobrazovalo po některé efekty a pod. - RESETOVAL jsem natvrdo - tedy po vypnutí PS (samozřejmě) - vymazat celý adresář - c:\Users\uzivatelske jméno\AppData\Local\Pinnacle_Studio_19\ - (případně přejmenovat na .OLD, to jsou zkušenosti z v. 16,17) - já to celé vymazal (přijdete o vlastní nastavení efektů a pod.) - pak nastartovat PS - a teď to muže trvat dloho než se tak vše s knihovek nasouká - nekolikrát jsem cca po 15-20 minutách restartoval PS. Pokud nepomůže - tak odinstalovat (a zase restart PC), podívat se do registrů, zda tam něco nezůstalo, případně vyčistit (např. Advanced System Care to udělá sám). Opět jako na začátku všechny programy a PROCESY, které nejsou nutné k chodu Win - povypínat a pak znovu instalovat.
Toť zatím vše - důchodce Petr.
Petr T

Ještě jsem zapomněl - Nastavení priority NGSTudio exe - tlačítka CTRL + ALT + DELETE (znak plus je jen jako oddělovač) -> modrá obrazovka (tedy většinou) - Zvolte - Správce úloh - objeví se okénko - správce úloh - zde najděte aplikaci NGStudio - označte ji jedním kliknutím levého tlačítka - na označeném NGStudio klikněte pravým tlačítkem - další volba je "Přejít na podrobnosti" - další okýnko (NGStudio.exe) je již označené - zase kliknutí pravým tlačítkem na takto označený proces - objeví se nová volba - najeďte kurzorem (myškou) na "Nastavit prioritu" bez klikání a zobrazí se další podokno priorit - u NGStudio bývá po běžném startu programu uznačena priorita "Normální" - přejeďte na další volbu "Vyšší než normální" a klikněte na této volbě levým tlačitkem - objeví se (někdy z nějakého důvodu až po chvilce) nové okénko pro potvrzení změny priority - stiskněte "Změnit prioritu" - a je nastaveno. Někdy jsem zkoušel nastavit "Vysoká" priorita, většinou stačí "Vyšší než normální". Volbu - "Reálný čas" - ani nezkoušejte...
Důchodce Petr.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Petře, pokud "poprvé" instaluji Pinnacle 19 a přečtu si Vaše "doporučení nastavení" (neříkám, že jsou špatná...), tak ztratím o tento program zájem (a já bych to doporučoval...). Pinnacle 16 - 19 už s Pinnaclem dřívějším má málo společného, o stabilitě a radosti z práce s ním ani nemluvě (!). Jsou jiné programy spolehlivější, kdy Vám u toho "nebudou pochodovat nervy" !!! - Pokud si koupíte Pinnacle v elektronické podobě, měla by to být poslední (upravená) verze a po instalaci (defragmentace disku je dobrá věc...) by mělo vše běžet, už bez dalšího !!!, pokud je Pinnacle koupeno na DVD, tak je třeba doinstalovat poté i opravné "náplasti" vydané k programu. http://translate.google.cz/translate?sl ... 2F&act=url Pravda 100% je ta, že vše ostatí při renderování videa (při editaci-stříhání to není 100% potřeba, ale je to také lepší) je potřeba vypnout !! "Paseku" dělá internet, ještě větší "paseku" antiviry (nelíbí se jim mnohdy přechody ve videu!). Má zkušenost s nastavením Priority je špatná. Program někdy zamrzl a PC se choval nestandartně...moje zkušenost.
Petr T

Moje rady, leckdy polopatické a až paranoidní, vychází pouze z mých zkušeností, ve snaze pomoci lidem, kteří vlastní Pinnacle. Ať si každý, kdo chce, z toho něco vyzkouší. Nikde netvrdím, že to jsou obecná pravidla. Vlastně roky pátrám po radách na netu (nejen Pinnacle). Na téma počítač (a to není jen grafika, ale vlastní OS, věci kolem programování atd. atd) - se člověk učí celý život. Ten, kdo více pracuje na počítači (vážně - ale nemusí to být profese) má mašinku tzv. "v cajku" a nepotřebuje nějaké připomínky kolem defragmentace a podobně. Já mám teď například problém s Pinnacle 19 Ultimate při jeho startu - děsivým způsobem začne problikávat obrazovka a cca po 10 vteřinách se uklidní. Nikde žádný zápis v logu o nějaké chybě. Přitom mám vše aktuální, včetně ovladačů grafické karty a Win 10 - ty si aktualizují kdy chtějí a běžný uživatel nemá šanci to ovlivnit (je otázka, jestli by to bylo vhodné...).
kamera11- teď k věci - na Pinnacle, pokud vím, je vydáno celkem 5 Patchů - 19.0.1, 19.0.2, 19.1.0, 19.1.2 a 19.1.3, který je dle popisu určen pro uživatele Win 7. Dle zkušeností z jiných aplikací ne vždy se Upgrade autorům povede (jasným příkladem jsou Microsoft...) a to se může stát i jiným firmám. Několikrát jsem se snažil dotázat fy. Corel, např. na jakých PC sestavách vytváří ty pěkné tutoriály. Bez odpovědi. Možná je také problém v tom, že fa. COREL má i svá (původní) "želizka" - programy na zpracování videa (stačí se podívat na stránky prodejců) a tam jde potom o priority... Do toho nevidíme, ale lze si z toho vytvořit určitý úsudek.
Nechci nikoho odrazovat od koupě Pinnacle. Skutečně v dané cenové kategorii je to slušný program. Lze v něm udělat pěkné věci, ale musíte se sžít s jeho nedostatky - minimálně nestabilita - občasné padání programu, počáteční "závady" po instalaci (někomu nejde zvuk, jinému obraz), neohrabané ovládání. To jsou faktické skutečnosti, které nelze pominout.
marko

Ďakujem pánom Petr T a Kamera 11 za ochotu a účinné rady. V prvom rade ste ma presvedčili,že chyba mohla nastať aj pri inštalácii,defragmentáciu disku som vykonal už veľmi dávno. Ďaĺšia moja chyba je v inštalácii náplastí,je možné,že som niektorú opomenul -sú uložené pod samostatnou ikonou na ploche a inštalujú
sa donekonečna- dám si pozor. O tlačítku RESET som nič nevedel,možno pomôže. V PS 12 nie je,resp som ho nemusel použiť. Chýba mi aj český manuál PS 12 ho má perfektný a podrobný a otvorí sa aj počas práce. Angličtinu moc neovládam. Proste príčinou problému je aj mnoho mojich nedostatkov a spoľahnutie na
znalosti z prostredia PS 12. Preto ešte nenadávam na PS 19 aj keď čítam ,že dokáže vytočiť. Ale znova preštudujem splnenie všetkých parametrov počítača,
používam notebook Lenovo. Moje skúsenosti v prípade "pomalého" počítača - sekanie obrazu,padanie programu a pod., ale vždy sa obraz ukázal aspoň na časovej osi . V mojom prípade sa obraz /záber/ na časovej osi nezobrazí,ale zvuk sa prehraje. Ešte pred totálnou odinštaláciou skúsim ako sa PS zachová po
vložení statického obrazu /foto/ na časovú os. To mám tiež naplánované na dnešný dúchodcovský deň.
Ešte raz Vám ďakujem za pomoc - zatiaľ to opravdu vidím ako moju neznalosť - na softwér začnem nadávať až po overení všetkého,čo ste mi poradili.
Samozrejme,že výsledky napíšem na fórum. marko
marko

Dodávam k vyššie uvedenému vláknu:
Priznávam,že s problémom som prežil celý deň a žiadny úspech. Dodržal som rady pánov Petr K a Kamera 11, to sa moc oplatilo. Program beží. Kto má problém s obrazom v PS 19 standard , skúste ako ja- vyberám postup z ich doporučení:
1. defragmentácia disku
2.korektná odinštalácia nefungujúceho SW Pinnacle 19
3.reštart PC
4.nová inštalácia -mne sa osvedčila bez zaškrtnutého políčka "bonusové soubory" / na disku/
5.reštart PC

6.inštalácia DirectX- za túto radu vďačím autorovi stránky
http://pinnaclestudio.wz.cz/Proc-neni-po-nove-instalaci-videt-video-z-casove-osy-137.html,

návrh obnovy alebo inštalácie DirectX skutočne nemám z vlastnej hlavy. Stránku doporučujem všetkým,ktorí ju nepoznajú,rieši mnoho problémov súvisiacich
s Pinnacle Studio 16 až 19 . Autorovi aj touto cestou srdečne ďakujem.
Všetko,čo som doteraz stačil v PS 19 odskúšať normálne beží- môžu nastať problémy s ukladaním filmu ,napálením disku a pod. ,ale to už nejako zvládnem.
Pretože ešte pred pár minútami som nevidel obraz ,z ktorého som chcel tvoriť film.
Zdravím fórum ! marko
Miroslav Polner

Vyšiel opravný patch Pinnacle Studio 19, mala by byť vylepšená stabilita programu a ďalšie veci.
https://support.corel.com/hc/en-us/arti ... -available
Petr T

Opožděně děkuji p. Miroslavu Polnerovi za upozornění na novou aktualizaci. Tu jsem zaregistroval až později. V seznamu oficielních nabídnutých oprav na stránkách - http://howto.corel.com/en/p/Pinnacle_St ... _available - samozřejmě není. Tam figuruje pouze oprava Studio 19(19.1) a Patch 19.1.2.
Patch (opravu) PinnacleStudio_Patch_19.5.0.exe - jsem instaloval až 28.4.2016... Uvidíme...

Mám "zapnuto - automaticky zjišťovat aktualizace" - a nic... - do 28.4.2016. Pokud přejdu přímo z Pinnacle Studio 19 (Ultimate-CZ - a legální, zakoupené) na stránky - Online podpora - na druhou volbu - Technická podpora -> http://www.corel.com/us/support/ -> zjeví se stránky "Corel" -> pro laika (tedy, jak je někde psáno, uživatele, který chce jen vytvořit domácí filmíček např. po oslavě narozenin) - zcela v angličtině (29.4.2016) a bude lovit a tápat... Již dávno (po různých zkušenostech...) jsem pochopil, že naše republika čítající cca. 10 mega lidstva je příliš malý trh pro velké (a nejen velké) "světové" firmy (některé světové metropole čítají více obyvatel než celá ČR). S tím se musí uživatel smířit. To je moc "keců" (snad to slovo projde) - dále jen k tématu. Pojem "ČISTÁ INSTALACE" se stal významným a úsměvným tématem pro jiná fóra...

Nejdříve "před-kec", ale myslím, že důležitý.
Ještě se omlouvám p. "marko", že jsem vůbec opomenul např. DirectX, ale řešení problémů funkčnosti progrmů je rozsáhlé téma.
Co je tzv. běžný uživatel. Běžný uživatel (této kategorie- a to by bylo také téma na rozebrání...) má jedno PC (nebo N-book atd., prostě mimo např. chytrého mobilu, jeden počítač na kterém "brousí" na internetu, facebookuje, hraje hry atd, atd.. Pokud bude mít 1xPC na tvorbu videa (s tzv "čistou instalací OS" a to je také na dlouhou diskuzi...), 1xPC na hry a příp. ještě PC na něco jiného, bude to jiná kategorie uživatele a určitě nebude volit tuto kategorii programu pro tvorbu videa a pravděpodobně si na to někoho zaplatí... (na vytvoření videa)
Běžný uživatel nemá žádnou tzv. čistou instalaci OS. Prostě je to uživatel v plném smyslu toho slova - no a navíc nemá jinou možnost ( bavíme se stále o finančních částkách v kategorii Pinnacle studia (to znamená, že i hardware, tedy vybavení počítače odpovídá kategorii...) - prostě má jeden počítač. Pokud se budeme bavit o iživatelích s tzv. čistou instalací Win 10 - bez hlubších znalostí ani nezaregistruje změny, aktualizace systému (až na vyjimky, kdy je uživatel při vypínání upozorněn na provedení aktualizací...) - jak já říkám - "ŽIJE SI VLASTNÍM ŽIVOTEM" - aniž běžný uživatel tuší, natož ví, co se v tzv. "čisté" instalaci OS děje. To je také celé na dlouhou diskuzi na jiném fóru.
Pak ještě přípodotek k odstavci "Před-kec" - ke konfiguraci PC - Intel i7 - žádoucí (splňuji) (a nemusíte ani zavadit o AVCHD), NVIDIA GeForce - (splňuji, mám Titanium-xxx-ne nej, ale slušná!), RAM-8GB - ale je to asi málo (viz-jak jsem někde psal->dotazoval jsem firmu Corel, na jakých PC konfiguracích vytvářejí ty pěkné tutoriály-bez odpovědi.

Měl jsem možnost (legálně) si vyzkoušet elektronicky staženou verzi i "krabicovou", neboli "BOX". - Jen tak na okraj.. (stejné výsledky, ale po provedených oficiálních aktualizacích by se neměli lišit...!

Jak "rádoby" (a skutečně, upřímně i hodně rád) poradit uživateli, který má problém s Pinnacle Studio xx (budeme se bavit o systémech WINDOWS) ! Těžké to je...
Někde bylo psáno - čistá instalace OS (tedy Vista, Win 7, Win 8, Win 10) - vyzkoušeno - základní problém může nastat např. u DirectX, kodeky atd. (stalo se)...
Jak vysvětlit kodeky, DirectX, ovladače grafických karet etc. etc. a nutnost jejich aktuálnosti ...

1. Dobrý instalační program ověří konfiguraci PC (tedy vlastní PC (železo), OS a ostatní instalované komponenty a upozorní na případné nedostatky...
( extrémem je, že mi instalační program zdvořile sdělí, že moje konfigurace neodpovídá ani minimálním požadavkům na spuštění aplikace. To se mi stalo zatím jen jednou. Očekával jsem to, přesto jsem byl mile překvapen - minimálně ušetřený čas při zbytečné instalaci...

Takže:

1. Slušný instalační program porovná komponenty PC (stále je téma Pinnacle Studio - dále již jen PS, ale mohlo by to platit vždy... ?!?)
2. Pokud instalační program má v nějakých fázích volitelné komponenty (v případě PS - např. knihovny efektů...)
- program porovná minimální požadavky na plnou funkčnost zvolené konfigurace a případně nainstaluje příslušnou verzi DirectX, kodeky atd.atd.
2. SCI-FI (bod 1. a 2.) - na téma PS (a nejen na PS) již v podstatě končí.

Důchodce, počítačový nadšenec a fanda, bývalý letitý programátor, administrátor počítačových sítí, později se tomu začalo říkat "INFORMATIK" si "vyplácal játra", jak se říká - někdy se však nestačím divit (a tím ještě ani nenarážím na obchodní praktiky některých softwarových firem) a připadám si jako Alenka v říši integrovaných obvodů. ...

Víte jaký je nejbezpečnější počítač - i tedy s "čistou" instalací - ?! - TEN, KTERÝ NIKDY NEZAPNETE, NESPUSTÍTE !!!

Důchodce Petr.
Deeps
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2016, 10:12
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, řeším pro vás zřejmě jednoduchou věc, ale nemůžu nikde najít jednoznačnou odpověď. Dlouho jsem nic nenatáčel, tedy ani nic nestříhal a mezitím doba pokročila a s ním i kodeky apod. Mám video ve formátu MXF a potřeboval bych ho po sestříhání vyrenderovat opět v nezměněné, tj. maximální kvalitě zpět třeba na disk do pc. Se starou střžnou mi tam žádný MXF nevleze. Zjistil jsem, že až Pinnacle 19 ultimate podporuje MXF. Ale na výstupu už uveden není. Možná to chápu blbě. ale když budu konvertovat do třeba MPEG2 nebo do avi, kvalita jde pryč. Což se mi tak děje v Sony Vegas 5. Podle selského rozumu by měl MXF jít zase jen do MXF. To ale Pinnacle 19 nemá jako výstup. Adobe Premiere ano, ale to je momentálně mino mé finanční možnosti. Jedná se o přepisy 16mm filmů z čt a zde je nutností zachovat tu nejvyšší možnou kvalitu, protože každý metr filmu stojí spoustu peněz a nejedná se o videozáznam, kde můžu vše dokola mazat. Díky za každou radu.
Miroslav Polner

Pokiaľ máte Pinnnacle Studio 19, tak to exportujte ako Transport Stream (MTS)HD1080i .
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů