Pinnacle 19

Richard H

Nesmírně soucítím s „omezencem“. Po naistalování Pin 19 si taky připadám jako omezenec. Stalo se mi totiž stejné jako jemu v prosinci - po impotru a načtení klipů se zobrazuje jen zvuková stopa a nic víc, tím veškerá práce končí. Ptal jsem se v Chipu, na rma, exacu, nikdo mi neodpověděl. Přeinstaloval jsem čtyřkrát, nic. Zeť má Pin 16, prý je podobná, nesvedl nic. Dříve jsem měl Pin 10.5, po přečtení útlé knížečky od p. Pecinovského byla radost s programem tvořit. Ze zoufalství jsem vyzkoušel Power Director 12 a 13 a zvládl jsem je bez problémů. Zdá se mi tedy, že Pin 19 je paskvil a nedivím se, že nasadili masivní reklamu na všech internetových stránkách, aby vyprodali s tím šmejdem sklad. Nenašel jsem bohužel výsledek snažení „omezence“ - podařilo se program zprovoznit a jak, nebo ne? Koupil bych si třeba vyzkoušený Power D, ale pro mě není 2,5 tisíce málo, když mám program podobný.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Jsou tvoje videa (soubory) podporovány Pinnaclem? Jestli ne, tak musíš napřed udělat převod v nějakém konvertoru souborů do souboru, s čím Pinnacle spolupracuje, např → http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... t-factory/. Dej vědět....
Richard H

Původní mts z foťáku jsem převedl na mpeg2 a na Pin 19 nefungoval ani jeden klip v žídném formátu. Stejné jsem zkusil na Power Dir 13 a všechno proběhlo bez problémů, jen jsem se musel seznámit s mně neznámým programem - a to šlo poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že to byla ořezaná verze z Chipu, bylo ukládání v nejhorší kvalitě, proto bych rád zprovoznil Pin. Pin jsem neregistroval, ale to by nemělo vadit, měl by pracovat i bez registrace. (Navíc to bylo upgrade z 10.5, s níž jsem byl spokojen až na pomalenou práci a časté padání. Ale ovládání mi velmi vyhovovalo.) Je mi jasné, že chyba je asi v PC, ale skutečně dobrý program by si uměl poradit.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Pinnacle 19
04. 03. 2016 17:29

Původní mts z foťáku jsem převedl na mpeg2 a na Pin 19 nefungoval ani jeden klip v žídném formátu. Stejné jsem zkusil na Power Dir 13 a všechno proběhlo bez problémů, jen jsem se musel seznámit s mně neznámým programem - a to šlo poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že to byla ořezaná verze z Chipu, bylo ukládání v nejhorší kvalitě, proto bych rád zprovoznil Pin. Pin jsem neregistroval, ale to by nemělo vadit, měl by pracovat i bez registrace. (Navíc to bylo upgrade z 10.5, s níž jsem byl spokojen až na pomalenou práci a časté padání. Ale ovládání mi velmi vyhovovalo.) Je mi jasné, že chyba je asi v PC, ale skutečně dobrý program by si uměl poradit.

Pro mne je to jako čtení z Agatha Christie...
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Poslední "náplast" Pinnacle 19
http://declic-video-fx.com/
Petr T

Jsem starý počítačový harcovník. Stále hledám rady, podněty a inspiraci a tak jsem se dostal až na tyto stránky. Česky "mluvích" na toto téma je opravdu málo. Pracoval jsem ještě u počítačů, které pro svůj provoz potřebovaly celou místnost a to při výkonu, který se ani zdaleka nerovná dnešnímu běžnému mobilu. Z finančních důvodů jsem opět zakoupil Pinnacle 19 - Upgrade (používám již od v.9). Je to v dané cenové kategorii bohužel asi to nejlepší... Problémy různého druhu, od zvuku až po "padání" celého vlastního programu (hlavně při renderování), nenalezené efekty (ale zakoupené) a to vlastně již od nejstarších verzí provází vývoj tohoto nedonošence. Promiňte mi ten výraz. Počítač jsem měl vždy tak o třídu (minimálně) "nadupanější" než v doporučení. Pokud bych pracoval v tomto oboru profesionálně, tak bych o tento výtvor ani nezavadil. Ale jak jsem uvedl na začátku - z finančních důvodů jsem setrval u Pinnacle. Pro amatérské zpracování filmu, většinou pro příbuzné, to stačilo. Vždy jsem to nějak "uplichtil", ale někdy jsem měl nervičky silně na pochodu z chování Pinnacle... Moje zkušenost je tato: Před nastartováním Pinnacle (samozřejmě i před aktualizací) vypnout (nejlépe po restartu) vše, co není bezprostředně nutné pro chod systému a to včetně antiviráku! Pak je nějaká šance. Není nic horšího, když po hodině renderování, nebo exportování program zatuhne a padne. Ale i tak se stane... Je to prostě jako když si s finančních důvodů koupíte místo auta - mopeda. Taky to jezdí. Pak ale zjistíte, že na normální slušnou jízdu musíte do mopeda dát motor minimálně z ferrari. Prostě silně nadupaný počítač. Hlavně výkonný procesor a min. 8 GB paměti. Ani velice slušná grafická karta přiliš nepomůže, protože tzv. "podpora CUDA" je velice diskutabilní - osobní zkušenost - měřením. A to nemluvím o dalších problémech, které budou zřejmě přetrvávat - viz tzv. RESET - v nižsích verzích se dělal relativně složitě pro laiky - dnes je již na to - TLAČÍTKO... Takže nerad to říkám, ale udělal jsem chybu při koupi další verze - Pinnacle 19. Za peníze, které jsem investoval naivně ještě do dalšího posílení mého, již tak slušného počítače, jsem si mohl koupit bezproblémový Sony Vegas a ještě by mi zbylo. Nebo Adobe Premiere. Nerad zmiňuji tuto firmu (s její obchodní politikou), ale je to tak. Bohužel. Je to však jiná cenová kategorie. Mám tyto produkty vyzkoušené na té samé sestavě, na které občas "padne" Pinnacle 19 a přitom jede jako slimejš! Takže všem, kteří to myslí vážně s amatérským videem a chtějí se tím dále zabývat - doporučuji alespoň SONY Pro. Důchodce Petr.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Petr T - co k tomu říci? Jsem také důchodce a dost pamatuji, s PC jsem začínal ještě s DOSem 5 na 286. O Pinnacle jsem se zmínil na vedlejším vláknu v souvislosti s Win10. Trochu tu "historii" znám. Stále platí to, co říkal můj otec: NEJSEM TAK BOHATÝ, ABYCH KUPOVAL LACINÉ VĚCI !!
Miroslav Polner

K Pinnacle Studio 19 Vám môžem povedať, že program je určený pre domáci, nie profesinálny strih videa a tomu zodpovedá aj cena. Pokiaľ máte PC s čistým operačným systémom, nemáte tam pohrebisko crackov, tak PS ako tak beží. K tomu padaniu môžem poradiť, že pokiaľ renderujete hotový projekt , kde máte viac stôp, prechodov a efektov, doporučujem to najskôr vyrenderovať napríklad ako AVCHD a následne vytvoriť menu a exportovať na DVD. Ja zložité videá a hlavne ak TV požaduje XDCAM, pracujem v Sony Vegas Pro13,To je ale ovšem už cenovo niekde inde, ale stojí to za to, pokiaľ sa nechcete pri strihu videa rozčuľovať a strácať čas!
Petr T

Ahoj lidi. Ještě jsem zapomněl jednu důležitou poznámku pro majitele Pinnacle (jakékoliv verze, kteří z finančních a podobných důvodů nemají jinou volbu, protože už se tak rozhodli, už tak investovali těžce ušetřené a většinou v rodině těžko prosazené výdaje) - k tomu co jsem uvedl ještě - Musíte nastavit prioritu "NGSTudio.exe" - na - "Vyšší než normální" nebo dokonce "Vysoká" - před vlastní prací, než otevřete svůj projekt (film). Souhlasím s "roman51" - skutečně stále platí - "NEJSEM TAK BOHATÝ, ABYCH KUPOVAL LACINÉ VĚCI !!". - Ješte před DOSem byly tzv. Mikropočítače. Sinclair a nezapomenutelná Amiga. Tam kdyby jste viděli animace, ani nemohu popisovat, protože by to nikdo nevěřil. Ale to by bylo na jiné téma, kdy 20 MB externí disk pro Amigu neměl konkurenci min. v západočeském kraji.
Petr důchodce.
marko

Zdravím všetkých na fóre,špeciálne vlastníkov PS 19. Dnes mi SW PS 19 Standard doručil kuriér a po nainštalovaní som zostal bezradný. Presne ako prvý príspevok Richarda H v tomto vlákne. Žiadny obraz,len zvuk. Naposledy som editoval v PS 12- radostná práca.,až po vypálenie DVD a nikto z kamarátov,ktorým som DVD daroval mi projekciu nikdy nereklamoval. Disk sa spusil sám vkaždom PC aj TV.
Prepáčte otázku- tu nezodpovedanú- prečo mi na časovej osi beží iba zvuk a žiadny obraz. Parametre PC vrátane OS /win10/ sú splnené.produkt som riadne registroval. Prekvapilo ma,že už na disku sú záplaty a ukladajú sa ako ikona na monitore. Všetky som postupne otváral aj nainštaloval , ale bez výsledku
fungovania softwéru. Je však možné,že som niekde urobil chybu. Preto sa zatiaľ Pinnacle Studio 19 ani nepokúšam preinštalovať. Tu som sa tiež dočítal,že to ani nemá zmysel.
Inštaloval som si Český jazyk-pre mňa úplne zrozumiteľný,inštalačné pokyny boli naprosto dodržané .

Dovolím si otázky /som laik-prepáčte/ ,vopred odborníkom ďakujem za odpovede:
1. mám PS 19 Standard preinštalovať?
2. môže v súčasnom stave byť dôvodom grafická karta
3. na Petra T dotaz-kde nastavujete prioritu NGSTudio exe -určite to skúsim
4. všeobecne- ešte na PS 9 Studio som po zaregistrovaní obdržal meilom tzv aktivačné kľúče- dovtedy zamknutá aplikácia a po ich potvrdení všetko nabehlo.
Dnes okrem serial numbers ani po regisrtácii mi neposlali nič-takže som sa nemohol odomknúť. Môže to byť chyba ?
5. špeciálne pre Petr T a Roman 51 -som tiež dôchodca,poznám aj OS 256 ,Atari, a pod. tam síce všetko išlo opravdu pomaly,ale nakoniec si sa dočkal.
Nakreslilo, vytvorilo-uložilo a dokonca vytlačilo- tomu kto na mal na tlačiareň. Toto PS 19 je už iné kafé.

Ďakujem Vám za odovede aj za rady ! marko
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů