New in Pinnacle Studio 19

Odpovědět
ciku

Ahoj, zde je pár postřehů, po cca měsíci používání PS19 - třeba to někomu pomůže...

Na WIN 7 je PS19 opravdu horší než na W10, nicméně ani na W10 nejsou v projektu zcela hladké přechody mezi snímky (tak jak jsem byl zvyklý například z PS18). Vždy se to na chvilinku nějak "zadrhne", ale je to podstatně lepší než na W7, tam to trvalo i několik sekund než kolečko dorotovalo a časová osa sama pak poskočila o notný kus dále.

Po přechodu na W10 mě ale překvapily restarty NG studia - grafika, výpadky titulků a výpadky audio vygenerované stopy u finálního videa (v náhledu bylo vše OK). Zde pomohlo a to opakovaně - odmazání dočasných souborů (menu Nastavení- Ovládací panel - Umístění pro uložení a klik na tlačítko Odstraňuji render. soubory). Proč píšu opakovaně? Po vymazání a vygenerování finálního videa se zdálo skoro vše v pořádku, nicméně jsem to pustil ještě jednou, zda vše opět proběhne jak má. Finální video č.2 se ani nespustilo - zamrzlo hned na úvod. Dal jsem tedy opakovaně vymazat dočasné soubory a finální video č.3 bylo opět OK - no snad z toho nebude pravidlo. Hrál jsem si ještě s přepínáním HW akcelerace, nyní si ale už nepamatuju v kterém případě byla zapnutá a kdy vypnutá.

A na závěr - pokud někdo natáčíte pouze na mobil jako já (poslední 2 roky) - vlastním iPhone 5. Tedy do verze PS18 jsem řešil problémy s rozcházením videa a zvuku, protože teprve až verze PS 19 Ultimate podporuje variabilní snímkovou frekvenci. To je v PS19 Ultimate opravdu v pořádku. Co se mi nelíbilo, že při rychlém pohybu kamery ze strany na stranu, video zaškubne. Po mnoha pokusech jsem zjistil, že toto se dá poměrně slušně eliminovat při nastavení následujících parametrů.

Nový projekt v nové časové ose je nastaven jako MOV (full hd 1920x1080/60s) - iPhone natáčí full hd 1920x1080/25s. Výsledný projekt exportuji také do MOV Full HD. "Zaškubávání" videa je tímto podstatně eliminiváno a výsledek je lepší než při exportu do MP4 - byť výsledná velikost souboru je stejná. Jen pro info - u videa 25m, je pak výsledná velikost souboru 2,1GB.
Miroslav Polner

Písal som viackrát výrobcovi tieto závažné chyby , aj prisľúbili, že sa tým budú zaoberať, ale doteraz nič nevyriešili! V podstate je momentálne PS19 pod Win7 nepoužiteľný, pokiaľ sa postrihá krátke video, tak za ten čas vo Vegase spravím päť projektov! Môj názor je taký, že pokiaľ nie je program dostatočne vyskúšaný, tak by ho ani výrobca nemal dať do predaja! A ak niekto chce podporu programu a ešte za to pýtali peniaze je nanajvýš nekorektné a aj tak váš problém nevyriešia! To nehovorím o nekonečných pádoch všetkých verzií programov Pinnacle! Kto robí častejšie, tak je asi lepšie prejsť na iný program ako Vegas, Edius, Adobe Premiere! Za tie stratené nervy s Pinnacle to určite stojí!
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Pane Polnere, jak vidíte - oni Vám v podstatě odepsali → http://declic-video-fx.com/News/ID/1935 ... sletter%29 ← Co k tomu říci.....pravdu máte v tom (si myslím), že je lépe s Pinnacle skončit. Do č.15 to ještě šlo. Ale od č.16 (přechod pod fa Corel) to nestojí za nic. Jedno jestli má dotyčný procesor Corel Duo2,3 neb 2,8...nebo i3, i5 nebo i7 (!). Padá to pod win7, win8, win10....není ani podstatné (v podstatě), kolik pamětí dotyčný má v PC (tedy alespoň od 4 GB). To vše by mělo mít vliv jen na rychlost zpracování (renderování) videa (mělo by mít). Ale mají (mnozí) 8 - 16 GB a padá jim to také. Kdo dělá nějaký delší projekt a nedej bože si neodpustí použít některé "cirkusové" přechody v Pinnacle, tak si užije svoje. Pád, obnovení, pád, obnovení.....Ne nechci. Já s tím skončil. Nejlepší by bylo, kdyby Pinnacle s "dvacítkou" skončilo úplně a udělalo pořádně svůj program Corel VideoStudio...a bylo u nás k dostání v češtině. Toto nejvíce ovlivňuje oblíbenost, prodejnost u nás. Né každý má (umí) nainstalovat "češtinu" do program (Corel...). Já přešel pod Adobe Prmiere Elements 12, a je klid. Božský klid.... To je jenom můj názor.
Uživatelský avatar
Smaha
Příspěvky: 25
Registrován: 20.07.2015, 09:52
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Já dělám v Pinnacle 18 Ultimate a vše jede v pořádku. Notebook Lenovo 8 GB RAM, Win 8.1.
L.K.
Příspěvky: 20
Registrován: 21.03.2006, 20:51
Kontaktovat uživatele:

Také dělám v Pinnacle19 ve Win 8.1 a žádné padání a to mám jen 2G paměti.
Frank51

Mám Pinnacle 19 na Win7 a zatím jsem nic špatného nezjistil.
Honza Barvínek

Pokud hledáte nějaké návody na Pinnacle Studio v češtině, pak mrkněte na www.pinnaclestudio.wz.cz

Zdravím
Honza Barvínek
Miroslav Polner

Dnes vyšiel nový, akože opravný patch Pinnacle Studio 19, som nemilo prekvapený, že chyba na ktorú som ich mesiac upozoňoval a to že pri editácii je pomalé načítanie súborou , poskakovanie kurzoru , neodstránili. Táto chyba sa prejavuje hlavne pod OP Windows7.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím je u Pinnacle 19 taky zablokovaný vyhotovení Bluray a musí se tento plugin dokoupit jako tomu je u Corelu X8 a nebo je tento
plugin přímo přidán k Pinnacle 19.Děkuji za odpověď.
Jirka M

Musíš provést aktivaci přímo z PS a uhradit poplatek myslím 7 EUR přes platební kartu.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů