Kupa NB

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Skbodva
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2017, 14:29
Kontaktovat uživatele:

Ahojte chcem si kupit novy nb, kedze moj stary elitebook nepodporuje novy kodek x.265. Chcel by som sa vas opytat ktora by bola najlepšia voľba procesoru pre strihanie z gopro fhd 60-240fps 4k 30-60fps (obcas). Rozpocet mam dost obmedzeny tak mi do úvahy pridu len i5 7300hq, i5 8250, i7 7700, chcem sa opytat ci mi tieto procesory na strih videa budú stačiť? Doplnim to grafikou GeForce 1050 4bg a ssd diskom 500gb, ram 8-16gb.. Bude sa na takejto konfiguracii podla vas trochu s videom pracovať vo vegase? Alebo to bude pri tych vyssich fps sekat? Praca to bude len na amaterskej urovni. Možnosť mam aj zdlhavejsiu stale tieto videa prerobit do stareho kodeku a tak upravovat na mojom starom nb, len to je zdlhave a isto aj strata na kvalite. Stary nb mam na konfiguracii elitebook 8540w i7 m620, fx880, 8gb ram, ssd 256. Ten novy ktory chcem kuput si myslite ze by pracoval očividne rychlejsie od tejto starej konfiguracie? Ďakujem za vaše rady.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den. Můj názor je takový. Jděte do co nejsilnějšího Intel i7 CPU, co to jen půjde. Grafická karta musí zvládat 4K video. I RAM paměti (DDR4 výhodou)¨čím je více, tím lépe, zvláště pro Vegas, ve kterém si můžete před renderovávat složitější scény s implementovanými efekty a hned vidíte, jaký bude výsledek daného právě zpracovaného úseku. SSD disky pracují svižně. doporučuji jeden rychlý externí disk a video zpracovávat pomocí obou. Potom by neměl být žádný problém nastíněná videa v pohodě zpracovávat.
Skbodva
Příspěvky: 4
Registrován: 20.10.2017, 14:29
Kontaktovat uživatele:

Len keby som vedel ktory z nich alebo z kaby lake je najrychlejsi resp. najlepsi ked dnes porovnavat vykon podla ghz, to uz neplatí.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Máte-li internet, není problém prozkoumat jednotlivé možnosti a vybrat ten nejlepší v poměru cena a výkon.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host