Sony DSC-RX10M3 4K All in one přístroj

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den.



Na vědomost se dává, že pracuji na testu Sony DSC-RX10 Mark 3. Je dražší, ale velmi, velmi povedený. Jako závdavek, zatím krátké video, které ukazuje kvalitu obrazu při 25x optickém zoomu. Objektiv je velmi kvalitní, bez vad. Žádné deformace, vinětace ani aberace. Platí pro celý optický rozsah.

https://www.youtube.com/watch?v=unIXZUIneXY
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den. Všem, kteří čekají na článek z mého pera o Sony DSC-RX10M3 se omlouvám. Redakce DigiLidi.cz odložila zveřejnění na červen.

Tento měsíc (květen) má ale vyjít článek o tom, zda zůstat v případě natáčení (amatérského) videa u standardní videokamery, nebo už nastal čas, se poohlédnout po fotoaparátu, který jí téměř bezezbytku dokáže nahradit.

K napsání mě inspiroval zapůjčený Sony DSC-RX10M3.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Článek Kameru nebo fotoaparát: Předmluva k testu Sony DSC-RX10M3 je na světě.

https://www.digilidi.cz/kameru-nebo-fot ... 0-mark-iii
MONYS
Příspěvky: 401
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,přečetl jsem si Váš článek na digi a měl bych pár připomínek a to:Souhlasím s Vámi že dnešní fotoaparáty jsou mnohem lépe vybaveny než spotřební kamery.K té stabilizaci u fotoaparátů, dnes jsou k dostání tzv externí stabilizátory např. (gimbaly) které lze s výhodou použít a tím se posouvá záznam videa s fotoaparátu na úroven videokamery. Otázkou jsou samozřejmě další vydané peníze, avšak pokud chce někdo mít kvalitní neroztřesený 4K záznam sáhne jistě po této možnosti případně ke stativu.Mohu říci že jsem po dobu 2 let používal k natáčení výhradně Panas. GH4 a kameru Canon G30 jsem prakticky nepoužíval.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

MONYS, Externí stabilizace je téma samo pro sebe. Vím jen jedno, není to nic na výlety a dovolenou. Těžké, neskladné, drahé. Je to řešením, při natáčení ala film, ale domácí video je s takovou stabilizací až nemožné. Já si vyrobil malou hrudní opěrku, ale teprve se chystám prověřit, do jaké míry bude mít smysl. Za Váš příspěvek děkuji. Každá rada může někoho obohatit. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů