Přání

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
přeji všem filmovým nadšencům příjemné a hezké prožití Vánočních svátků a Nového roku.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já se připojuji a do roku 2017 přeji hodně podařených videozáběrů, když už si s tím dáváme tolik práce a cpeme do toho tolik peněz !! :)-D
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přeji též v roce 2017 hodně pěkných snímků . Ještě se nám pan roman51 nepochlubil s novou technikou, jestlipak je spokojen?
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Přál bych si, aby toto fórum přežilo i příští rok. Jeho "sláva" slábne, "filmařů" i videokamer ubývá. Vše začínají ovládat mobilní telefony a tato "nekulturní většina" dlabe na videokamery a střih videa v klasické podobě. Všem "pozůstalým" co jsou věrni videu a kamerám v klasické podobě přeji též vše dobré na vánoce a vše nejlepší v novém roce ..........
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Také vám všem přeji vše nejlepší v novém roce. Nebo možná ať vše zůstane při starém, jak slýchám poslední dobou. Ale v každém případě ať vás poslouchají počítače, fungují kamery a je co točit.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak pro ukojení zvědavosti: Myslím že to byla super dobrá volba (přejít od Panáka FZ1000 k Panáku G80). (tu) Zatím zkouším, ale málo, blíží se Vánoce a konec roku a je plno práce která nepočká. A také je blbé počasí. Zatím co jsem mohl zjistit, je velmi příjemné.
Hlavně u videa je až překvapivě znát ve 4K při švenku 30p místo 25p. A zoomování je také plynulé.
Myslím, že do jara budu mít hodně práce se spoustou nastavení a vychytávek, která u G80 jsou. Manuál má 336 str. :(
Na vnoučata u stromečku už jsem ale připravený ! :D
Docela je pro mne příjemné, že jsem se mohl zase po mnoha letech vrátit k výměnným objektivům.
A ještě příjemnější je to, že s redukcí M42 na micro 4/3 mohu použít i staré skla, která mi po kinofilmové Praktice a Petri zůstala.
(Sonnary 135 a 300 mm a telekonvertor 2x).
Nové jsem pořídil Olympus Fisheye 9 mm (ekviv. 18 mm) a OLYMPUS ZUIKO 40-150 mm.

MONIS - Vy ale také zřejmě chcete přejít na jiný přístroj, že? Z vlastní zkušenosti vím, že je to silně ztrátové. (td)
Za FZ1000 mi jako protihodnotu při zakoupení nového nabízeli 7 až max. 8K. To je lepší to prodat známému nebo v rodině.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky za odpověd romanovy 51. Ano pošilhávám také po něčem novém a bude to zase asi panák.Jinak Vám přeji pěkné záběry s novou hračkou.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host