Správný export videa z XA10

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
bukmartin
Příspěvky: 3
Registrován: 15.05.2016, 11:45
Kontaktovat uživatele:

Dotaz k exportu videa.

Jsem novým majitelem Canon XA10. Kamera mi natáčí video 1920x1080i, 25fps, 25MB/s, variable bit rate, YUV, top field first.
A teď otázka k exportu. Někdy se mi zdá, že je video jako by rozostřené a třeba hrany se mírně třepou nebo jsou křivé (stejný formát jako zdrojový).

A teď: Mám při exportu zachovávat interlace, tedy prokládání snímků, nebo je mám raději de-interlace a udělat z nich 1080p? A navíc jaký kodek - raději m2t nebo mp4 (mp4 se mi zdá že někdy blbne a kvalita videa stojí za prd i při stejném bit rate).

Používám Adobe Premiere elements 13.

Díky za jakoukoli radu
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

.......také dělám v Adobe (č.12) s Canonem.....rada je asi taková, že by jsi měl renderovat do složky v té samé kvalitě (velikosti, nastavení...). To co strkáš tam, by mělo vylézt to samé ven. Pak by to mělo být stejné. Zkušenost moje je ta, že se neoplatí renderovat do vyššího bitrate než 16 000 a více. Už jsem změnu k lepšímu nepoznal. Pozor na počáteční nastavení !!! Jinak ti doporučuji si vyzkoušet několil malých projektů (videí) asi 2 - 3 min. (s různým nastavením) a podívat a vyhodnotit, co je pro tebe lepší...............
bukmartin
Příspěvky: 3
Registrován: 15.05.2016, 11:45
Kontaktovat uživatele:

Zkouším si s tím hrát.

Problém je že přijít na to metodou pokus-omyl trvá v tomto případě hrozně dlouho. Každopádně použiji 1080i a nechám na výstupu 25MB/s (stejně jako na vstupu). To by asi nemělo kazit kvalitu. Uvidime. Díky za rady.
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

............tak jestli si myslíš, že pokus, omyl je špatné - tak jsi na špatné cestě. Vždyť ty projekty (3 - 4 - 5...) v délce cca 3 minuty a jejich vyrenderování trvá všeho všudy asi do púl hodiny a víš na čem jseš, nebo co je pro tebe to pravé ořechové (!). Jestli použiješ 1920x1080i nebo 1920x1080p (ještě kombinace 25 fps - nebo 50, nebo 60 fps, nebo i mezi tím...) to už je na tobě. Já natáčím také v kvalitě 25 000 až 35 000 bitrate (originály schovávám), ale na práci a uložení do MP4 mi stačí bohatě datový tok 16 000. → http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... D-nebo-MP4
Miroslav Polner

Skúste použiť pre export Transport stream (MTS)

HD 1080i
H264, 1920x1080
24000 kBit/
25,00 snímkov
bukmartin
Příspěvky: 3
Registrován: 15.05.2016, 11:45
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím si že pokus omyl je špatně. Jen prostě čekat hodinu, pak něco změnit, čekat další hodinu.... :-) Ale jako asi jo, jinak na to nepřijdu. Pravděpodobně to dělá spíš přehravač, že se mi to zdá nějaké divné, nebo codec. Teď se mi zase zdá dobrý obraz, ale malinko posunutý zvuk (nevím jestli je to vykreslováním půlsnímků, že se to zdá posunuté).
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host