Vaše doporučení - Jaký free editor pro úpravu videí?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
Polda18
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2016, 11:36
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Dostal jsem záznam jízdy z videokamery v autě, kde je autobus jedoucí v zatáčkách v protisměru - video chci hodit na YouTube jako odstrašující příklad. Má to ale háček - je vidět SPZka, kterou musím zamaskovat. Jméno řidiče sice neznám, ale pro jistotu chci tento údaj z videa odstranit. Podobně bych třeba mohl upravovat videa, kde jsou vidět tváře náhodných turistů nebo videa z Plochy počítače, kde chci zamaskovat osobní a soukromé věci...

Hledal jsem všudemožně na Googlu, nějaký free editační program, vyzkoušel jsem Wax, VideoPad, ale oba programy selhaly. Wax se ukázal neschopný renderovat efekty a VideoPad je extrémě pomalý :( Potřebuju jen zamaskovat tu SPZ, ale potřebuju k tomu masku efektu a klíčování snímků, což Movie Maker, který jsem si pro základní střih videa a prezentaci fotek stáhnul, neumí :( Mám i VirtualDub, ale shledal jsem, že tento program je až příliš pokročilý pro tuto úpravu a filtry pro efekty videa klíčování neumí (například DeLogo by šlo použít, ale buď by musela být SPZka stále na stejném místě (ve videu, nikoliv fyzické místo), nebo bych musel video rozstříhat na množství malých sekvencí s přibližně stálým obrazem a tuto techniku použít na každou sekvenci zvlášť s jiným umístěním efektu. Případně bych musel video rozložit na sekvenci stálých obrázků, které bych upravil každý zvlášť v editoru obrázků (Photoshop). To by bylo ale ještě pracnější. Neví někdo o nějakém levném (pokud možno free) řešení, které by fungovalo dobře s mojí hardwarovou konfigurací a zvládlo pohodlně namaskovat a naklíčovat tu SPZku (nebo cokoliv, co si přeju nebo musím ve videu zamaskovat)? Nechci nějak porušovat zákon jen kvůli tomu, že nemám náčiní, které by toto nějak zajistilo :( V nejhorším případě budu asi muset koupit něco slušnějšího a obětovat pár tisíc :(
Miroslav Polner

Funkcie o ktorých píšete neviem či má free video editor, skôr by som vám poradil stiahnuť si trial , napríklad Sony Vegas, prípadne Adobe Premiere Element a podobne.
Polda18
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2016, 11:36
Kontaktovat uživatele:

Trial nepřipadá v úvahu, uvedenou funkci chci využívat i nadále, nejedná se o jednorázovou potřebu. Jak už jsem psal, Wax i VideoPad toto podporují, a jsou freeware, ale jeden nezvládá render a druhý má pomalý výpočet, zatímco už jede zvuk, video se teprve pomalu dopočítává. V nejhorším případě fakt asi budu muset obětovat něco ze svých úspor :( I tak díky za pomoc, možná se mi podaří na něco narazit (tu)
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

..................ty máš doma asi všechno, když vidím tvůj výpočet programů (včetně Photoshopu za 16 000.-kč). Pan Polner ti dal konkrétní návod na programy, co to umí. Trial ti navrh proto, aby jsi si to napřed vyzkoušel, než "obětuješ něco ze svých úspor". Je to rada konkrétní, tak se jí drž..............
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Je to přece POLDA, tak co se divíš !!?? >:D<
Polda18
Příspěvky: 3
Registrován: 03.04.2016, 11:36
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, nepochopil jsem. Většinou mi trial verze jenom zasíraly počítač, když jsem na to dlouhou dobu nešáh, proto se jim radši vyhýbám... Na vyzkoušení by to šlo, ale pokud to nebude fungovat podle mých představ, nebo bude požadovaná funkce v trial verzi zablokována, program půjde pryč (tu)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host