Na co ukládat filmy

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Odpovědět
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

A co je na tom tak zvláštního ? 2,5 hodiny je akorát na jedno BD při 20 Mbps. Používám to běžně, jednotlivé filmečky jako kapitoly a při přehrávání na TV si vybereme tu kapitolu (film), který chceme shlédnout !! Při kameře která umí 50p nebudu mršit video vypalováním na DVD !! >:D<
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro kamera 11:
Dvouapůlhodinový film vznikl po sestřihu několika částí natočeného materiálu
na různá témata.
Normálně nic tak megalomanského nedělám, ale zadání bylo vytvořit kapitoly
na jednotlivá témata samostatně přehratelná a zároveň, aby se na to dalo kouknout vcelku.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Pro steviezah:
On to kamera11 stejně nepochopí, ale je hodný, že nám poradil, jak to máme dělat !! Taková rada je nad zlato ! X(
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

-- moved topic --
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tohle téma už patří sem.
Domnívám se taktéž, že formát BD přijde zapomenout.
Já si taktéž ukládám svoje výtvory na HDD a pak je jenom buď rovnou přehrávám na TV
nebo kopnu na flešku a přehrávám z ní.
Momentálně dávám vše na externí box se 2 HDD a chystám se postavit HTPC
na platformě AMD Zacate s možností zapojení do sítě a tím budu moci šmejdit po netu
z pohodlí gauče:-)
V případě, že někdo chce vytvořit DVD nebo BD nahážu to do PS17 a exportuju.
Ale mohu potvrdit, že za poslední rok jsem nevypálil ani jedno, vše šlo na fleš
nebo uložit na net, popř. na extHDD.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Až tak černě bych to neviděl, myslím že BD už je vzhledem k ceně média docela dobře použitelný formát.
Pro sebe ukládám také na HDD, lepší věci si i vypálím, ale když je potřeba někomu něco poslat, tak BD s pěkným obalem vede. Pořád je to rychlejší než tlačit gigabajty internetem a levnější než flashdisk.
Ideální stav by byl kdyby klesly ceny flashdisků.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

K BD: Na TVFREAKu v rubrice DVD/Blu-ray z března 2014 je možno se dočíst úplně, ale úplně něco jiného!! Samosebou že se každý může rozhodnout na co ukládat svoje video, ale tvrdit že nastává soumrak DVD a BD je úsměvné! Navíc třeba Český rozhlas dnes digitalizuje analogové náhrávky z pásků na CD (zlaté pro max.trvanlivost). To vím na 100%, protože moje manželka se tam tím zabývá.
Jenom ještě pro upřesnění: původně jsem reagoval na kamera11, který se podivoval nad délkou filmu 2,5 hodiny. Snad každému průměrně inteligentnímu točiči dojde, že tak dlouhý film může stvořit jen naprostý začátečník, pro kterého jsou všechny záběry na stejné téma super a zaslouží prezentaci.
Svoje videa mám také uložené na externích HDD, ale na BD vypaluji i filmy stažené ze satelitního HD přijímače i proto, že jsou skladné a když už to zařízení mám, tak jej využívám, a je mi šuma fuk, jestli si někdo myslí, že už BD končí. To už se tvrdilo o CD, DVD a nějak k tomu stále nedochází a myslím že hned tak nedojde.
A ještě k fleškám, těch už mi celá řada "odešla", nebo se z nich ztratila data a jsou drahá. Na druhou stranu mám ještě přes 10 let staré CD, DVD, které jsou stále v pohodě. Ale nejsou to laciné "noname".
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak jo. Přidám se také. I když je to jen planá diskuse o ničem, které tu poslední dobou rozdmíchává Kamera11 (nic ve zlém) snad ve všech živých vláknech. Osobně jsem se zapřísahal sám sobě, že na povrchní žvanění nebudu reagovat, ale už se stalo.

Každý ať si dělá vše po svém, po jeho CHUTI. Je úplně jedno, na co kdo ukládá své výtvory. Já na placky DVD AVCHD a BD nedám dopustit. Ten kdo si vše pouští z PC nebo MMC logicky upřednostní jako úložný prostor HDD či flash. Já jsem naučen ukládat stále pro přehrávání na optické disky a hezky do krabiček. Když si chci něco pustit, nejsem líný vstát, jít k polici a vybrat si na co mám zrovna ze svého archivu chuť. Záloha je na HDD samozřejmě, někdy i zdvojená u pro mne důležitých záznamech.

Pro mne DVD, BD a stolní přehrávače mrtvé nejsou a dokud je budou vyrábět, budu je já kupovat a využívat. Každému co jeho jest. HOWK. Domluvil jsem.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host