Pinnacle Studio 17 - problém se zvukem

Najlvin

Co to znamená? Jako že je zvuk příliš nahlas? Jak tam jsou ty dva ukazatele, tak to lítá ve žlutém poli, občas to možná zasáhne i trochu do toho červeného. Ale to už jsem taky zkoušel. Ubral jsem v projektu hlasitost na časové ose, aby to nebylo tak nahlas. Výsledek byl stejný. Taky jsem tam objevil možnost zapnout automatickou optimalizacu zvuku, která tu hlasitost snížila do zelených hodnot, ale výsledek zase stejný... Takže v tom to asi nebude :-/
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Domnívám se, že to znamená:
původní zvuk je přemodulován.Potřeboval bych Vidět zvukovou stopu videa v Pinnacle po vložení.
Najlvin

Je to prostě divný. Zkusil jsem stejný úsek střihnout v trial verzi Movie Studio od Sony a absolutně žádný problém se zvukem. Vše jede jak se očekává. Tak nevím, proč s tím Pinnacle má problém.

Horší je, že v Pinnaclu mám už celý projekt hotový, je to víc jak hodina a půl filmu. Představa, že bych to měl celé znovu dělat v jiném programu mě přímo děsí. Neexistuje třeba nějaký program, který by převedl projekt z Pinnacle do formátu projektu Movie Studia, případně jiného střihového softu? To by mi dost pomohlo...
Miroslav Polner

Zaujímavé je, že ak mám zvuk vo formáte mp3 tak mi to v PS 17 puká a znie to miestami ako by to skočilo. Po prekonvertovaní na wav 44,1 kHz ide zvuk v poriadku aj po vložení viac zvukových stôp.
2ynosynos
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2014, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Dobrý večer.
Měl jsem tento problém, který popisujete.
Jen mě zaráží, ze jste si nikdo tohoto problému nevšiml dříve.
Ihned po instalaci 17.3 a to už máme 17.4
Problém vznikl po instalaci ( opravného patche 17.3 )
Žádný jiný problém nehledejte.
Nějaké ZVUK PŘÍLIŠ NAHLAS!!!!!
Obrátil jsem se na EXAC, že mám tento problém, že mě občas ve zvukové stopě divně chrastí - praská.
Odpověď zněla jako vždy. NIKDO SI NESTĚŽUJE !!!!
Je zajímavé, že to nedělal Pinnacle 17.2
Tak jsem odinstaloval celý Pinnacle POZOR i ze všech registrů.
Nainstaloval znovu, ale pouze 17.2
A hle ono to funguje.
Kde asi soudruzi z USA udělali chybu ??????
Né totiž každý opravný patch se asi povede.
Nevím zda je to jediný lék, ale mě to pomohlo.
A o projekty jsem nepřišel.
Znovu se ukázaly ve své celé délce.Tentokrát bez vady zvuku.
Jen zamrzí, že vše musíte importovat do knihovny.
To je opravdu ke vzteku.
Tak zatím.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak nevím chlapci,pokoušel jsem se nasimulovat si Vaše problémy a nepovedlo se mi.
Mám všechny update po 17.4 a s problémem mp3 jak popisujete jsem se nesetkal.
Napadá mne ještě tato možnost:
Vaše mp3 nejsou ve standartním formátu, popřípadě Vaše zvukové karty nejsou schopny
korektně přehrát zvuk po exportu z Pinnacle.
I když export ve 48 kHz by současné karty měly bez problému přehrát i ty integrované.
Nevím co udělá v PS zvuk MP3 se vzorkem nad 48 kHz, nemám takový k dispozici.

Všechny zvuky v MP3 které mám k dispozici jsou s těmito parametry:
kodek: MP3
vzorkovací frekvence: 44,1 kHz
bitrate: 128 - 256 kbs
formát: PCM
kanály:stereo

Pokud to máte stejně a přesto máte problém, hledejte závadu ve Vašem PC.
Buď máte nějaký nainstalovaný nevhodný kodecpack, neaktualizovaný systém nebo neaktualizované
ovladače zvukovky popřípadě poškozené knihovny DShow filtrů.

Pokuste se někde mi pověsit Vaše soubory, které Vám dělají problémy, stáhnu si je podívám se na to.
Ale originál, neprohnané přes PS 17.:-)
Najlvin

Já teda měl tenhle problém od začátku. Už když jsem si koupil verzi 17.0, tak po sestříhání videa zvuk v náhledu i po exportu chrastil. Jednou mi dokonce chrastil víceméně pořád, dokud jsem nepřišel na to, že bylo potřeba vypnout zvuk u všech ostatních stop na časové ose a nechat zvuk jen u té hlavní s videem. Bohužel ale tomu výjimečnému zapraskání v některých situácích jsem se stejně nevyhnul. Ve výsledném videu to asi udělá na třech místech - prostě bezdůvodně.

V současné chvíli to ale u toho nového projektu dělá dost často a ať se snažím sebevíc, nejde se toho zbavit. Přitom videa přímo z kamery nemají žádný problém. Zkoušel jsem exportovat do jiných formátů, používat jiné kodeky a nastavení, zapnout automatickou optimalizaci zvuku atd. Dokonce jsem přeinstaloval ovladače ke zvukovce i samotný Pinnacle. Počítač mám čistý, pravidelně aktualizovaný. Ale problém s praskáním nic nevyřešilo. Pinnacle to prostě vždcky totálně zmrví, a to jsem ho z počátku bral jako pro mé účely plně dostačující software... Škoda.

No, nakonec jsem svůj problém vyřešil po svém. Zakoupil jsem si Movie Studio od Sony, které je s Pinnaclem celkem srovnatelné, ale má výhody Sony Vegas. A celý ten svůj projekt stříhám a skládám znovu od začátku. Tady totiž žádný problémy se zvukem prostě nevznikají :-/
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Další, co musel utéct od PS kvůli jeho problémům. Dobrý soft se moc neopravuje a musí chodit, to je základ jakékoliv práce na PC.
2ynosynos
Příspěvky: 5
Registrován: 28.04.2014, 22:09
Kontaktovat uživatele:

Jen chci upozornit, nejde o problém MP3, ale o zdrojové video se zvukem (Z KAMERY)
Ten nemáte určitě v MP3.
Zvuk po importu je znehodnocen již v knihovně.(praskánín)
Tak jak to popisuje NAJLVIN.
Nebo tak to chápu.
17.2 funguje
17.3 tam se projevuje praskání.
Ale nic na tom nemění fakt, že Pinnacle má stále problém sám se sebou.
Jeden opravný patch za druhým.
Najvin

Nevím, v čem se ukládá zvuk ve videu - kamera točí do formátu AVCHD a zvuk je dle návodu Dolby Digital 2.0 stereo, 48khz, 256kbps. V jakémkoliv přehrávači na PC jdou videa zcela v pořádku, v Movie Studiu taky. Jedině Pinnacle s tím má problém...

Pinnacle by byl výborný program. Má spoustu úžasných funkcí, je přehledný a všestraný. Ale tímhle mě bohužel dost zklamal a stal se pro mne nepoužitelný. Asi špatná kombinace hardware, s kterou tvůrci nepočítali - kdo ví :-(

Každopádně, když to teď porovnám s Movie Studio od Sony, tak začínám mít jasno. Pro mé potřeby zcela totožné schopnosti, ale vzhledem k tomu, že má tenhle prográmek základy v populárním Sony Vegas, tak je to daleko přehlednější, na ovládání o něco jednodušší a hlavně při střihu rychlejší! Takže pokud vám jde o to si jen sestříhat videa, poskládat do jednoho filmu a přidat titulky, případně nějaké efekty, tak doporučuji Movie Studio Platinum. Škoda, že jsem se nepoohlédl po ostatních programech dříve - mohl jsem si ty dvě tisícovky za Pinnacle ušetřit.

Teď jsem zrovna to své 1,5 hodiny dlouhé video znovu dostříhal. Měl jsem z toho obavy, ale nakonec to šlo docela rychle :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů