Pinnacle Studio 17 - problém se zvukem

Najlvin

Ahoj!

Před časem jsem si koupil Pinnacle Studio 17 ke střihu videa. Program je to pro mé účely dostačující, ale narazil jsem na menší problém se zvukem. Ať se snažím sebevíc, po exportu videa není zvuk čistý. Nevím proč, ale v některých místech zvuk jakoby zapraská, nebo přeskočí. Nevím k čemu to přesně přirovnat. Prostě to tam lupne... Nedělá to pořád, jen v určitých místech. Přitom zdrojové video je bez vady - dělá to prostě Pinnacle a občas je to slyšet i v samotném náhledu při střihu. Nevíte někdo náhodou, jak se toho zbavit? Nebo kde by mohl být problém? Setkal jste se s tím někdo?

Zdrojové video je ve formátu .m2ts, tedy AVCHD, FullHD 1920x1080 50i. Video po střihu renderuji do formátu .mts se stejnými parametry jako originál. Ale ten zvuk je pokaždé místama poškozený... Už jsem zkoušel použít jiné kódování zvuku, ale výsledek je stejný. Budu rád, když mi někdo poradíte.

Děkuji.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Zkoušel jsi vyexportovat jen audio stopu ve WAV? Jestli tam bude chyba vyzkoušel bych poslední ovladače zvukovky. Mě to u Ediusu (v5) pomohlo.
Miroslav Polner

A ktorý zvuk vám praská? Ten čo je s videom z kamery alebo zvlášť vložený?
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

XXX
Najlvin

Laďa - to jsem zkoušel. Výsledek stejný. Občas to v tom zvuku jakoby lupne nebo přeskočí.

Miroslav Polner - konkrétně do tohoto videa žádný jiný zvuk nevkládám. Jde pouze o sestříhání a pospojování jednotlivých klipů z kamery do jednoho vide, sem tam jsem vložil nějaký ten přechod nebo titulek. Ale nic víc.

kamera11 - jak už jsem psal, zdrojové video z kamery je zcela v pořádku. Žádné zvukové defekty slyšet nejsou. Ty vznikají až v Pinnacle. Jak jsem zmínil, dělá to občas v náhledu při stříhání, když si přehrávám projekt v Pinnaclu. A dělá to vždy po závěrečném exportu. Chyba tedy musí být někde ve zpracování videa Pinnaclem.

Zkusím sem nahodit část zvuku, kde to bude slyšet.
Najlvin

Tak, tady je část zvukové stopy. Pusťte si to víc nahlas a pozorně poslouchejte.
http://www.doommap.cz/data/sound.wav
Například v čase 03:24, kdy je tam ten dlouhý tón, to tam mírně přeskočí. Nebo 03:38, 04:43, 05:01, 05:25, 05:34, 05:40 atd... Od 06:01 až do konce to dělá celkem pravidelně každou chvilku. Nejvíc je to asi slyšet, když je kolem větší ruch... Tak nevím, co s tím.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To praskání způsobuje přemodulovaný signál.Tzn. má vyšší hodnotu než standartní a tímpádem dochází ke zkreslení.
Odpovím více později.
Miroslav Polner

Vyšiel opravný patch Pinnacle Studio 17.4. http://corel.force.com/pinnacle/article ... -available
Najlvin

Hodil jsem tam ten patch 17.4 ale nepomohlo to. Pořád stejné :-(
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To praskání způsobuje přemodulovaný
> signál.Tzn. má vyšší hodnotu než standartní
> a tímpádem dochází ke zkreslení.

Máš to zkontrolováno na měřáku signálu? Nesmí to jít do červené barvy.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů