zhoršená kvalita při exportu na DVD

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
MiraCab

Dobrý den,
používám SW Pinnacle Studio 14.
Při exportu videa do DVD formátu dojde k markantnímu zhoršení kvality obrazu než když video pouštím z kamery přímo do televize. Takto ošklivý výsledný obraz jsem neměl ani při tvorbě DVD ze staré MiniDV kamery. Přitom při exportu formátu SW ukazuje 100% kvalitu formátu DVD. Vím, že dochází ke konverzi, ale čekal jsem, že obraz bude lepší než u mé staré videokamety na MiniDV kazety.

Mohli by jste mi prosím poradit, jak kvalitu obrazu zvýšit nebo kde je problém? Je to konverzí z rozlišení 1920x1080 na rozlišení 720x576, nebo slabou konfigurací HW nebo je na vině Pinnacle Studio 14? Pomůže přechod na Blu Ray? Bude mít vylepšení konfigurace HW vliv na kvalitu obrazu, nebo pouze na rychlost zpracování? Nebo mám natáčet v nižším rozlišení, aby nedocházelo ke konverzi?
Chci dělat video s kvalitním obrazem.

Kamera: Sony HDR-CX260VE
Kvalita natáčeného videa: 1920x1080 / 50i, 25 s/s, AVC HD 24M

Použitý SW: Pinnacle Studio Ultim. 14
V Pinnacel Studiu zvoleno: Export videa: Typ disku DVD, Kvalita videa: Nejvyšší, kb/s: 8500

HW: Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz, 2GB RAM, NVIDIA GeForce 7600 GS, Win XP

Díky za odpověď.

Míra
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Kvalita výstupu na DVD disk Váš hardware neohrožuje. Pinnacle od verze deset nemá moc kvalitní výstup do MPEG2 souborů. Natáčíteli ve Full HD, nedělejte již kompromisy a začněte dělat AVCHD DVD nebo rovnou BD. Obraz bude nesrovnatelně kvalitnější, ale bude třeba k přehrávání stolní BD přehrávač nebo MMC (multimediální centrum).

I, když Vaše sestava se bude s Full HD videem v kombinaci s Piinacle 14 hodně potit a Vy se budete muset obrnit velkou dávkou trpělivosti. Proto tu ostatně mnoho lidí přešlo na EDIUS nebo Sony Vegas.
MiraCab

Dobrý den,
díky za radu pořídím Blu Ray vypalovačku a budu vytvářet videa s menu přímo do formátu Blu Ray. Pro zpětný převod na DVD disk (pokud bude třeba) využiju např DVD Shrink.

Ještě mám jeden dotaz. Zkoušel jsem Sony Vegas a nemúžu objevit, kde se vytvářejí klikací menu pro dvd formát? nemáte s tímto SW zkušenosti?

Díky Míra
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já Sony Vegas používám již téměř rok a za nic bych neměnil. Používám verzi Pro 11 a pokukuji mlsně po verzi pro 12. Vegas samotný je pouhý editor videa a k úspěšnému vytváření menu je zapotřebí Sony DVD Architect. K Vegas Movie Studio je DVD Architect Studio 5 a pro verzi Pro potom DVD Arch. Pro 5.2. Já naštěstí dělám menu jen zřídka. Mám k Architektu mnoho vítek. NEUMÍ totiž 50p formát a ani 25p. Umí pouze 50i a to vdobě moderních kamer už zdaleka nestačí. Myslím si, že v tom Sony hodně zaspali a marně čekám na novou verzi Architecta, kdy srovná krok s dobou.

Nicméně střih ve Vegas je pro mne velmi pohodlný as nemá tolik nároků na sílu komponent v PC. S ním byste mohl na svém PC uspět.
MCadova2
Příspěvky: 10
Registrován: 09.10.2012, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
mám naprosto stejný problém, jako je uveden v prvním příspěvku. Mám videokameru Panasonic HDS-SD600, video vytvářím na SW SW Pinnacle Studio 14 Ultimate. Pokud na video koukám přímo z SD karty, na kterou kamera nahrává, tak je obraz super. Jakmile jej však převedu do kvality DVD 100% přes Pinnacly, je obraz nepěkný, dělá kostky, je rozostřený. Parametry PC jsou: HW: Intel(R) Core (TM) i5 CPU 760 @ 2,80 GHz 2,79 GHz, 4GB RAM, Grafika: ATI Radeon HD 5670 GS, Win 7 Professional.
Četla jsem si odpovědi, musím se však zeptat (holt ženská :-)), zda není v mém PC nějaký zádrhel, který brání kvalitnímu přenosu v klasickém DVD formátu. Nesnáším, když něco nefunguje, jak má. Navíc u staré videokamery Sony na pásku jsem zpracovávala video taky v Pinnaclech a nikdy problém nebyl, obraz byl dobrý a pořízením lepší kamery i lepšího SW nastaly jen problémy :-(
Budu moc vděčná za odpověď.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dle mého soudu, když si pořídíte Full HD kameru a potom z natočeného HD materiálu převádíte video na obyčejné DVD, tedy MPEG2 formát, nemusela jste vyhazovat peníze za technologicky vyspělou kameru. Začněte dělat AVCHD DVD. Má to v PS14 mnohá úskalí, ale jde to. Je tu nafóru na toto téma napsáno tolik, že by bylo pověstným nošením dříví do lesa, kdybych se tu o tom opět rozepisoval. Doba postoupila. vytvářejte HD videa 1920 x 1080 a pouštějte si je do TV alespoň přes PC. Samozřejmě předpokládám, že máte plochou HDTV, kde kvalitní obraz obzvláště vynikne. ale jak říkám projděte si zevrubněji témata zde k tomu uveřejněná a bude Vám vše mnohem jasnější. Hodně štěstí. :-)
MCadova2
Příspěvky: 10
Registrován: 09.10.2012, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
děkuji Vám za rychlou odpověď. Ještě včera večer,než jste mi odpověděl, jsem dala svůj projekt vypálit ve formátu AVCHD na disk DVD +R DL Verbatim. Ani v Blu Ray přehrávači však výsledný obraz nebyl úplně bez chyby (hrany lidí i budov jsou v kostičkách - nevím, jak to jinak popsat). Pročetla jsem si některé diskuze vztahující se k tématu, je toho však velmi mnoho a ne vždy se úplně orientuji v pojmech. Zatím tedy vyzkouším nevypalovat projekt rovnou z Pinnaclu ale na HDD a pak na DVD třeba přes Nero. Píšete, že v PS 14 je mnoho úskalí pro tvorbu AVCHD disku - můžete, prosím, nastínit v krátkosti jaká to jsou? Já jsem prostě v Exportu zadala formát AVCHD :-) Děkuji moc.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Úskalí jsou především v tom, že je to starší software, který nesplňuje v dnešních poměrech všechna kritéria k dokonalé práci a především výstupu HD videa. Nebojte se, já na něm zpracoval mnoho HD videí a mé velké spokojenosti.
Co se týká Vašeho pokusu s AVCHD DVD, je potřeba nastavit vlastní parametry s co nejvyšším možným bitrate, který má v Pinnacle 14 strop na 16 - 17Mbit. Takto se dá udělat video dlouhé max. 38 minut. Mluvím zde o jednovrstvém DVD. S médii DL tedy dvouvrstvých nemám dobré zkušenosti a tak raději projekt přizpůsobím délce videa pro jednovstvá média. A vypálím dva díly. Máte-li video v maximální kvalitě již z kamery musí být výstup i PS14 velmi dobrý. Bylo by dobré sem umístit výpis z MediInfo (free prográmek), abych viděl v jakém formátu nahrávate do kamery. potom se můžeme teoreticky dobrat k nějakým pro Vás uspokojivým výsledkům.

P.S. Moudré řešení je přejít na novější software: nuvinku Pinnacle 16 ale raději na Sony Vegas Movie 12, který nemá českou lokalizaci. Zase výstup videa z HD kamer je z něj vynikající a stojí kolem 2500Kč, tedy za podobnou cenu jak PS16. :-)
MCadova2
Příspěvky: 10
Registrován: 09.10.2012, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Pohraju si tedy s nastavením v Pinaclech, kouknu na kameru, jak nahrávám (po tom, co jste mi napsal nevím, v jakém rozlišení nahrávám, je možné, že jsem kvalitu snižovala právě kvůli špatným výstupům na DVD) a udělám nějaké snímky v nejvyšším možném rozlišení a zkusím všechno, o čem jste zatím psal. Pokud bych ani poté nebyla spokojená a moudřejší;), zase bych se ozvala a případně vložila ten výpis z MedInfo. Vidím to tak ale nejdříve za týden:( Zatím opravdu moc děkuji za cestu, kterou se mám dát.
MCadova2
Příspěvky: 10
Registrován: 09.10.2012, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem koukala na kameru a mám tam vysoké rozlišení, tedy 1920x1080/50i a po stažení do Pinnaclu mám u jednotlivých střihů tyto vlastnosti: 1920x1080 / 50i, 25 s/s, AVCHD. Zkoušela jsem obraz rovnou nevypalovat ale uložil a poté přes Nero stáhnout na DVD v kvalitě AVCHD. Bohužel se mi to však nedaří. Mám Nero Vision a popis tak, jak jste jej uváděl už v některém jiném článku k nastavení parametrů tam zvolit nemohu. Nevím, co dělám špatně. Ovšem pokrok je, že když se dívám na video po úpravě Pinnaclů z PC např. přes Gomplayera, tak to hraje velice pěkně. Nicméně mě rozčiluje, že to nejde přes to Nero vypálit. Můžete mi, prosím pomoct?
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host