Sony Vegas Pro 12

MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,zeptám se podařilo se Vám vyřešit problém s mezerami mezi klipy?U mě ten samý problém.Nebo je třeba jednotl. klipy upravit v trimeru a pak poskládat do timeline? PS:Enabl.snapp. mám aktivován též.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nevím zda Vám dobře rozumím, ale jestli chcete, aby se automaticky "lepily" jednotlivé klipy hezky k sobě a zasebou Je třeba zapnout Auto Ripple (Ctrl-L) nebo ikona vlevo nahoře - třetí od Enable Snapping.
Jerry
Příspěvky: 19
Registrován: 09.10.2011, 12:15
Kontaktovat uživatele:

Pro spojení klipů např. při vystřižení části klipu musíš aktivovat ikonku „Auto Riple“

Edit: Než jsem si to odzkoušel, Romolus byl rychlejší.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky!!!
mjr

Průšvih je v tom, že 12 je jen 64 bit. A bohužel zatím s sebou nese většinu problémů které dosud 64bitové verze měly - nestabilitu, špatný rendering klasických SD formátů (PAL, MPEG2 DVD). Při konverzi HDV m2t videa do MPEG2 MainConcept DVD to dělá občas dropouty při obrazově náročnějších scénách (DVD musím renderovat přes DVD Architect nebo ve verzi Vegas 8). Trimmer je nestabilní, pokud se používá jen jeden náhledový monitor (původní rozvržení Vegasu). Za několik minut testování mi verze 12 několikrát spadla, pravda je, že jsem testoval známé chyby... Pracuji hlavně s HDV .m2t 1440x1080 50i a HDSLR .mov 1920x1080 25p (zdá se, že ty novější formáty jsou více v pohodě). Poslední chyba, kterou jsem dosud objevil je vadný rendering titulků (ProTypeTitler) z HDV projektu do AVI PAL WIDE 16:9 v 64bitové verzi (již od verze 10, kterou používám denně) - písmo je jakoby roztřepané. Při renderingu v 32bitové verzi je v pohodě a krásně ostré... Vše srovnávám s legendární verzí Vegas Pro 8, která teda šlapala někdy i rychleji než akcelerované následovnice. Bohužel zase byla jen 32bit a některé náročnější FullHD kompozice nestíhá a při renderingu hází blackout... Jinak mám PC výhradně pro střih s Win 7 64bit, žádný hry nebo SW, který by to narušoval, kompatibilní GPU kartu nVidia, 8 GB RAM a 4x Intel i870.

Pro TypeTitler používám hlavně pro fonty, které neumí české znaky (doplním diakritiku v další vrstvě). Bohužel titulkovač Title&Text neumí některé české typografické znaky, jako například standardní pomlčku "–" (Alt+0150) (ne mínus -).

Tak jsem si jen posteskl. Budu to víc sledovat a asi budu muset vyexportovat vzorek chyb na ukázku.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

mjr: Díky za postřehy. Určitě budou pro mnohé poušením.
IQ54

mam vegas 12 a nejak neumim napsat a vlozit text do videa tak aby pozadi bylo pruhledne, bud vidim text a cernou obrazovku a nebo video bez textu..mozna blba otazka, ale trapim se stim
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

hlavně je třeba mít titulek ve stopě nad stopou s videem (fotorafií, grafikou). Potom by měl být napsaný titulek vidět na daném pozadí. U Pinnacle byla titulková stopa pod obrazem. možná jste na to zvklý z podobného editoru videa. Vaše otázka je velmi stručná, proto je též stručná odpověď.
IQ54

dekuji za odpoved...ano sem zvykly na pinnacle...vegas testuji..takze vyzkousim..nevedel jsem ze je takovy forum..proto sem to napsal strucne
ERPEA

Po velmi omezenou dobu je Vegas Pro 12 včetně DVD Architect Pro 6 k dostání jen za 7853,- Kč včetně DPH (ekvivalent cca 396 USD, resp. 316 euro).
http://www.erpea.cz/sony-vegas-pro-12-a ... p-448.html


Naposledy oživil Anonymous v 26.12.2022, 05:20
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host