PS se zasekává při renderování

Fórum k Pinnacle Studio verze 8 a 9
Petr

Tak mě napadlo že moje zatím jediné problémy s renderováním byly když jsem měl 1projekt hotový a nechaný na disku a druhý mě zlobil.Jinak vždy jeden dodělám a pak vše smažu a nikdy se mi to nekousalo.Alo to už asi přemýšlím nad blbostma.
hsprofesor
Příspěvky: 1
Registrován: 13.09.2006, 06:51
Kontaktovat uživatele:

Zdravim,mám problém s PS9Plus,při renderování projektu 7.8GB NA DL DVD se to při druhém renderování zastaví.Lišta pod náhledovým oknem se pohybuje žádnou chybu to nepíše,ale už jsem to nechal běžet celý den a konec v nedohlednu.Vše co je zde zatim popsané jsem vyzkoušel a HW je dostatečný.Může mi někdo poradit co s tim je?Diky.
olin

No,to je opravdu zoufalá situace se Studiem.Mám své zkušenosti s tím,že jsem dělal projekty třeba půlhodinové, hodinové,někdy i vícero projektů dohromady, v nichž byly titulky,přechody z fotek do videa a opačně,mezi nimi různé prolínačky atd. - prostě kolikrát psí kusy až jsem měl strach,co se stím stane právě při závěrečném renderování a světe div se,všechno vždycky probíhalo bez problémů.A zrovna včera jsem nutně potřeboval udělat 8 minutový šot z kamery,který byl naprosto jednoduchý (dva titulky a jedna základní prolínačka) a někde uprostřed toho se začal sekat zvuk a při renderování se to vždy zastavilo.Bylo to opravdu k zlosti,když jsem chybné místo pořád dokola opravoval předělával a nakonec nepomohlo ani když jsem jej vystřihl.Strávil jsem nad tím skoro dvě hodiny a nakonec nainstaloval EDIUS,v něm natáhl z kamery video znovu,sestříhal,upravil a vyexportoval zpátky napásku.Vše naprosto bez problémů!!
Co říci na závěr?Studio si v něterých okamžicích počíná opravdu nepředvídatelně.Asi mi zůstane nainstalovaný EDIUS a STUDIO opouštím.
Martin

Tohle jsem taky musel řešit. Při renderingu videa na DVD delšího než cca 30min jsme měl problémy. Poslední projekt jsem zachránil tak, že jsem vždy vykopíroval jednu kapitolu, vložil ji do jiného dočasného projektu (nejlépe aby vše bylo ve formátu avi = bez ztrát kvality). Tento nový projekt jsem vyrenderoval do avi. Po vyrenderování všech těchto kousků jsem je spojil do výsledného projektu, ve kterém nebyly žádné přechody ani fotky, ale jen čisté video. Vytvořil jsem si kapitoly a nechal renderovat na DVD. V tomto případě jsem již problémy neměl.

Předchozími úpravami a různými jinými řešeními jsem ztrácel desítky hodin času a bylo to vždy k ničemu. Popsaná cesta vede vždy (alespoň u mě) ke zdárnému cíli, je pomalejší, ale člověk nemusí být naštvaný na neschopnost tvůrců Pinacle, protože se nakonec dopracuji k touženému výsledku. Lépe Vám poradit nemůžu, protože to neumím. Pokud Vám rendering zkolabuje vždy ve stejném místě, místě, kde se nenachází žádný jinde nepoužitý efekt (+/-5min) chyba jednoznačně není na straně počítače (hardware).
Olin

Tak jsem ještě jednou zkusil natáhnout do Studia hotový projekt z pásky z kamery,který jsem tam předtím vyexportoval s pomocí EDIUSU a světe div se,Studio si to bez problémů přechroustalo a normálně se s tím dalo dělat.Jakoby to ten Edius "vyspravil".To jen potvrzuje,že problem který tady popisuje TonDek a ostatní je opravdu ve Studiu a jde o nevypočitatelnou záležitost.Buď se to povede,anebo ne.Ale toho času s tím a ty nervy!!!!
TonDek

Od založení tématu uplynulo už dost času a vidím, že se stejným problémem sem přibyli další. Já jsem s tím od té doby nic nedělal až teď se na mě obrátil kolega, abych mu udělal DVD z dovolené. Stáhl jsem z mini-DV záznam a protože nemám čas, slíbil jsem mu jen DVD ze skutečného záznamu, bez DVD menu, přechodů a jakýchkoliv úprav. Spustil jsem to a ke konci renderování při druhém projíždění opět klasika. Zastavilo se to a hotovo. Proto jsem PS kompletně odinstaloval, znovu nainstaloval včetně aktualizace, strávil s tím nějakou tu hodinu a výsledek při renderování stejný. Mimochodem poprvé, vzhledem k tomu, že mám koupenou oficiální verzi (tudíž výhodu technické podpory) jsem se s tímto problémem obrátil na EXAC a stejně mi nikdo nedokázal poradit. Mám PS už od verze 7 a za postupné aktualizace jsem už dal slušné peníze a teď to jen zabírá místo v počítači a je to k ničemu. Starší verze byly spolehlivěší i když a nebo právě proto, že toho uměly méně. Čím novější, tím větší paskvil. Jsem z toho otrávený.
neo029

jak se divam, vsichni stejny problem - pri 2 render prubehu, zaseknuti v jednom miste, zadna prace HDD, procesoru. tohle mi ted dela prave po komplet preinstalaci XP SP2, preinstall PS 9 + last patch, upgrade desky + procaku na Nvidia new chipset..
predtim na stare nForce2, XP SP1, PS 9 bez patche absolutne zadny problem !!! :-(
mimochodem na zive.cz, jsem nasel PS9 na mrkosoft seznamu jako software, ktery s XP SP2 dela problemos :-)
na ofic. foru Pinnacle nikdo neprisel se solution tohoto dost obvykleho pruseru..
ďaur

Pokud opravdu nepracuje HDD ani procesor, pak je to špatné, ale běžec se někdy při druhém rendru zastavuje "někde v polovině projektu", a studio si dodělává práci dál. V tom případě se ale místo sdělení o rendrování objeví hláška Kompiluji disk. Mám XP Home, nainstalovaný SP2 a vlastně nemívám se studiem 9+ zásadní problémy, jen někdy jde vše relativně pomalu. Jiný program jsem nezkoušel abych porovnal rychlost a snad ani zkoušet nebudu. Sháním rychlejší procesor (P4 Northwood), zatím bezúspěšně, tak to v případě nutnosti budu muset vyřešit pořízením nového PC.
Roman

ďaur napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... ale běžec se někdy při druhém
> rendru zastavuje "někde v polovině projektu", a
> studio si dodělává práci dál. V tom
> případě se ale místo sdělení o rendrování
> objeví hláška Kompiluji disk. .....

Tak takto jsem se trápil s jedním projektem, kdy se i zdálo, že se to seklo. Vždy jsem to v tomto místě ořezal v domnění, že tam jsou chyby. Až už nebylo co ořezat tak jsem to nechal běžet, render se samozřejmě zastavil, teda ten běžec, ale projekt dojel dál. Jenže teď nevím jestli jsem to spravil tím ořezáním nebo by to vždy dojelo do konce :-)
Dodo

Pro kompilácii sa bežec VŽDY zastaví - sleduj nabiehajúce a ubývajúce megabajty - to je známka, že sa vytvárajú DVD súbory !
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host