Export videa v Avid Studiu

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a mám dotaz na vás "Aviďácké mágy" Mám novou kameru, která umí 50p a na střih videa mám Avid Studio a hodně bojuji s nastavením resp s exportem.

1.jednak když natočím video v 50i (prokládáně) a chci to vyexportovat jako mp4 1080i (prokládaně) tak mi vždy ze studia vyleze 1080p (nevím proč a už mě to sejří)

2. mám video v 50p a chci zvolit export mpeg2 HD 1080p tak mně to nabízí jen 25 a taky z toho leze jen 25, ale přitom, dle mě by mělo 50 ne?

3. zvolím export AVCHD a v nastevení vyberu AVCHD HD, tak mi to také nabízí jen 25, ale přitom by mělo 50 ne? Až v ručním nastavení lze přenastavit z 25 na 50.


Moc této problematice nerozumím, Do této doby jsem neměl kameru, která umí HD a teď v tom docela tápu. Kdyby jsem zde psal blbosti, tak se omlouvám.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

1. MP4 v Pinnacle i Avidu je na výstupu vždy 1080p. Prostě to tak je.
2. a 3. Avid ani jiný program neumí 50p výstup na AVCHD DVD nebo BD, umí ho jen jen zpracovat, stejně jako Vegas (ten umí souubor v 50p i vyexportovat - v DUAL PAL = 50p, ale to je vše. Ruční nastavení v AVID umožňuje jen 50i. Bohužel autorizaci DVD v 50p také DVD Architect také nezvládá. Prostě tam taková volba nikde není!

Už se to tu někde na fóru řešilo a iniciativa vzešla ode mne. Žádný střihový program nezvládá zatím finalizaci ve formátu AVCHD 2.0. Doufejme, že se to změní v jejich příštích verzích k lepšímu. Já osobně, když natáčím v 50p, výstupní video zatím nechávám Vegasem přepočítávat na 50i a v HDTV jsem s kvalitou spokojen. Natáčím v 28Mbit/s a finalizuji do VBR 16Mbit/s. Rozdíl v kvalitě výstupu je zanedbatelný.

Důležitý je co nejkvalitnější natočený materiál. Je to potom výrazně znát i na upraveném videu s nižším bitrate. Z horšího lepší NIKDY nebude. Z VELMI kvalitního snadno dostaneme ve finále postačující velmi dobré.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů