NEW EDIUS 6.5

Odpovědět
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

:-) :-) :-) Celá vaše reakce na můj první příspěvek zněla tak zvláštně .... ale to je jedno .... neřešme to. Sám vlastně nevím, zda na Vás mám reagovat, jelikož je zde jasné, že vy máte svůj názor, já mám na to svůj názor a prostě se neshodneme.

Ale snad přeci jen něco:

Pokud by spolu s manuálem v krabici byl papír a na něm podrobně vysvětleno ČESKY jak pustupovat a že jsou pouze možné 3 aktivace, tak pak byste měl pravdu a já bych neměl právo nic říkat...... Jenže tak není

A druhá poznámka: Nezlobte se ale vaše tvrzení o tom, že když nekdo neumí anglicky nebo nepoužije překladač, aby si musel přeložit text, který je v AJ a správně by měl být v ČJ je opravdu, dle vašich slov úsměvné.

A abych Vám odpověděl na vaše otázky. Edius jsem si koupil proto, že je to výborný program na střih a mě se v něm pracuje velmi dobře. To, že Edius není v ČJ jsem veděl. A jak jsem měl jako vědět, že k Ediusu nedostanu český manuál? I třeba s popisem aktivace?
Ano tento střihový program mají další lidém a jsem přesvědčen, že mnoho lidí netuší, že mohou aktivovat jen 3krát. Logicky a správně každý usuzuje, že když si koupím PC program, tak si koupím program, který mužu do PC nainstalovat po umření PC ....
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Pravdu máte v tom, že nikde nebylo (nebo bylo a já to také nepostřehl) kolik aktivací je možno. Před koupí jsem na tlf. dotaz od Syntexu dostal odpověď, že pouze dvě. Takže jsem byl skutečností mile překvapen. Protože jsem byl uživatelem Premiery CS3, tak už jsem aktivací a deaktivací nebyl nijak zaskočen, tam už to bylo před léty. A také mne to štvalo.
Jinak CZ manuál existuje k v.5 a lze jej použít i pro seznámení se s Edou docela dobře. Těch změn v 6.5 (pro amatéra jako já) tam zase až tolik není. Když máte Edu od Syntexu, měli by vám na vaší žádost umožnit CZ manuál stáhnout (pokud už ho nemáte). Jinak byl ke stažení na www.ulozto.cz.
Souhlasím s vámi, že Eda je výborný program a proto jsem ochoten i tuto záležitost skousnout.
A jak tady radil "mack", je nezbytné zálohovat systémový HDD, když spadne je po jedné aktualizaci. Já už tyto zálohy používám léta, vyplatí se to.
Petan

Ahoj vsichni... :-))

zkousel jsem trial Ediuse 6.52, chci na nej prejit jedu uz 3 roky na E5. Ten mi vyhoivuje, ale nepracuje dobre s mou sony FS 100 a s D800, zatimco s XDCAM EX1 maka paradne... Asi mi nezbyva nez prejit na vyssi, ze? Co me ovsem velice nemile prekvapilo je fakt, ze kdyz udelam strih, oznaci se mi klip za strihem, coz me, vzhledem k opravdu zajete intuitivni rychle praci naucene za roky na EDIUS 3 až 5 neskutecne vadi... Dale nemuzu rozchodit to, jak se jednoduse pohybovat mezi stopami, pomoci sipek up and down, kdy jsem jen sipkami najel na stopu, ta se stala "aktivni" a strasne snadno a intuitivne a rychle jsemtam mohl v miste kurzoru udelat strih a zbytek vymzat ci co bylo potreba, treba zkopirovat do zvukove stopy zvuk z videa atd atd. Vse klavesami, bez nutnosti sahnuti na mys. Kdyz projizdite desitky hodin materiálu, a cistite, jsou to sakra velke problemy. Nekdo nejakou radu ci postreh prosim prosim?
mhalda

Zdravím,

na ftp serveru ftp GrassValley com je ke stažení aktualizaci 6.53

Přeji všem pěkný den.
martinli
Příspěvky: 1
Registrován: 23.03.2013, 00:40
Kontaktovat uživatele:

Zdravim. Niekde som tu nasiel poznamku ohladne fungovania pluginov v Edius 6.52. V trial verzii Edius 5.5 som po nainstalovani pluginov od proDAD (ci uz vitascene, mercali,adorage) vsetky nasiel medzi videoefektami, pripadne boli v prechodoch. Po nainstalovani oficialneho Edius 6.52 a nainstalovani pluginov tam nemam ani jeden z nich. Vie niekto, ako tieto pluginy do Ediusu dostat? Vdaka
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Už to tu bylo myslím zmiňováno, pluginy z verzí do 6.08 nejsou kompatibilní s verzí 6.5x musí se počkat, až vyrobci udělají nové verze pro Edius 6.5x. Od ProDAD jde již verze 4. http://www.prodad.com/home/products/vid ... ,l-us.html
p.s.: mercali je do verze 6.5x myslim zbytečné.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit. Jak udělat v Ediusu v obraze běžící čas. Jedná se mi o čas, který si sám nastavím (například odpočítávání času na silvestra do půlnoci). Chci to mít v obraze a nejedná se o timecode co tam dokáže vložit při renderingu edius.
Ví někdo jak na to? nebo jaký plugin na to použít. Díky za reakce.
Miroslav Polner

Ja na to požívam efekt NewBlueFx IV , tam je viac vzhľadov a nastavím si čas aký potrebujem a aj odratávanie. Dá sa stahnuť demo 14 dní a vyskúšať.

http://newbluefx.com/product/video-essentials-iv
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Díky za typ, mrknu na to.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mohu se zeptat, jak konkrétně se ten efekt časomíra v NewBlue jmenuje. Děkuji. :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host