Zvětšení náhledového okna

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
Janesy

Dobrý večer,

Shlédla jsem všechna vaše videa - rady a návody - na YouTube, za což Vám patří veliký DÍK od nás všech, pro které to jsou cenné rady!
A tak jak mnozí, tak i já se nyní obracím na Vás s prosbou o radu. Dříve jsem k editaci videa používala PS 12, nyní mám PS 15 (změna souvisela s nově pořízenou FULL HD kamerou a následně i s výkonným PC). Oproti mnohým, já nemám s editací a střihem FULL HD videa 1920x1080 v PS 15 problém. Ale náhledové okno je velice malé a při filmování např. makra je ostrost detailů špatně viditelná. Vím, že velikost náhledového okna se dá zvětšit, ale všude se uvádí jen: "při dostatečné velikosti monitoru", počítám, že tím se míní rozlišení, avšak jaké by mělo být, abych si náhledové okno mohla zvětšit - poradíte mi prosím? Předem díky za radu :)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Velikostí monitoru se dle mého mínění myslí jeho rozměr nikoliv rozlišení. Rozlišení je dnes u monitorů od uhlopříčky 19 - 27 palců formátu 16:9 1920 x 1080 nebo 16:10 (ten zásadně preferuji. Každý centimetr je k dobru) má rozlišení 1920 x 1200 obrazových bodů. Váš i maximálně zvětšený obraz bude tedy stále stejně "jemný". K jeho nejvyšší kvalitě napomůže v PS nastavení na vysoké rozlišení. To dává více zabrat procesoru i grafické kartě, ale PC stavěné na střih Full HD videa by to měly ustát v pohodě.
Nebojte se tedy nastavit třeba i největší rozměr náhledového okna. Okolí programu se tím ale úměrně zmenší. Je tu ještě možnost kvalitní práce se dvěma monitory, kdy na druhém je samotný náhled přes celou obrazovku.
Já osobně preferuji jako druhý monitor plochou TV uhlopříčky 22 palců. Při jejím dobrém nastavení je záruka, že obraz bude upraven tak, aby barevně odpovídal televizi. To se může někdy dost výrazně od PC monitoru lišit. Snad jsem to vysvětlil dostatečně srozumitelně. Kdyby ne jsem připraven to ještě upřesnit, ale v zásadě jsem zde řekl vše podstatné.
Janesy

Asi jsem se vyjádřila v dotazu nepřesně. V PS totiž onu možnost volby zvětšit velikost náhledového okna vůbec nemám. Ale jestli to chápu dobře, není to tím, že mám monitor v poměru stran 4:3 ? Děkuji za odpověď
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Hmm. Tak s tímto problémem jsem se osobně nikdy nesetkal. Že je monitor 4:3 je opravdu jedno. Škoda, že nepíšete, jak velký ho máte. Rovnou se i zeptám, jakou máte v PC grafickou kartu. mohla by byt snad ona příčinou, že Vám náhledové okénko nejde zvětšit?

Co na to bard Steviezah? Snad bude vědět více než já.
Janesy

Grafická karta je: AMD Radeon HD6570 a monitor má úhlopříčku 19 palců. Když jsem se dívala na YouTube na různá výuk.videa k PS, tak na některých videích také bylo vidět, že ono tlačítko, které slouží ke zvětšení náhled okna není, jinde naopak bylo. V samotné nápovědě k PS se píše, že náhled. okno jde zvětšit, ale že záleží na velikosti monitoru-víc nic......no tato jejich rada mi tedy absolutly nepomohla.... Jsem z toho dost nešťastná a budu moc ráda, jestli mi pomůžete najít, kde je "zakopaný pes".
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zkontrolujte si rozlišení pracovní plochy.Váš monitor by měl umět více jak 1200x800.
Pokud je nastaveno takto malé rozlišení, náhled nelze zvětšit.
Nastavte větší rozlišení pracovní plochy monitoru.
Janesy

Tak to jsem v "háji" - můj monitor má nativní (doporučené) a tudíž nejvyšší rozlišení 1280x1024 . Vyšší rozlišení mi už nejde nastavit :(. Chjo, tak to vidím na další investici (nový monitor), které díky Full HD kameře jsem absolvovala, ale kvalita videa je super :). To za to zase stálo.
Vám i Romulovi moc a moc děkuji za čas, který jste mi věnovali, když jste se mnou daný problém řešili.
P.S. Chtěla jsem se zaregistrovat už dříve, ale nějak to nešlo, proto píši jako neregistrovaný uživatel.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ono to bude mnohem lepší "střihání" s tím novým širokoúhlým monitorem. Mohu-li skromně doporučit nejděte pod 24", a když koupíte velikost 16:10, budete mít k dobru cca 2 cm na výšku a věřte, že se při střihu videa sakra hodí. Ten Váš stávající monitor se Vám neztratí. Použijte ho jako sekundární a můžete mít náhledové okno přes celou (na šířku) jeho obrazovku. Dva monitory při střihu jsou velmi šikovná věc. Jak to jednou zkusíte, bude střih jen na jednom najednou, jako když přijdete o jedno oko. :-) Hodně štěstí.
Janesy

Díky moc za radu, budu si to pamatovat (kdyby zapracovala skleroza, doufám, že toto vlákno tu zůstane), hned je mi lépe, když vím, v čem je problém :). Mějte pěkný den
Janesy
Příspěvky: 10
Registrován: 06.06.2012, 19:14
Kontaktovat uživatele:

P.S. tak už se mi registrace podařila....vím, že na tenhle web budu chodit čerpat "moudra" často.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host