Sony HDR-CX730

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Pro zajímavost přikládám video, které je natočeno při horších světelných podmínkách a to jednak v automatickém režimu, tak i v manuálním režimu. Rozdíl posuďte sami :-) Video je pořízeno v 50p

[video][/video]
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Setkali jste se někdy s takovým modrým šumem u svého videa? Šum se mi vždy objevuje, když chci za tmy ručně vyvážit bílou barvu ..... Když nechám automat nebo, když zvolím přednastavené volby, tak šum v nahrávce není ..... objevuje se jen při ručním vyvážení bílé za horších svět. podmínek. Docela mě to vyděsilo.


[video][/video]


Lépe je to vidět, když si video přepnete do HD a zapnete přes celou obrazovku
aaa

tak jsem si ji taky poridil a naprosta spokojenost, nicmene objevil jsem takovou chybu ve zvuku. Zaznam uklada v cca 2 Gb avchd souborech po cca 10 minutach a na konci tohoto souboru chybi cca 1 s zvuku, obraz je OK. Takze na plnohodnotnou hodinu zaznamu mam cca 5 takovych chybejicih sekund

ma s tim nekdo zkusennost? diky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ano. Je to standardní chyba při ukládání (kopírování) videosouborů z dat uložených v souborovém systému FAT32, který ze své podstaty umí uládat data max. po 2GB. Je tu ale snadná pomoc. Video ukládejte do PC výhradně skrze a plikaci Play Memories Home nebo staršího ekvivalentu, který používám stále já, a to Picture Motion Browser 5.8.

PlayMemories Home je uložena v pevné paměti Kamery a jejím prostřednictvím se stáhne do PC celé. Na obě verze jsou k nalezení na webu češtiny.

Ke kopírování dat do PC můžete směle využívat pouhou čtečku paměťových SDHC karet místo připojení kamery k počítači, ale data ukládejte na hardisk vždy jen prostřednictvím těchto dvou možných aplikací. Ty UMĚJÍ automaticky delší soubory pospojovat a není v nich později žádná známka po případných výpadcích, které se projevují při pouhém kopírování klasickým způsobem.
aaa

dekuju mooooc za info, samo ze to vyzkousim a verim ze to je reseni, nejak jsem to moc neresil, ale tak nejak jsem tusil ze je reseni a hned to pouziju v dalsich kouscich, jinak tady je odkaz kde po kazdych cca 10 minutach je slyset ta sekundova mezera....
http://youtu.be/m3c1Pbj9PNw
aaa

tak to je teda velky rozdil, kde a jak se to nastavuje...
aaa

aaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak to je teda velky rozdil, kde a jak se to
> nastavuje...

myslim to vyvazeni bile, jinak v 50p to taky mastim a je to v HD Tv poradny mazec...
BoD
Příspěvky: 5
Registrován: 07.11.2012, 17:35
Kontaktovat uživatele:

aaa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak jsem si ji taky poridil a naprosta
> spokojenost, nicmene objevil jsem takovou chybu ve
> zvuku. Zaznam uklada v cca 2 Gb avchd souborech po
> cca 10 minutach a na konci tohoto souboru chybi
> cca 1 s zvuku, obraz je OK. Takze na plnohodnotnou
> hodinu zaznamu mam cca 5 takovych chybejicih
> sekund
>
> ma s tim nekdo zkusennost? diky


Ano, s tím jsem také svého času bojoval no a nakonec jsem objevil freeware TSSplitter. Zdánlivě nesmyslný název, protože jeden by čekal, že to bude soubory rozdělovat. To je sice pravda, ale umí i binární spojení souborů a problémy se zvukem se u spojených souborů neprojevují. Program se ani nemusí instalovat. No a protože jsem sklerotik, udělal jsem si i malý návod jak na to spojování. Takže vše přikládám v jednom malém ZIPu.
Ať slouží ku spokojenosti.
[attachment 653 TSSplitter.v1.2.zip]
Přílohy
TSSplitter.v1.2.zip
(177.87 KiB) Staženo 115 x
aaa

no tak uz jsem pouzil PlayMemories Home, ktery jsem stahl z sony.net/pm a rekl bych ze je cca 2x delsi kopirovani timto zpusobem, ale to je hold dan za 0% technickych chyb. Jinak kdybych tocil cca 2h prirody a byly tam tyhle seky tak by si to lidi nechteli prehrat znova, protoze to je zvukovy sok..., ale ted zrovna studuju jestli je pro youtube lepsi mp4 nebo wmv, ale vypada to ze mam viteze
aaa

no a somozrejme vyvstava otazka noveho zeleza v pc. Zkousel jsem nb lenovo ctyrjadro s ssd diskem a hodinove video v prumerne kvalite cca 4 hodiny renderovani a na svojem dvoujadru jsem to redeji ukoncil, to nemelo smysl...


Naposledy oživil Anonymous v 11.01.2021, 20:50
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host