Sony HDR-CX730

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny fandy videa, kamer atd. Po roce rozhodování a nespočetné konzultace s Mart (em) jsem se rozhoupal a pořídil novou kameru Sony HDR-CX730. Musím říci, že je to obrovský skok od mé malé, staré kamery Panasonic NV-GS180 :-)
Kameru jsem před 4 dny objednal přes eshop jedné prodejny (jsou autorizovaní od Sony) a kamera mi včera dorazila. Měl jsem trochu strach, aby vše fungovalo, bylo vše OK... ale naštěstí jede vše jak má :)
S kamerou se teprve seznamuji, ale jakmile bude více času, podělím se s váma o zkušenosti, fotky, videa s různým nastavením apod. Také jsme se domlouvali s Mart(em) že uděláme malou recenzi/porovnání kamer....


Ke kameře krom standartního příslušenství pořídil nahradní baterku NP-FV70, kartu o velikosti 32GB a brašnu. Některé věci jsem díky vstřícnosti ochodu a prodejci získal zdarma.
Roberto

Je v balení dálkové ovládání?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Určitě ano! Sony HDR-CX730
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Roberto: Ano. V základním příspušenství této kamery je dálkový ovladač.


Již jsem si s kamerou trochu hrál. A zde je mále shrnutí + a - . Tento týden ještě nebudu mít čas (mám službu) ale příští týden se tomu chci věnovat naplno


-

- horší hledáček ( hůře mi sedí na oku a hůře se přes něj vidí)
- velmi citlivá páčka na zoom (zde je to možno otázku cviku)
- menší možnost nastavení zvuku ( pouze 2 varianty)
- rychle se upatlá display
- nevhodné vyvedení káblíku k připojení k USB


+

+ příjemně mě překvapila zabudovaná LED dioda ( možno použití jako světlo)
+ velmi účinný stabilizátor obrazu




Klady a zápory budu samozřejmě rozšiřovat až budu mít více času na kameru.
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Tak to co jsem sliboval je tu. S Mart(em) jsme před několikati dny provedli testy kamery Sony HDR-CX730. Níže přikládám odkaz na upravené video ve kterém je test proveden. Jen doplním, že video bylo točeno na automat a bylo zvoleno 1080i. Takovéto nastavení jsme zvolilo proto, že jsme krom testu této kamery, také srovnáváli kameru Sony HDR-CX730 s profi kamerou....

Pro upřesnění:

a) zpomalený záběr je proveden za pomocí kamery, která nabízí v možnosti nahrávání přímo nahrávat zpomalený záběr .... díky tomu je kvalita horší
b) noční záběr ve kterém se rožne je točen za pomocí zabudovaného LED světla na kemeře


Zde je video:

[video][/video]
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

No co to má být ?! Točíte na 1080i a potom to převedete na 720p?! Ty rozmazané záběry mě dost vyděsili. Nebýt toho, že jsem testoval 740tku, bál bych se. To je ostuda, takový výstup. Vždyť ta kamera umí určitě nádherný obraz, ale to co je v ukázce je silně odstrašující.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Vložím se do toho. Byl to první experiment s HD v AvidStudiu a otázkou je, jaké použít nastavení aby video po nahrání na YouTube vypadalo co nejlépe. Zkusili jsme pár voleb a co se zdálo nejlepší jsme použili. Nedělali jsme ani jeden doteď nic s HD v AvidStudiu, takže nevíme co a jak nastavit. Nedopadlo to tedy asi zrovna nejlépe, proto prosím o radu a doporučení nastavení exportu HD v AvidStudiu - založil jsem nové téma s dotazem (http://forum.strihvidea.cz/read.php?22,9596,9596). Díky
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zapomeňte prosím na Avid Studio a pro web udělejte video ve Vegas. Nejlepší výsledky jsou s Main Concept AVC a volbou 1080p. Bitrate stačí pro internet bohatě 12Mbit/s s jedním průchodem. Nejlepší je natáčet v 50p formátu. Všechna videa v mých testech jsou tak vyrobena k mé plné spokojenosti. S AS nepomohu. Ten nedodělek jsem prozatím zavrhl jako nepoužitelný.
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Vegas v tu chvíli nebyl po ruce, já osobně s AS nedělám, takže jsem předpokládal že máme něco špatně nastaveno. Ve vegasu vyzkouším Vámi uvedené nastavení, zatím jsem v něm dříve zkoušel export přes Sony AVC s prokládáním (tady byl výsledek opravdu prokládaný), nicméně youtube si to stejně nějak "přechroustal" a ukazoval 1080p.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zajímavá ukázka Sony HDR-CX730E versus Panasonic HC-X900

ZDE

Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host