ZPRACOVÁNÍ ZVUKU V AVID

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
JAN JUŘIČKA
Příspěvky: 3
Registrován: 12.05.2012, 18:15
Kontaktovat uživatele:

Pozdrav AVIDÁKŮM a žádost o radu v problematice OZVUČENÍ PROJEKTŮ.

Jako zkučený uživatel Pinnacle Studio 14 nyní v AVIDU těžce bojuji s těmito problémy při zpracování ZVUKU :
1) v Pinnacle jsem hodně podkresloval projekty hudbou přímou z DVD, byla tam na to příslušná ikona a vše šlo velmi rychle. V AVIDU jsem nenašel nic takového, tak se snažím načíst hudební CD přes Import, ale bohužel software AVID není schopen číst z CD mechaniky originální soubory s příponou .cdr, se kterými jsou CD nahrána. Tak to zatím řeším konverzí pomocí jiného programu do mp3 či waw, asle je to dost zdlouhavé. Je nějaká lepší a rychlejší cesta přímého dozvučení projektu v AVID z hudebních CD?

2. Ještě horší je pro mě v AVIDU práce s ozvučením projektu. Dříve jsem v Pinnacle využil komfortní KONTINUÁLNÍ řízení úrovní jednotlivých zvukových stop projektu pomocí tahových potenciometrů. Důležitá byla možnost PLYNULÉHO ŘÍZENÍ výstupní úrovně každé stopy samostatně, čímž se dalo krásně prolínat nahrané video z domixovanými zvuky (hudba, komentář, zvukové efekty). V AVIDU jsou jen nějaké titěrné otočné knoflíky, ale ty řeší pohyb zvukové stopy skokově pro celý klip a ne KONTINUÁLNĚ. Takže ozvučení je zde značně pracné a zdlouhavé jen pomocí jednotlivých zadaných zvukových bodů na zelené čáře zvukové hladiny. Co s tím, dělám něco špatně.
Zatím tuto problematiku řeším tak, že v AVIDU postřihám a videoupravím celý projekt, který pak generuji v .avi a to pak v Pinnacle 14 pohodlně dozvučím a po úpravě MENU zpracuji do formátu DVD. Ale je to asi trochu zbytečná komplikace, tak snad někdo poradíte jak se to správně dělá!!! Díky

Honza J.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

1)Bohužel zde byla vyslyšena příslušná lobby.Avid Studio neumí rippovat hudbu z formátu hudebních CD
do formátu wav nebo mp3.Totéž platí o chráněných DVD.

2)Nikdy jsem nepoužíval potenciometry pro zvuk jak v Pinnacle tak v Avidu.
Radši vložím audioevent a hlasitost nastavím dle potřeby a hlavně přesně.
Pokud nebude existovat hardwarová klávesnice s potenciometry jako na skutečném mixpultu
tyto rádoby ovládací prvky jsou k ničemu.Obdivuji Vaši trpělivost při ovládání tahových potenciometrů
myší nebo tlačítky, ale ruku na faderu příslušné šavle mixpultu nenahradíte ničím.
Radši si s tím vyhraju:
[attachment 598 Avid_Studio_volume.JPG]
Nebo mix zvuku udělám v jiném softu, což používám, pokud chci do zvuku dodat
delay nebo chorus popřípadě zvuk transponovat.
Přílohy
Avid_Studio_volume.JPG
Avid_Studio_volume.JPG (43.06 KiB) Zobrazeno 574 x
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host