Problém s titulky

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
petr.vacek@abra.eu
Příspěvky: 3
Registrován: 26.04.2012, 15:14
Kontaktovat uživatele:

Jsem letitý uživatel Pinnacle studia a přecházím na AVID, zatím zkouším trial verzi. Už jsem se celkem rozkoukal, moc se mi líbí, nicméně včera jsem narazil na problém při vytváření titulků. Shlédl jsem několik instruktážních videí, dokonce četl help! ale problém jsem nevyřešil. Jde o toto: Vytvořil jsem si z čisté vody nový titulek obsahující podkladový obdélník jedné barvy a v druhé vrstvě text jiné barvy. Žádné efekty ani jiná nastavení - na začátek to nejjednodušší. Uložil jsem a v timeline v samostatné stopě je titulek v délce několika sekund, zatímco v hlavní stopě je nějaké video. Jedu v HD rozlišení (1920). Když dám přehrát výsledek, titulek se na začátku objeví, ale jen asi na půl vteřiny a pak postupně zprůhlední a zmizí. Natahování délky titulku na časové ose nemá vliv. I po uložení titulku je vidět na renderovacím pruhu, že se renderuje jen asi ta půlvteřina a ne celý titulek. Totéž se děje v editoru titulků, když z režimu sólo (kde se titulek zobrazuje po celou dobu) přepnu na režim zobrazení s ostatními stopami - i tady titulek po půlvteřině zprůhlední. Hledal jsem všude, zda není někde nějaký efekt nebo parametr, který to zmizení způsobí, ale nic jsem nenašel. Zkoušel jsem i použít jeden z hotových titulků z knihovny a chová se to naprosto stejně.
Podezřívám trial verzi, že v ní je nějaká chyba, ale nevím. Trial jsem updatoval na 1.1, ostrou verzi mám objednanou a přijde zítra.
Neví někdo v čem je zakopaný pes?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zkuste mi udělat screen obrazovky, nejsem schopen si představit co vám dělá problém.
Domnívám se,že jste použil titulek s automatickým nastavením, který má zeslabení
nebo máte titulek v místě překrytí dvou stop a titulek se chová v závislosti na video stopě.
Tím mám na mysli pořadí videostop.U Avidu na rozdíl od PS není zvlášť titulkovací stopa
můžete použít kteroukoliv stopu, ale musíte myslet na to jak se co zobrazí.

Tím mám na mysli třeba tento případ kdy se videa zeslabí a zesílí(Fade in,out)
a pod nimi je titulek,který se bude chovat podle video přechodů.
To znamená, že se titulek nejdříve prolne a nakonec zprůhlední a přitom jsem na něj nepoužil
žádný přechod.Kdybych titulek přemístil do stopy nad videa zobrazí se bez jakýchkoliv
efektů,objeví se a zmizí skokově.
[attachment 588 titulek.JPG]
Přílohy
titulek.JPG
titulek.JPG (67.02 KiB) Zobrazeno 848 x
petr.vacek@abra.eu
Příspěvky: 3
Registrován: 26.04.2012, 15:14
Kontaktovat uživatele:

Vaše odpověď mi pomohla - titulek se právě o tu půlvteřinu překrývá s přechodem na začátku videa (viz obrázek). Pokud ho přesunu nahoru na stopu nad hlavní stopou s videem, tak začne fungovat správně tak, jak bych předpokládal. Pokud ho v původním umístění dole posunu víc doprava, aby se nekryl s přechodem, pak se nezobrazí vůbec. Řešení tedy mám - dát titulek na stopu nahoru, ale moc tomu nerozumím. Můžete mi toto chování objasnit? Děkuji moc.
[attachment 589 AvidScreen01.jpg]

A ještě využiji situace k jednomu dotazu na umisťování přechodů. V PS při přetažení přechodu z "knihovny" na rozhraní mezi dvěma klipy se přechod umístil tak, že se ty dva klipy v délce přechodu překryly a přechod tak "ukousnul" polovinu své doby z každého z nich. V AS mohu přechod umístit na konec jednoho nebo na začátek druhého. Jde také nějak docílit překrytí fifty-fifty? V helpu jsem četl, že záleží na různých režimech, ale nepřišel jsem na to. Druhá věc je, že přechody jsou jen obrazové, ve zvukové stopě se např, u prolínačky změna hlasitosti nezobrazuje. Možná tam je, ale není jen zobrazena? Ale spíš se mi zdá, že tam není. Opět v PS umístěním přechodu se zobrazila změna hlasitosti v přechodu ve zvukové části stopy. Jak to tedy je v AS? Děkuji.
Přílohy
AvidScreen01.jpg
AvidScreen01.jpg (34.28 KiB) Zobrazeno 848 x
petr.vacek@abra.eu
Příspěvky: 3
Registrován: 26.04.2012, 15:14
Kontaktovat uživatele:

Mezitím jsem kouknul do helpu a na první otázku si odpovím sám:
"Stopy více nahoře jsou při prohlížení umístěny vpředu a jejich neprůhledné části zakrývají stopy nacházející se dole."

Ona je to jen jedna věta a člověku v tu chvíli nedocvakne, co to znamená....
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Avid Studio je jinak koncipováno.Automatický přechod tak jak byl v PS v AS není.
Myslím, že ani není důvod.Prolínání je možno nastavit libovolně pomocí překrývání
ve stopách nebo prolnutí na jedné stopě, ale je nutno vzít v úvahu jak se co zobrazí.
Nejlépe si to zkuste na nejakých příkladech včetně audiostopy.
[attachment 590 ukzka.JPG]
Jak vidíte, každý event ve stopách je možno opatřit prolnutím, jen je třeba to zkusit
a podívat do manuálu nebo do helpu.
Pokud je video opatřeno zvukem prolne se zvuk automaticky s obrazem a není zvlášť
indikováno prolnutí zvuku.To si můžete zvolit při úpravě zvuku zvlášť pokud zvuk oddělíte
od videa.
Pokud zvuk přidáte do nějaké stopy, zobrazení prolnutí je opticky shodné jakoby
se jednalo o videostopu.
Avid Studio už má principiálně ovládání shodné s ostatními videoeditory.
Přílohy
ukázka.JPG
ukázka.JPG (56.85 KiB) Zobrazeno 848 x
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host