Dotaz

Fórum ke všem verzím Pinnacle Studia 10 až 15
IceMan.X

Ahoj, měl bych dotaz, mám PS 14 Ultimate colection, vše fungovalo v poho, až do včera. Natáhl jsem si video z kamery do PC a z PC do PS 14, a když jsem si video začal prohlížet v programu a hledat místa na sestříhání, tak zhruba od poloviny videa mi do obrazu problikávají pravidelně černé obrazovky. Ale když si video pustím normálně v Media playeru tak to hraje normálně. Používám pořád stejnou kameru a stalo se mi to poprvé, nevíte někdo co s tím? Kamera je Evolve HD 4000 Sport. PS mám z toho dne cca 8 videí, a dělá to u dvou, vždy to začne zhruba v polovině. Díky za případné rady.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já se s tímto problémem nikdy nesetkal, ani teoreticky. Netuším tedy, co by to mohlo způsobovat. Promiňte.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejdříve si zazálohujte původní videa.Pak je v PC smažte a zkuste z kamery znovu načíst do PC.
Pokud se bude problém opakovat stala se chyba v záznamu kamery, kterou sice Media player dokáže
eliminovat, ale Pinnacle 14 bohužel ne.
Pokuste se video z kamery překonvertovat např: ve FormatFactory a uvidíte.Pokud i pak
bude záznam nedobrý, došlo opravdu k nějaké chybě v kameře, která znemožňuje Pinnacle 14
zobrazit video správně.
Chápu, že Vám PS14 vyhovuje, ale podotýkám, že Evolve 4000 HD Sport je novější typ kamery
a měl by jste přejít na novější videoeditor.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím já bych tomu také nechtěl věřit ale volal mě syn,že po sestřižení klipu a umístění do časové osy v Magixu /je nastaven magnet pro přiřazení jednotlivých klipů k sobě/
tak provedl velký zoom na ose a z takových 80% se mezi klipy nachází krátký černý úsek /zkontrolované klipy jsou v pořádku jak před střihem tak po něm/.V konečném zpracování ať již DVD MP4 nebo BlueRay není vůbec nic poznat.Přišel na to náhodou po zvětšení v ose.Vůbec nevíme čím by k tomu mohlo docházet a zda se to dá nějak odstranit.Bude to asi odlišný případ od toho prvního dotazu ale ještě jsme se s tím nesetkali,protože třeba v Avid Liquid 7 tam po střihu klipu se pouze po odklepnutí klip odeslal na časovou osu a nemusel se tedy přetahovat jako tomu je u Magixu to by pak znamenalo jako když nefunguje správně magnet.
IceMan.X

Děkuji za radu, videa jsem zazálohoval a udělal přesně to jak píšete, ale pořád stejné, dokonce jsem i zkoušel přeinstalovat PS. Ale pořád stejné. Děkuji za radu, je vidět, že se vyznáte, tak toho tak trochu rovvnou zneužiji a zeptám se, jaký by jste doporučil nový typ videoeditoru pro tuto kametu? (Evolve HD4000 Sport).
Děkuji S.Č.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že bude stačit se orientovat podle toho, jaký formát videa EVOLVE kamera produkuje, potom se porozhlédnout po webu a dané informace si zjistit. Nebude to pro Vás problém, že.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Evolve HD 4000 by měla produkovat mp4 nebo avi progressive.Kodek nevím.
Poradit Vám novější editor je ošemetná záležitost.Nevím jak budete editor chtít používat.
Na jednoduché sestříhání bude stačit Avid Studio a je česky.
Budete-li vyžadovat pokročilejší střih a chtít používat pluginové efekty použijte Vegas.
Budete-li požadovat komfortní střih použijte Edius 6.
Samozřejme existují i jiné editory a každý propaguje ten svůj, takže se nedivte že je nevyjmenovávám.
Je to o tom zda se chcete učit nové návyky, protože současné editory už nejsou tak uživatelsky přívětivé
jako byla řada Pinnacle.
Dále je výběr omezen tím zda si do systému hodláte instalovat kodekpaky, protože některé editory
nejsou schopné bez nich video přehrát.To se týká hlavně Vegasu.

Mně je to v současné době v čem dělám, pro mě je princip editorů shodný.
Samozřejmě mám oblíbené editory ve kterých dělám a které ovládám nejlépe, ale nikomu svoji volbu nevnucuji.
Gusta

Ahoj. Mám dotaz ohledně exportu videa v PS 15 Ultimate v kvalitě HD DVD a Blu-ray. Zatímco na AVCHD to jde v pohodě v nejvyšší kvalitě 100%, tak na HD DVD to ukáže max. 80% i když tam stáhnu třeba 10 vteřinový klip a exportuji to na 8.5 Gb disk. (to byla zkouška).
U Blu-ray to při stejné délce klipu ukáže jen max. 63% kvality na 25 i 50Gb disk BR. A to mám nastavený požadavek nejvyšší kvality.
Nevím co si o tom mám myslet. Můžete někdo poradit????
Milan

Vůbec bych neřešil jestli to píše 80% nebo 63% nebo 100%,protože z mé zkušenosti jsem nikdy v kvalitě obrazu rozdíl neviděl.
A jestli dám na DVD 1hod. nebo 3hod. rozdíl nevidím.Mám disky 4,7 GB se 3hodinami a 8.5GB se 3 hodinami -žádný rozdíl.
Připadá mi to honění za co největší bitráží zbytečné asi jako 200xdigitální zoom u kamer nebo 16 mil.pixelu kompaktu.
Mám 4mil.kompakt canon S40 a fotky jsou lepší než z panasonic LX3 co taky mám.
Gusta

No, dělal jsem to v AVCHD a obraz oproti klasickému DVD nesrovnatelně lepší. Mám na přehrávání Playstation 3 a ten umí přehrát i Blu-ray, tak jsem si řekl, že něco přes 2 tisíce do vypalovačky zase není tolik a kvalita bude zase mnohem lepší. Ale při porovnání AVCHD a Blu-ray tam není rozdíl. Tak asi těch 63% potažmo 80% u DVD není maximum co by to mělo mít.

Milane ale ono záleží také na jakém televizoru to přehráváš. U malé uhlopříčky a pokud ten televizor nehraje ve Ful HD, tak rozdíl moc nenajdeš. U větších televizí ve Ful HD je ten rozdí markantní.

Také je rozdíl v kvalitě prvotního materialu. Natáčel jsem na DVD kameru Panasonic a ted jsem si pořídil novou ve stejné značce která natáčí ve Ful HD. Má to větší nároky na SD karty a i práce v Pinnaclu se trochu zpomalila, ale rozdíl tam je.

Jinak nechápu jak můžeš mít disky 4.7Gb a 8.5 Gb na tři hodiny. Každý projekt má určite množství dat a k tomu potřebuješ mít odpovídající úložiště. N 4.7Gb disk se mi vešel DVD projekt zhruba hodinový. V AVCHD natočený ve ful HD asi 35 minut.
Takže pokud potřebuji asi hodinový projekt v AVCHD tak musím mít 8.5 Gb disk.
3 hodinový projekt na 4.7 Gb disku musí být ve strašné kvalitě.:S

Navíc rozsah digitálního zoomu u kamer nemá nic společného s formátem nahrávání. Já mám na kameře nastavený zoom na 20x optický a digitální vůbec nepoužívám jelikož se to stejně nedá rozumně udržet v ruce.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host