Jak na výřez a resize - krátký popis nápadu při editaci videa

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nenapadl mě žádný vhodnější název pro příspěvek.Ale věřím, že nápad se může hodit.O co jde?
Mám nějaké videokliopy s muzikou postahované a nagrabované ze všech možných zdrojů.
Vetšinou jsou SD 4:3, je tam vidět logo a podobné hovadiny.No a chtěl jsem z toho dostat klipy
do HD 16:9 a nejlépe bez těch okolních srajdiček.Protože zdrojové soubory mám celkem kvalitní
napadl mě tento postup:

1)Zvolit nový projekt s nastavením 1920x1080 50i.
2)Po vložení do timeline vybrat efekt Mask, nahodit ho na klip a v pořadí efektů jej dát jako první.
[attachment 514 select_setting.jpg]
3)Použít v efektu Mask nástroj Rectangle a pomocí něho nakreslit oblast, kterou z obrazu použiju..
Část mimo nakreslenou oblast (Outside) chci mít průhlednou, musím ji proto nastavit jako průhlednou.
[attachment 515 set_draw_opacity.jpg]
Tím mám hotov základ obrazu, potvrdím OK a přejdu na editaci v Layouteru.V něm si tahem popřípadě
doplňujícím nastavením natáhnu obraz do celého rozměru, tak, abych neměl pocit deformace.Všechna doplňující
nastavení, které jsem měnil, jsou v obrázku vidět
[attachment 516 set_layout_time.JPG]
Kliknu OK a hotovo.Ještě obrázek pro srovnání,Vlevo origo, vpravo po úpravě.
[attachment 517 compare.jpg]

Chybějící části originálního obrazu v upraveném mě nezajímají a považuji je jako nepodstatné.
Pro mě byl podstatný výřez.

Dovolím si poznamenat, že princip tohoto postupu jde použít i ve všech obou jiných editorech, které jako editory akceptuju.:DB)-
Je Vegas Pro 11 a ten druhý si doplněte sami.:D
Konec srandy, mám to odzkoušeno v Avidu a v Sony Vegas Pro 11.V Corel X4, Magix a dalších nevím,nezkoušel jsem jejich možnosti
jako u těchto uvedených.
Přílohy
compare.jpg
compare.jpg (155.74 KiB) Zobrazeno 2114 x
set_layout_time.JPG
set_layout_time.JPG (74.46 KiB) Zobrazeno 2114 x
set_draw_opacity.jpg
set_draw_opacity.jpg (189.75 KiB) Zobrazeno 2114 x
select_setting.jpg
select_setting.jpg (137.76 KiB) Zobrazeno 2114 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Eventuelně, když se budete moc nudit vytvořte si svůj výřez dle libosti.Pak si ho animujte, vrstvěte atd.
Ukázka výřezu a vložení nad již zvětšovaný výřez.
[attachment 519 resize_crop.JPG]
Vlastní výřez je opatřen pro zdůraznění zeleným borderem přímo v programu.Je to jedna z funkcí Mask.
Přílohy
resize_crop.JPG
resize_crop.JPG (55.24 KiB) Zobrazeno 2114 x
Martin22

Ahoj,
reaguji na tento článek s dotazem ne tak úplně souvsejícím s tímto článkem. Rád bych se poradil v čem a jak nejlépe/nejrychleji udělat krátký spot, kde bude základem foto/statické video a v něm malý výřez, kde bude teprve pohyblivé video.
Asi takto. mám fotku objektu a do té fotky bych rád udělal obdélníková výřez kde se bude promítat video. Chápu, že celé to bude např AVI, ale jak udělat z jpeg film s výřezem na pohyblivé video?

Snad jde pochopit z popisu co myslím :)

Děkuji
M.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Chápu to tak, že chceš na pozadí obrázek a v okně video? Klasickou PiP?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Není nic jednoduššího. Fotku dáš do spodní timeline, dá se natáhnout podle libosti a do timeline nad fotku dáš videoklip a v Layoutru nastavíš velikost a orientaci
videa. A ještě kolem videa můžeš udělat rámeček! Rozhledna je fotka, záběr z balkónu je video. >:D<
[attachment 1005 Obrvobr.jpg]
Přílohy
Obr v obr.jpg
Obr v obr.jpg (264.77 KiB) Zobrazeno 2114 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Jó, tam mi někam utekl Layouter, tak ho pro názornost přikládám :D
[attachment 1006 Layouter.jpg]
Přílohy
Layouter.jpg
Layouter.jpg (229.26 KiB) Zobrazeno 2114 x
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

to roman51: testujete W10, co na ně říkáte? běží v nich Edius 6.5?

trošku to s tématem nesouvisí, ale ta zvědavost
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

to mack - testuju, testuju, ale s Ediusem 7 trial, protože nechci přijít o licenci. Win10 už mám od samého začátku a včera jsem nainstaloval build 9926 s českým prostředím jako upgrade. Dnes jsem si stáhl CZ verzi v ISO a po delším snažení jsem jí nainstalil na další samostatný HDD. Je to pro mne, neangličana, jiné kafe.

Do konečné verze Win10 určitě půjdu, jsou svižnější a i Explorer rychlejší. Ale Edu 6.55 bych neriskoval na ně zatím instalovat. Ostrá verze se bude muset instalovat znovu, nebude jako upgrade a při licenční politice Ediusu by se mohlo o licenci přijít.

Edius 7 je o cca 5 až 10 % rychlejší (ve Win10) proti Ediusu 6.55 ve Win8.1, ale nevím je-li to Windousy nebo Ediusem 7. Porovnával jsem hlavně 4K.
Martin22

Ano, tak jsem to myslel.
Díky Romanovi už to mám.

Zdraví Martin


Laďa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chápu to tak, že chceš na pozadí obrázek a v
> okně video? Klasickou PiP?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů