Tvorba BD a DVD v Edius 6

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Roman51:
Nemyslel jsem to na Vás, to by mně ani nenapadlo.Z Vašeho textu jsem se domyslel, že jste se s nějakým takovým
umělcem setkal:-).

Spíš mě překvapuje, že neinstalujete servis packy.
Jeden čas jsem to taky tak u XP praktikoval, když se mi po instalaci SP 3 komplet rozesral
můj těžce vyšolíchaný Win XP.Ale časem jsem na to přišel kde byl problém a dneska Servis packy nainstaluju.

Mnohdy servis pack řeší součásti systému, které jsem předtím doinstaloval ručně.
Ale tomu ručnímu instalu se stejně nevyhnu.Dnes řeším pád Corel X5 po aktualizaci Ediusu na 6.06.Jde o novou instalaci.
Problém obvykle působí runtime knihovny, které si každý program instaluje podle sebe
a přitom v servispacku je to v pořádku.(win 7)Snad to není zase chyba Corelu, který po čase oznámí aktualizaci
nebo vydá rovnou Servis pack jako v případě X4.
I z těchto důvodů servis packy instaluju.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já aktualizuji pouze Edius a nijak mi aktualizace Win7 nechybí. Ve WinXP jsem aktualizace prováděl protože to některé programy měly v podmínce. U Win7 jsem se s tím zatím nesetkal. Jinak mám na jednom PC vedle Edy i Premču CS 5.5 (prodloužený trial (:D) a zatím jsem nepozoroval že by se praly.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem problém pádu programu v "Compile disc image to folder BR"komunikoval se Syntexem a ten mě říkal že nějakej problém tam je když se překrývají nějak objekty nebo vloží text přímo do obrazu .Jinak slíbil že to bude konzultovat ještě s někým.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokusím se oboje nasimulovat, ale není mi jasné, co je myšleno těmi překrývajícími se objekty nebo vložením textu do obrazu.
Domnívám se, že výraz překrývání objektů bude nějaká chyba v komunikaci.Pokud budu mít dvě stopy a budou se překrývat
tak snad nikdo nechce tvrdit, že to je závada, která způsobí pád programu.Nenapadá mě jiné určení pro slovo objekt.
Vložením textu do obrazu rozumím vložit titulek přímo do stopy a to se mi jeví taky jako nereálné, aby to způsobovalo
pád programu.
Já bych zkusil stáhnout trial přímo od výrobce, nainstaloval s vloženým klíčem a program by měl normálně jet.
Je to moje domněnka, ale tak by to mělo fungovat podle toho co píšou na home page Ediusa.
A pak bych to zkusil otestovat znova na export.
No jsem zvědav co Ti odepíšou.
Vůbec z jejich odpovědi nejsem moudrý.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak zatím odpověd Syntexu veškerá žádná .Trial ED. jsem zkoušel je tam stejný problém jako u originálu.Zkusil jsem ještě DVD creator nainstalit zvlášt(umístění v Prog. files 86)a vložil tam už encodovaný klip20sec proběhlo creating menu ale při druhém pokusu a přidání ještě jednoho klipu to už hned spadlo.Vypadáto že šestijádrová AMD platforma mu tedy nesvědčí. Může se někdo vyjádřit kdo má ED.na AMD šetijádru pokud ho někdo má?
samdoma

Ja nemam slov, vidim, ze sa to tu riesi a nejako nic nepomaha, mam to iste s Ediusom a uz som skusal vsetko mozneeee a nic, stale to robí dookola, a Syntex ? traposi co ani nevedia pomoct s tym co predavaju !!! a nielen S Ediusom, je smutne ze clovek vysoli kopec prachov za super program, ktory potom sa neda ani na BR pouzit ...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Taky máte 6-ti jádrový procesor?
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Možná věc mě ještě napadá a to by mohl vědět steviezah, zda to nezpůsobují některé programy běžící na pozadí při spuštění WIN.Někde na edius foru se tento problém taky řeší padá to více lidem ale je to anglicky.Akorád jsem pochytil že jednomu to padalo na WIN7 se Sandy bridge a na druhém PC tímto procesorem ale s WIN XP to běželo bez problémů.Ještě jsem zapoměl podotknout že na trial COREL X5 mě vše fungovalo včet. menu bez problému.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nenapadá mně, který běžící proces na pozadí by mohl způsobovat tento problém.Snad některý z programů
co si hlídá přístup k vypalovací mechanice nebo mechanice jako takové.To by mohl být možná Power DVD
který se v okamžiku zápisu na mechaniku k ní pokouší přistupovat.Nebo třeba nějaký player např. KM nebo
Zoom který si myslí, že v mechanice je nějaký obsah a pokouší se ji obsluhovat.
Totéž může klidně dělat i antivir, protože se pokouší analyzovat obsah souborů posílaných k zápisu.
Dalším podezřelým může být Windows Media Center.
Ale to jsou jenom moje teorie vycházející ze zkušenosti, nemohu potvrdit, že tomu tak je.
Já jsem se s takovým problém doposud nesetkal, ale nelze vyloučit i hardwarový problém v komunikaci
mezi pamětmi a sběrnicí nebo chybou na základní desce, popřípadě nekompatibilitou komponent PC.
Kdysi dávno jsem řešil problém nepravidelného zamrznutí PC při přehrávání videa.Problém nakonec způsoboval spořič obrazovky
který obsahoval poškozený soubor JPG.Ale toho laborování než jsem na to přišel a dokázal prodejci, že sběrnice pro paměti
při zvýšeném datovém toku nefunguje korektně a tím jsem dokázal, že základní deska není v pořádku a žádám výměnu
Tato anabáze trvala téměř čtvrt roku.Od té doby nenakupuji jakékoliv komponenty pro PC od malých prodejců.

Přikláněl bych se spíše k hardwarovému problému než softwarovému.
Dejte mi tu odkaz na to forum o Ediusu, přečtu si co tam píšou snad na něco přijdu.

Ať přemýšlím jak přemýšlím nad odpovědí Syntexu, docházím k názoru, že vypustili nějaký totální nesmysl
navozující zdání znalosti problematiky.Jejich odpověď je nic neříkající snůška blábolů o nějakých objektech
a blábol o chybě při vložení textu do obrazu mohl vymyslet jenom chorý mozek.
Vložení textu do obrazu je definice pro titulek a tím chtěl autor tohoto blábolu oznámit, že chyba je v titulkovači?
Proč tedy tento problém nemám já?Titulky je totiž možno vložit do titulkovací stopy nebo jako část videa do stávající videostopy.

Bohužel na místech, kde by měli být odborníci sedí nagelovaní metrosexuálové nebo vystehněné barbíny vědící velké houno ale s akčností
jim předepisovanou Vám asertivně oznámí, že problém má komplexní řešení v teamworku nebo že jste si ho způsobil sám.
Blil bych z toho.

Mimo téma ale pro upřesnění:
Dnes jsem byl svědkem v jedné malé prodejně PC komponent jak prodejce tvrdil zákazníkovi, že pro jeho notebook
je standartní mechanika DVD na IDE sběrnici již nesehnatelná a doporučil zákazníkovi koupit nový NTB s mechanikou SATA.
Podotýkám, že zákazník uváděl, že mechaniku nutně potřebuje, protože tvoří a vypaluje videa.Chvilku spolu s prodejcem rádoby
odborně diskutovali, padl i návrh o nějakém pročištění mechaniky pro obnovení funkčnosti a já jsem se radši vytratil abych nevhodně
nezareagoval při snůšce dalších blábolů.

Takže proto bych se spíše přiklonil k názoru, že Vaše problémy jsou způsobeny hardwarem.
Ale bohužel nemohu vyloučit ani soft problém, nevím v jaké kondici máte OS a promiňte, nevím jakou serepetičku máte
na pozadí běhu systému spuštěnu nebo jaký špicovní program z internetu Vám dělá neplechu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Omlouvám se, že jsem vstupuji s tímto příspěvkem. Nikomu asi nepomůže, ale nikomu také neublíží. Problém, který zde popisujete se vyskytoval i u Adobe Elements 9. Nebylo to o pálení BD, nýbrž o zvukových stopách, které se někomu v tomto programu - včetně mě, když jsem ho zkoušel - za žádnou cenu nezobrazovaly. Hledal jsem o tom informace po webu a zjistil onehdy, že má ten problém velká spousta lidí, ale nikdo neví, jak se s tím vypořádat včetně oficiální podpory Adobe. Prostě nikdo nemohl přijít nato, proč se to děje.

Možná i Váš zde řešený problém bude podobného rázu. Problém je v tom, že různých kombinací z jednotlivých dílů, ze kterých jsou postaveny je tak obrovské množství, že nikdo nedokáže odhalit, kde je zakopaný právě tento pes. Musely by se povyměňovat postupně jednotlivé hardwareové díly a pátrat formou vylučovací metody, kde se děje tento problém. Ale ani to podle mého soudu není vyčerpávající řešení. Zažil jsem principiálně podobně problémy i u například starších verzích Pinnacle Studia. Někomu něco nešlo a ostatním to jelo bez omezení. Řešení této hádanky bude pro mnohé výzvou, ale výsledek bude nejistý. V neposlední řadě je nutné nepodcenit i tzv. ducha ve stroji. Jsem přesvědčen, že i on může být někdy příčinou potíží ať již s hardware nebo software. Tyto problémy jsou známé v některých kusech spotřební elektroniky obecně.

P.S. Je jen na Mistru Stevizahovi, zda zde tento příspěvek ponechá nebo ho smaže jako irelevantní. Cítil jsem nicméně potřebu o tom zde poreferovat.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host