Tvorba BD a DVD v Edius 6

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Soubory jsem stáhl, pokračování v novém tématu, které jsem z toho důvodu vytvořil:
Než se pustíte do tvorby DVD a BD v Ediusu.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak zdroj jsem také měnil ze400w na 600w, paměti mám kingston blue2*2G+4G red běží na1600mhz.USB KEY jsem nepřekopírovával je to orig.Zkusím přehodit, deska umí i USB3 ovšem blbý je že je to USB3 vepředu a hrozí zničení klíče když o něj zavadím.Ještě se zmíním mám totiž nainstalován souběžně i orig. AVID+MAGIX. Ext. vypal. prog. nemám kromě ARCITEKTA 5.Myslíte že to padání může mít souvislost s dalšíma střih prog?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys:
Myslím si, že USB 3 nemusíte zkoušet.V tom to nebude.Já měl spíš na mysli jiný USB 2.Jestli máte
vzadu na PC jich více,zkuste je v nich přehodit, nebo zjistit si, jestli náhodou některý z nich nepoužívá
sdílené prostředky jiného zařízení.

Pro všechny:
To že střižny se mezi sebou nemají rády, je obecně známo.Jak je donutit ke spolupráci je věc znalostí
a laborace.
Obecně radím:
Než si zasviníte systém další střižnou z neoriginálního zdroje, nejprve si ověřte, že střižna co máte v systému
Vám stoprocentně jede a všechno funguje.Nemá nejmenší význam, instalovat další střižnu, když ta stávající nefunguje
spolehlivě a vy nevíte proč.
Jakmile je v systému toho více a neděláte si výchozí zálohy, velmi těžko odhalíte , kde je chyba.
Nejdříve je třeba dokonale rozchodit jedno a pak druhé.Pokud se o to pokusíte současně, zaděláváte si na problémy.

Nechci Vás nikoho strašit, ale to co dokáží některé léčivé bylinky do programů by jste opravdu neměli brát
na lehkou váhu.Obzvláště u těch programů, které se rády připojují na svůj server a stahují si aktualizace.
Které to jsou si zjistěte vypnutím windows firewalu, který je k hovnu.Místo něho si nainstalujte jiný.
Sám velký Bill Mrkvosoft Gates se při ukázce windows firewalu ztrapnil naskočením Blue Dead Screenu.

Je toho daleko víc co ovlivní systém, ale to přesahuje rámec této diskuze a patří to jinde.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Ještě jednou otevírám toto téma, opět jsem udělal reinstal OS na předem zfomát. disku.tzv čistá instal. nainstalil pouze EDIUS a opět dojde k pádu při exportu v BR do souboru .Čily v CREATE ENCODE nebo jak se to nazývá vše projde bez chyby jakmile naskočí Create menu následuje pád . +litánie ve SRENU který jsem dal v předešlém příspěvku. Napadá mě jedna věc zda mám vůbec nainstalovány všechny záplaty WIN a další, postrádám třeba DIRECTX i když mě pri instalu ED. hlásí že probíhá jeho instal ,dále zda se nejedná ještě o nějaký codec který tam má ještě být i když EDA. při instalu hlásí že jej instaluje.Jinak když dám převod v Exp. místo BR. na DVD vše proběhne včetně menu na 100%.Můžete prosím někdo poslat sreen co máte nainstaleno ve WIN update?Ve vlastnostech je že je nainstalován i SP1.Jinak jsem zjistil při střihu a různých převodech včet BR převodu do souboru že se graf. karta 6850 vůbec neuplatnuje .Čily podle mého jsem se unáhlil s koupí, ale to je samozřejmě moje věc..Předem díky.
[attachment 565 vpis.jpg]
Přílohy
výpis.jpg
výpis.jpg (201.63 KiB) Zobrazeno 1126 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Karta se neučastní v Ediusu přepočtu, to jsme tu probírali už při diskuzi o Sandy Bridge.Tam jsou i bližší informace.
V žádném případě jste s koupí neunáhlil.Nebo Vám ji klidně vyměním za moji GTX 460 nVidia.

Já bych spíš viděl problém někde s harwarem.Jestliže dáte kodovat jako DVD a funguje to bez problému
a totéž pak do BD a spadne program domnívám se, že při potřebě používat podstatně větší objem dat pro
BD dochází někde v hardwaru ke kolizi, která způsobí pád programu.

Ještě zkuste odpojit počítač od internetu a vypněte si antivir, jestli Vám neosahává při práci soubory
a nezhazuje vám to on.
Nebo zkuste Edius nainstalovat na jiné PC odpovídající konfigurace.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

U mne to funguje i na noťasu, kde mám jen Intel Core 2 Duo na 1,83 GHz, 2 GB RAM DDR2, integrovanou grafiku a HDD 160 GB. Vypalovačka jen DVD, ale do souboru mi to BD zapíše. Ale, na žádném z mojich PC (1x noťas a 2x stolní) nemám naistalený servis packy a žádný antivir (před lety mi dělal peklo a tak jsem přišel na to, že ho nepotřebuji). Zkrátka neotvírán maily které se mi zdají být podezřelé a pokud jsou v cizím jazyku už vůbec. Čas od času, když mám pocit že je PC pomalé, přeformátuji systémový HDD a nainstalím zálohu, kterou pro daný PC mám. Jen malá poznámka: pokud se změní v PC HW nebo velikost fyzického nebo logického systémového HDD, je záloha na 2 věci.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

cituju:
Jen malá poznámka: pokud se změní v PC HW nebo velikost fyzického nebo logického systémového HDD, je záloha na 2 věci.
Je třeba si udělat zálohu jako klon disku nebo nový disk připravit pro danou velikost zálohy.Pokud někdo změní velikost
logického disku po instalaci a záloze je u mně vůl a pak se nemůže divit, že je záloha k ničemu.
I zálohování má svoje pravidla, které si nelze vykládat podle sebe, ale podle toho co je dáno zálohovacím programem.

Zpět k problému Monys.
Pokud dojde k tomu samému problému i na jiném PC je jasné, že máte problém na instalačním mediu Ediusa.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak z druhým PC to bude problém ten bohužel nemám možnost.Zkusím odpojit internet a antivir.Jinak co se týče HW ramky mě při tom pádu ukazují asi28% vytížení procesor kolem100%encoding 0 při pádu.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

A nebude problém tedy v procesoru? Stíhá takový nápor?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Stevie.. neberu to osobně, toho sudokopytníka dutorohého, uvedl jsem to proto, že už jsem se setkal s borci, kteří se potom divili, že je jim záloha na nic !! >:D<
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů