Tvorba BD a DVD v Edius 6

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento příspěvek vznikl po různých laboracích se Sony DVD Architect a hledání vhodného výstupu z Ediusa pro tento
authoringový soft.Určitě se všichni shodneme, že tvorba DVD a BD integrovaná není ve videoeditorech není vždy to pravé.
Ale protože ne vždy chceme provozovat nějaké grafické orgie a stačí nám jednoduché menu, které nám umožňuje
editor, není v tomto případě důvod proč netvořit DVD a BD přímo z Ediusa.
Já ani nehodlám na jednoduché menu používat vždy DVD Architect.To si opravdu nechám na nějaké majstrštyky.

Má to několik pro mě několik výhod.
Je mi jedno jaký soubor s jakým typem videa nebo audia použiju.
Jednou nastavený projekt mohu použít pro tvorbu DVD a jednoduše totéž pro BD.
Kvalita produkovaného DVD nedojde k takové úhoně jak jsem si stěžoval ve vlákně s DVDArch.

Ale samozřejmě má to i nevýhody:
Zatím mi vadí to, že si nemohu tvořené BD nebo DVD před finálním exportem prohlédnout jako to lze
udělat v DVDArch nebo i v Avid Studio.Musím si při tvorbě dávat větší pozor a vědět co zrovna dělám.
Takže tady při tvorbě opravdu nelze používat postup, který neustále kritizuji při každé příležitosti.
Tím mám na mysli moje oblíbené rčení o práci s jakýmkoliv softem stylem
pokus,chyba,omyl,trefil jsem se,to jsem chtěl.

Ukázka jak vytvořím jednoduchý DVD nebo BD disk se dvěma filmy.
Chci aby se po vložení placky do playeru objevilo menu a v něm na výběr který film přehrát.
Po přehrání filmu se objeví opět menu.

Protože jsem lenivý a chci to co nejjednodušeji vyrobím si v timeline dvě sekvence které si popíšu
a vložím do nich příslušné filmy.
[attachment 473 set_sekv_timeline.JPG]
Pak přejdu pomocí Shit+F11 do modulu disku a sekvence si podle potřeby vložím.
[attachment 474 Set_movie.JPG]
Na další kartě si zvolím typ disku a parametry podle obrázku.Náhledu si nevšímejte, ten už je po úpravách.
[attachment 475 Set_Style.JPG]
Rozložení menu, pohyblivý nebo statický náhled,pozadí menu a délku smyčky menu si nastavím na další kartě.
[attachment 476 Set_edit.JPG]
Pak přejdu na poslední kde si nastavím export do složky a je to.Nebo je možnost pálit přímo. ale to nedělám.
[attachment 477 set_Write_out.JPG]

Hotovo.

Toto není přesný návod, jen popis.
Přílohy
set_Write_out.JPG
set_Write_out.JPG (66.5 KiB) Zobrazeno 1919 x
Set_edit.JPG
Set_edit.JPG (99.57 KiB) Zobrazeno 1919 x
Set_Style.JPG
Set_Style.JPG (116.21 KiB) Zobrazeno 1919 x
Set_movie.JPG
Set_movie.JPG (68.98 KiB) Zobrazeno 1919 x
set_sekv_timeline.JPG
set_sekv_timeline.JPG (39.2 KiB) Zobrazeno 1919 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No jo ale já jsem to před chvílí zkoušel krátkou ukázku asi 2 min. z timeline, soubory z kamery v presetu přepnuto na 50i a udělat v BR tento film doufajíc že to převede do AVCHD,ale mě to nepustilo šlo to jen vypálit jako DVD.Ale to bylo před tím než jsem našel Váš příspěvek.Znamená to tedy nechat to udělat v předvolbě BR ale jako soubor k uložení a pak to funguje?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

No jestli máte v PC jenom DVD mechaniku tak se nedivte, že vypálit Vás to pustí jenom na DVD.
Takto jsem pochopil Váš dotaz.
To co popisuji je vytvoření DVD disku a BD disku do souboru.Je to z důvodu, že po zkušenostech
už nevypaluju nic z editoru přímo.
Ale to nic nemění na tom, že BD obraz disku musí jít vytvořit.Který obraz budete vytvářet se volí
podle třetího obrázku na kartě Style.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady jsou screeny, že lze vytvořit disk takto:
Jedno menu ve kterém se možno přehrát dva filmy celé nebo zvolit přechod na další stránku
kde se vyberou jednotlivé kapitoly.
K tomu je třeba si v Ediusu do timeline vložit markery a popsat si je.Popis se objeví v náhledu.
(pouze v náhledu)To by mělo být stejné jako ve Vegasu.
[attachment 479 timeline_popis.JPG]
Podle nastavení na kartě Style si zvolím opět typ disku jehož obraz hodlám vytvořit
a jak budou vypadat stránky s kapitolami.
[attachment 480 set_style.JPG]
Na kartě Edit si nastavím další parametry jednotlivých stránek menu vybraného fimu nebo je nechám tak jak jsou.
[attachment 481 set_Edit.jpg]
Dál je to jasné podle prvního příspěvku.

Tak jak to popisuju, to platí pro tvorbu ze sekvence.Přímo ze samostatného souboru jsem to ještě nezkoušel
a ani jsem si v manuálu o tom ještě nečetl..
Je možné, že to bude stejné, ale to ještě nevím.

Ještě doplním:
Tento způsob je ve výsledku stejně blbý jako vkládání markerů do timeline pro jeden film
v DVD Architectu.Vyberu scénu a pokud chci další, musím se na ovladači vrátit do menu.To nebudu používat.
Výhodný je pro mě způsob uvedený v prvním příspěvku a umožňuje mi jednoduše tvořit DVD a BD
pro přehrávání jednotlivých filmů.
Přílohy
set_Edit.jpg
set_Edit.jpg (152.28 KiB) Zobrazeno 1919 x
set_style.JPG
set_style.JPG (101.09 KiB) Zobrazeno 1919 x
timeline_popis.JPG
timeline_popis.JPG (93.45 KiB) Zobrazeno 1919 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to udělal podle Váeho nastavení vše fungovalo avšak když se má vytvářet " create menu" program opakovaně spadne.Mám na mysli BR.fuguje to jen při převodu na DVD.Zeptám se, Vám to v zvoleném BR funguje a proběhne do konce?
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Posílám screen nastavení.Na ukázce je 16 min film ale zkoušku jsem dělal velmi krátkými klipy 2 min , Jak jsem uváděl při create menu to vždy spadne.
[attachment 482 Ukzka.png]
Přílohy
Ukázka.png
Ukázka.png (269.44 KiB) Zobrazeno 1919 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, ano takto jsem postupoval pro vytvoření BD ale s vloženýmy soubory mp4 vytvořenýmy v Magixu pouze jsem nastavil na 25p.Bohužel po několika minutách to nabořilo program a vyhodilo chybu.

Přečetl jsem odpověď v jiném příspěvku až po napsání výše uvedeného.Zkusím tedy ještě vytvořit mp4 přímo v Ediusu a potom vložit zda si s tím poradí.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pošlete mi prosím jeden MP4 soubor vytvořený v Magixu.To se mi nezdá, že by se nějakým souborem zbořil Edius.
To si myslím bude problém někde jinde.
Protože mi proběhne kodování až do konce a v pořádku.

Nějak Vám nerozumím v tom, že jste něco nastavoval na 25p
V takovém nastavení projektu Vás Edius ani nepustí na tvorbu disku.

A ještě bych poprosil.Nevím v čem zmenšujete nebo z čeho děláte soubor screenu obrazovky.
Ale je to absolutně nečitelné.Takhle to vypadá.
[attachment 484 screen_forum.JPG]
Přílohy
screen_forum.JPG
screen_forum.JPG (120.84 KiB) Zobrazeno 1919 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

[attachment 483 Ukzkaencoding.png]Už jsem zkoušel převést do avchd /mpeg/BR plugin to spadne ihned po načtení.Jak píši při převodu do DVD vše funguje .Nic se neděje v ARCHITEKTU mě převod např. do AVCHD funguje.No asi jsme si nerozuměly já tam sázím soubory z EDIA .Otakar z MAGIX! Čily z EDY by to mělo bez problémů jít převest při zvoleném BR do souboru.Zeptám se tedy v těch vašich předešlých ukázkách jste soubory které máte v plném HD převedl úspěšně?
Přílohy
Ukázka encoding.png
Ukázka encoding.png (267.46 KiB) Zobrazeno 1919 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zas ten hovadský nečitelný screen.:S
Vzhledem k tomu, že nemám možnost si ověřit Váš soubor kde je chyba a posléze tvrdíte, že v DVDArch Vám to jede
nezbývá, než se domnívat, že Vaše verze Ediusa není originál a ke všemu je ještě blbě cracklá.
V tom případě nelze seriozně poradit.Nemám v úmyslu dokazovat co tvrdím nahráváním obrazovky.
Myslím, že screeny jsou dostatečně průkazné.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů