AVCHD DVD kontra BD struktura

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Dovolím si zde poznamenat, že AVCHD DVD a BD struktura jsou si tak podobné, že není potřeba mít ho v DVD AR předefinované. I PS 12 mělo ještě pouhou BD strukturu dat pro AVCHD a vše fungovalo korektně. Já dělám AVCHD DVD v DVD AR s nastavením na výrobu BD a po vypálení na DVD-R to ve stolních BD přehrávačích i soft v PC hraje jak má. Proto Sony AVCHD DVD předvolbu nemá a mít podle mého mínění ani nebude. Když chce mít někdo na AVCHD DVD mermomocí pouze strukturu, jaká je např. na AVCHD DVD discích Pinnacle, stačí podle jejího vzoru v BD struktuře vytvořené DVD AR, vymazat složky, které jsou v AVCHD DVD zbytečné a výsledek je shodný. Mám to osobně vyzkoušeno. Několikrát jsem to v minulosti dělal. Dnes již vím, že přehrávačům nijak nepřekážejí ani jim nedělají žádné problémy, tak je tam s klidem v srdci ponechávám. Strukturou složek je AVCHD DVD jakýmsi mini BD diskem. Princip přehrávání je shodný, jen se musí dávat pozor na datový tok videa, který nesmí přesáhnout 22Mbit/s. S výším bitrate se video při přehrávání začíná trhat a nahrávka je tím nestabilní. Snad jsem to podal dostatečně srozumitelně. Jsou to mé osobní zkušenosti. Různé tabulky mohou hovořit jinak, nicméně funguje to, jak tu popisuji.

Až po napsání tohoto příspěvku jsem si přečetl komentáře od Mand a zjistil, že to tam popisuje obdobně, jako já zde. Možná by stálo za to, pro přehlednost přesunout příspěvky s tímto tématem do tohoto vlákna.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Domnívám se, že pokud dodržíte celkovou bitrate do 28 MB/s a velikost vhodnou pro DVD, je možno
vypálit takto vytvořené BD přímo na DVD.Musím to pohledat v manuálu, dnes při pokusech to na mě
vyhodilo takovou hlášku.Nejdříve první část:
[attachment 450 message_1.JPG]
Druhá část po posunu:
[attachment 451 message_1_2.JPG]
a nakonec obrázek s informacemi z Optimize:
[attachment 452 message_1_3.JPG]

Takže teoreticky by se s takovým obrazem disku nemuselo dále nic dělat, jen vypálit.
Přílohy
message_1_3.JPG
message_1_3.JPG (53.98 KiB) Zobrazeno 1645 x
message_1_2.JPG
message_1_2.JPG (44.47 KiB) Zobrazeno 1645 x
message_1.JPG
message_1.JPG (42.89 KiB) Zobrazeno 1645 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že si uděláte jasno po přečtení tady toho a vyzkoušíte si co Vám bude běhat korektně bez trhání.
[attachment 453 Set_project..JPG]
Přílohy
Set_project..JPG
Set_project..JPG (85.68 KiB) Zobrazeno 1645 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

K poznámce Romuluse, že lze přehrát i DVD s BD strukturou, mám jedno zatím jinde nepotvrzené zjištění (neměl jsem možnost toto porovnat na více TV). TV Panasonic s nastaveným automatickým přepínáním formátů podle zdroje si při přehrání DVD s BD strukturou nastavila automaticky formát 1080p, a tím byl film při rychlých pohybech trhaný. Při ručním nastavení na 1080i se film přehrál v pořádku. Při přehrání AVCHD struktury se automaticky přepnula na správných 1080i. Mohlo by to být tím, že si TV myslí, že struktura BD (ať už je zdroj jakýkoliv) bude mít vždy formát 1080p?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady v tom přesně nevím jak to funguje, ale je možné, že automatika TV je nastavená primárně
na 25p.Přetiskuju výpis co hovoří norma o prokládání, ale nejsem si zcela jistý bitrate.
V DVDA je uvedena bitrate do 28 MB/s pro AVCHD DVD.Momentálně to nemám jak ověřit
na TV a netlačí mně to.Nechám to na Vás.

Ti co vytvářejí AVCHD DVD(HD DVD) je to takto,ale tento formát se neuchytil ve stolních playerech,uvádím to jen abych to měl komplet:
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
25/30p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 30,24 Mbit/s
pouze video: 29,4 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 504 kbit/s
Linear PCM: Povinný
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já zde prezentuji pouze vlastní zkušenost. Ve Vegas se více jak 22Mbit/s nedá nastavit. Další moje zkušenost je, alespoň co se týká mých dvou Sony BDP-S 350 a 380, že starší má někdy problémy přehrát plynule více jak 20Mbit/s. Na 380ce hrálo plynule i 24Mbit/s. Mluvíme tu samozřejmě o VBR, takže špičky Bitrate se šplhají až k 28Mbit/s, které jsou v návodu, který zde Stevie zveřejnil. zvuk používám 256Kbps. jednak tak natáčí zvukovou část moje kamera a zároveň se domnívám, že je to pro běžný zvukový doprovod domácího videa dostatečná kvalita. Také se musí brát v potaz skutečnost, že se na AVCHD DVD vejde max 40 minut, právě s takto nastaveným bitrate zvukové části. Video je potom max. v 16Mbit/s. Logicky, čím je vyšší, tím méně se na disk vejde.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to mám zase námět k přemýšlemí a zkoušení.I když na to se už nebudu zaměřovat.
Z Ediusa dostanu AVCHD s bitrate CBR nebo VBR až do 35 MB/s.
Z Avidu totéž.
Audio DD dostanu z Ediusa do 384 kbps, z Avidu do 448 Kbps.
Protože nechci aby DVDA znova rekompresoval zvuk začal jsem používat v obou PCM preset se 2 kanály, 16 bit quantize, 1 536 kbps
Takto nastavenou bitrate video nechám pro soubory které nepůjdou do DVDA.
Ale v tom případě je budu takto dělat jenom z důvodu testů.

Pro audio si použiju podle potřeby DD nebo PCM.
Nevidím pro sebe žádný význam pro používání maximálních bitrate a zatěžoval si systém
jenom proto, že je to in a každý to dělá a na renderování kvůli tomu čekal x hodin
Tady pro mě cesta nevede.
Pro export na placky nechám kompromisně 17 MB/s a to bude vhodné jak pro BD tak AVCHD DVD
a zároveň nebude nutný až tak náročný přepočet pro DVD.Nechce se mi archivovat materiál ve více formátech.
Chci použít jeden. To už se mi osvědčilo a nebudu v tom případě nic měnit.
Já k tomu i mám víc než pádný důvod, protože z kamery mi vyleze max do 22 MB/s
a další umělé zvyšování bitrate k ničemu kvalitativně lepšímu nevede.
Důležité je to co vidím, ale to už jsme tu probírali nesčetněkrát.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů