Tvorba menu a uložení projektu.Jak na to?

Fórum k programu Avid Studio
helenav

Dobrý deň všetkým, ktorí poznajú Avid Studio. Prosím vás o radu ani nie tak k tvorbe menu, ako k jeho uloženiu a opakovanému prístupu.
Celý projekt je urobený a v záložke disk, resp. prostredníctvom nej je vytvorené menu. Keď dáme urobiť export na disk, všetko napáli OK. Keď dáme uložiť projekt, hoci aj pod novým názvom, je problém s načítaním projektu a už vôbec nie je tam menu. Ani keď dáme ukončiť disk nevieme sa v prípade potreby zmeny v projekte vrátiť k projektu tak, aby tam bolo všetko. Video, titulky a hlavne menu. To je potrebné stále a stále vytvárať. Dúfam, že som to popísala zreteľne a budete mi vedieť poradiť, Ďakujem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přemístil jsem Váš dotaz zde do správné sekce.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já mám dojem, že jste si neuložili projekt disku.Prosím popište jak uložíte projekt filmu a projekt disku.
Jsou to dvě rozdílné věci a je možné, že tam je Váš problém.
helenav

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Uloženie projektu, to, čo je na časovej osi, sme uložili cez Súbor/uložit film jako, vybralisme adresár, kde sme súbor pod vlastne vybraným názvom uložili. Keď sme dorobili menu, uložili sme cez súbor uložit film jako a opäť sme vybrali adresár. Keď sme dali export, urobilo DVD v poriadku, so všetkým, aj s menu. Len nevieme, ako by sme sa späť dostali k filmu aj s menu ako celku v prípade, že by sme potrebovali niečo v projekte zmeniť.

Veľmi pekne ďakujem za snahu pomôcť a usmerniť nás.

Helena
helenav

Opakovane som k filmu pridala menu a uložila cez subor/ulozit disk jako /dala som názov, má to prílonu .disc a uložilo vo formate projekty disku.po uložení nad náhľadom, kde sa "pohybuje" film je názov, ktorý som uviedla s príponou .disc.disc.axp

A určite aj v predchádzajúco postupe sme ukladali cez Uložiť disk jako, predchádzajúci e-mail bol o uložení filmu. Rada by som vedela postup, ako viem načítať celý obsah, teda film aj menu.

Srdečná vďaka za radu.


Helena
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Myslím si, že postupujete správně, nebo si nejsem podle popisu vědom, že by jste něco dělali nesprávně.
Ale pokusím se radši si vytvořit nějaký projekt úplně od začátku a pak Vám tu napíšu postup.
Jen se chci ještě zeptat.Menu disku jste použili ze šablony nebo jste si nějakou upravili?
Pak by mohla být chyba ještě v tom, že nemáte uloženou upravenou šablonu menu.
helenav

Po uložení disku som dala uzavrieť disk a po opakovanom otvorení načítalo všetko. Som rada, A hoci nasledujúca otázka nesúvisí s tvorbou menu, prosím o radu. na časovej osi je nastavené rozlíšenie: pomer širokouhlý 16:9, veľkosť HD1440x1080 a počet snímkov 25 (50i. Ale v exporte sú detaily predvoľby: video PAL širokouhlý formát 16:9 A 720X576/50i a to je dosť veľký rozdiel, pretože video bolo natočené vo formáte HD. Za odpoveď veľmi, veľmi pekne ďakujem. Vaše rady, ktoré sú na fóre alebo na you tube nám veľmi pomohli. Vďaka.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Formát HD na standartní DVD nedostanete.To nejde.Podívejte se do této části fora jak je to s formáty.
http://forum.strihvidea.cz/read.php?15, ... 3#msg-7203

Pokud chcete mít placku s HD formátem je to možné jedině do Bluray disku nebo do AVCHD DVD disku.
Ani jedno však není přehratelné ve standartním stolním DVD přehrávači.
Na to je určen BD přehrávač.

Pokud použijete HD formát na DVD vždy dojde k degradaci obrazu.

Aby jste to eliminovala na co nejmenší možnou míru, musíte trochu polaborovat.
Na toto téma je tu dost příspěvků.Doporučuji počkat jestli se ještě neozve kolega Romolus.
Myslím, že by Vám tuto problematiku vysvětlil přístupnější formou než já, který jsem schopen na toto téma
vytvořit obsáhlý elaborát se spoustou odborných výrazů a odvolávek na další vlákna tohoto fora..
Jednoduše řečeno já vysvětluji hodně složitě s ohledem na všeliké možné i nemožné alternativy.

Časovou osu nechte nastavenu tak jak je, export na standart DVD PAL pak bude vždy 720x576 širokoúhle(16:9)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Opravdu nevím, co bych měl dodat. Steviezah tu řekl v podstatě vše podstatné a konečně v AS se vyzná daleko lépe než-li já.

Snad jen poznámečka. Opravdu nastavit export na standard DVD PAL? Já nastavoval v PS projekt na širokoúhlý DVD PAL. Ovšem mohu se mýlit.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host