Další chyba, kdy tohle skončí?

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Už mě to nebaví, jenom popis:
Problém je s převodem snímkových frekvencí.Převod filmu s 29,97 s/s neproběhne korektně do 25 s/s.
Přišel jsem na to v souvislosti při laborování s DVD Architectem
Bohužel musím dát za pravdu kritikům, že Avid Studio je nepovedený soft a jako takový nevhodný k použití.
Mě už to prostě nebaví řešit a psát na Support centre Avid furt dokola.
Přechod k Ediusu vidím jako trvalý.
Miroslav Polner

Avid studio je pokračovateľom Pinnacle Studio a preto je v podobe v akej je. Nie je prezentovaný ako profesionálny software a preto má aj chyby také aké má. Za tú cenu nemôže nikto čakať zázrak. Pre Avid by nebolo problémom tento soft zdokonaliť ale potom by už nepredával Avid Composer, takže ak niekto chce robiť profesionálne , musí ísť iným smerom a nie s Avid Studio. Je to program na prácu s domácim videom a dokonalé nebude nikdy ako nie je dokonalé Pinnacle 15 ktoré oproti verzii 14 skoro nič nové nepriniesla. Takže ak to zhrnieme ak chceme robiť profesionálne tak sa musíme orientovať na Edius 6, nie Neo 3 a Avid Composer. Lenže to už je cenovo niekde úplne inde.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já s Vámi v tomhle musím souhlasit.Shodl jsem se i s kolegy na Skype, že i když já pluju na Avid jako pohan
tak pokud se používá jako home video producer a vyjde se z toho, že je to nástupce Pinnacla tak se Avid
jako editor použít dá.To musím uznat i já, protože pokud se do Avidu vloží standartní soubory ze standartních
spotřebních kamer funguje spolehlivě.Že ten titulkovač je bolavý vzhledem titulků je neoddiskutovatelný
fakt.
Ale zase jeho možnosti nastavení předčí všechny ostatní editory, které pro tvorbu téhož potřebují externí pluginy.
Komu by to bylo málo má možnost použít externí titulkovač.

A je pravdou, že kdyby bylo v Avidu všechno co bych chtěl, nepotřeboval bych Edius.
Takže jsem asi zbytečně poděsil domácí uživatele a uživatele, kteří tento soft už používají.
Prostě pro mě tento soft už není a to jsem nebyl schopen si připustit, stejně tak, jako pro mě není ani Vegas.
Že jsem objevil v Avidu další chybu, neznamená, že to bude problém pro někoho jiného.
Jak podotkl kolega:Ukaž mi někoho kdo si koupí kameru, nastaví si framerate podle NTSC a bude to chtít
vekslovat do PAL .To už je vzhledem k naší TV normě hovadina, proč převod, když to jde přímo.
A pokud někdo potřebuje převekslovat snímkování, má použít k tomu určený converter
nebo počítat s tím, že přepočet nemusí být dokonalý.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento problém nesprávného převodu snímkové frekvence byl způsoben kodováním původního
filmu v MPEG-2 IPB formátu.V MediaInfo se kodek pro použití detekuje jako MPEG-2 stream
ale v Avidu je detekován správně jako IPB MPEG-2 kodek a já jsem si toho nevšiml.
Bohužel film s tímto kodováním Avid sice přehraje ale tento formát neumí slušně překodovat
pro export.Přebírá totiž původní nastavení snímků I, B, P a skupin GOP , kterému já už nerozumím
a jak jsem zjistil není to ani vhodné pro AVC/H264 kodování.
Avid Studio v tomto případě jako konverter nefunguje dobře.Pokud něco takového objevíte
překonvertujte to do nějakého standartního formátu, ale neporadím čím.
Já jsem tento soubor prohnal Ediusem a ten ho sežvýkal dokonale.Už mu rozumí i Avid
a umí ho bez problému vyexportovat taky.
Výpis z mediaInfo zdrojového souboru:
[attachment 434 IPB_MPEG_MediaInfo.JPG]
Výpis z Avidu:
[attachment 435 IPB_MPEG_Avid.JPG]

Tomuto kodování nerozumí taky DVD Architect.Soubor sice přehraje, ale celý program se při tom chová
velmi nestabilně a zasekává se a nezbývá než ho zavřít a znova otevřít.
Přílohy
IPB_MPEG_Avid.JPG
IPB_MPEG_Avid.JPG (45.88 KiB) Zobrazeno 353 x
IPB_MPEG_MediaInfo.JPG
IPB_MPEG_MediaInfo.JPG (74.77 KiB) Zobrazeno 353 x
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host