Hlavní menu+ 3 jednostránková

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zatím jsem se na to ještě ne...
Ale pokud by opravdu platilo, co píše Romolus je tento soft pro nás ostatní nevegasisty neřešitelný
problém a naprosto nepoužitelný.
Dokonce to platí i pro jeho vlastní soubory vyexportované DVD Architectem. Ale to všichni už víme
že pokud použijeme takový soubor, Architect jej opět neakceptuje a renderuje znova.
Z toho mi vychází zatím jediný urgument a napadá mě tato úvaha:
To by znamenalo, že Vegas doplňuje do souborů něco co ostatní softy nedělají.
Protože jinak si neumím vysvětlit, jak je možné že ani vlastní soubor DVD Architect neakceptuje.
Tentokrát již hovořím o verzi programu DVD Architect Pro, ale jak jsem zatím zjistil, platí to
taky pro verzi Studio.
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Nakonec Architect můj BD vytvořil, ale za jakých okolností! :S

Po dlouhém laborování a vymýšlení všeho možného jsem nakonec ke kýženému výsledku dospěl takto:

Nechal jsem proběhnout Architectem film bez menu. Po rozbalení ISO souboru jsem si pro výsledek klasicky sáhl do složky STREAM a ten jsem potom použil jako zdroj pro animované náhledy při novém, tentokrát regulérním renderingu celého projektu. Renderování proběhlo svižně a v pořádku. Nevím proč, ale původní film přímo z Vegasu se animovaným náhledům vůbec, ale vůbec nelíbil. Čili asi tak. ;)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bez komentáře.Šílený postup.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

A teď zase něco pozitivního a snad Vám to pomůže.Jak z Ediusu tak z Avid Studio jsem úspěšně vyzkoušel
nastavení exportu, aby DVDA neopakovalo render.
Nastavení Edius první okno exportu:
[attachment 436 Edius_set_3_0.JPG]
Po kliknutí a nastavení základního exportu se otevře doplňující okno a po kliku na Uložit začne export.
[attachment 437 Edius_set_3_1.JPG]
Toto nastavení mám vyzkoušeno s různými hodnotami CBR v rozsahu od 17 MB/s do 30 MB/s.
Takto vyexportovaný soubor DVDA nehlásí jako potřebný pro rekompresi.
[attachment 440 DVDA_EXP_ED.JPG]

Nastavení exportu Avidu:
[attachment 439 Export_Avid.JPG]
Hodnoty maximální přenosové rychlosti mám vyzkoušeny také v rozsahu 17 - 30 MB/s.

Pro oba soubory platí, že audio je nutno vyexportovat zvlášť jako PCM wav soubor a tím nahradit
původní zvuk.Pak se nebude renderovat nic, pouze stránky menu s náhledy.
[attachment 441 DVDA_EXP_PRE.JPG]

Pokud se Vám takto podaří pro DVDA připravit video,renderují se stránky menu s náhledy
daleko rychleji a s úspěchem.
Přílohy
DVDA_EXP_PRE.JPG
DVDA_EXP_PRE.JPG (151.82 KiB) Zobrazeno 1712 x
DVDA_EXP_ED.JPG
DVDA_EXP_ED.JPG (55.73 KiB) Zobrazeno 1712 x
Export_Avid.JPG
Export_Avid.JPG (107.65 KiB) Zobrazeno 1712 x
Edius_set_3_1.JPG
Edius_set_3_1.JPG (59.15 KiB) Zobrazeno 1712 x
Edius_set_3_0.JPG
Edius_set_3_0.JPG (88.45 KiB) Zobrazeno 1712 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Projekt, který vidíte na posledním obrázku v předchozím příspěvku je modifikovaný z jiného projektu
který jsem s úspěchem vyrenderoval a ve složce BDMW to vypadá takto:
[attachment 442 BDMW_STREAM.JPG]

Na tomto projektu opět pracuji, jakmile bude hotový, dám Vám jej k dispozici k nakouknutí jak jsem co dělal.
Protože tento způsob projektu mi ještě nevyhovuje v tom co si představuji udělat, je filmek dlouhý 3 minuty.
Proto jsem zatím nezkoušel dělat delší.
Vyrenderování 4 stránek s pohyblivými náhledy menu a vytvoření do ISO souboru trvalo v tomto případě asi 40 minut.

Tím potvrzuji, pokud se dodají do DVD Architect vhodné videosoubory je možno ho použít jako authoring pro každý soft
ve kterém bude možno tyto soubory vytvořit.
Přílohy
BDMW_STREAM.JPG
BDMW_STREAM.JPG (65.13 KiB) Zobrazeno 1712 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

To je zajímavá informace, že bez dalšího renderování akceptuje i soubory z jiných střihových programů.

Ještě malá poznámka k neukončeným linkům. Link na tomto obrázku
[attachment 443 dvda_end_of_act.JPG]
osobně nepovažuji za neukončený. Most recent menu znamená, že po přehrání filmu dojde k návratu do místa, odkud došlo k jeho spuštění, tj. do hl. menu nebo na příslušnou stránku submenu.
Přílohy
dvda_end_of_act.JPG
dvda_end_of_act.JPG (71.4 KiB) Zobrazeno 1712 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Máte pravdu, mám to naučené zpaměti aniž bych to zkoušel.Ve starší verzi DVDA se to muselo uzavírat
nebo nastavit návrat do potřebného menu.
Vasekv
Příspěvky: 4
Registrován: 09.09.2012, 15:07
Kontaktovat uživatele:

A nemáte návod nastavení jak vyexportovat HD záznam (AVCHD - Panasonic) z Ediusu 6.0 na formát ze kterého budu dělat DVD v DVD Architect Studio? Aby se to nerendrovalo. Nebo DVD není problém?
Díky
Vašek
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nastavení z Edius 6.05 je o tři příspěvky výše.Jestli je rozdíl mezi 6.0 a jednotlivými updaty nevím.
Vasekv
Příspěvky: 4
Registrován: 09.09.2012, 15:07
Kontaktovat uživatele:

No ten export jsem viděl, ale to je pro blu-ray, já mám z HD záznamu dělat po sestříhání v Ediusu pak DVD.
Proto jsem chtěl vědět jak nastavit Edius Export pro DVD.
Nebo si to DVD Architect pak přepočítá sám?
Přiznám se že jsem DVD Architect zatím pustil jen jednou a manuál (ten pouhý 50ti stránkový) jsem prolétl jen abych veděl co v něm obsahově zhruba je.
Děkuji za váš čas.
Vašek
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host