aktualizace KB981266

Fórum k programu Avid Studio
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

Steviezah ja som totopochopil uz davno. Moj strucny navod: okamzity prechod na nieco normalne a je to bez stresu nervov a spatnej nalady. Len sem tam mrknem ci nemaju nejaky upgr.a ten neprichadza takze zatial avid bye bye a to radim kazdemu!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já vím, říkal si mě to.Jenže to jsem ještě neobjevil tady tu debilní chybu, že to neumí přehrát samo sobě.Pokud to tak je,budiž, ale mělo
to být v manuálu.Pokud je třeba nějaké součásti systému jako je framework a jeho nějaké aktualizace, mělo to být taky v manuálu.
Nedovolím si nikomu poradit nějaký postup aniž bych ho neměl otestovaný.Stane se, ale minimálně,že něco podle mně nefunguje.
A jestli tohle profíci nejsou schopni pochopit ať jdou do zádele.Kdyby bylo v manuálu slůvko o tom, že PCM audio nechodí,maximálně bych pyskoval
proč to nejde když to tam je.Ale že je ticho po pěšině to už je i na mně moc.
Jsem zkusil vytvořit diskuzi na oficiálním foru o Avidu.Nakonec jsem to vzdal a prohlásil jsem, že Avid je špatný soft a nehodlám s ním dále pracovat
pokud výrobce nemá zájem na zlepšení.
Zaráží mně i přístup moderátora.Má potvrzeno od více uživatelů, že mnou vytvořený soubor z Avidu po opětovném vložení do Avidu nejede
a přesto se diví jak je to možné, to snad je ten soubor poškozený a vyptává se v čem to teda jede.Protože to prý zkoušel ve Vegasu a Vegas mu spadl.
Jestli máte někdo náladu si to přečíst a přeložit, je to tady, ale já už na jejich odpovědi nereaguji.Je to včetně mých odkazů ke stažení souboru
a obrázek s nastavením exportu Avid Studia.
http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/518000.aspx
Aby se dal Avid používat, tak bych tu musel vypsat jeho bugy a typy souborů k importu.A to už jsem měl radost, že jsem chybu našel.Jenže zkusil jsem
neposlušný soubor otrimovat a zvuk byl v pryč:D
Takže konstatuju, že Avid umí PCM, ale jenom jako wav nebo import z páskové kamery.Export s ním je bolavý a já už nemám náladu zkoušet
v jakém exportu to pojede bez chyby.Každopádně pokud se navolí Digital Dolby tak to jede bez problému.
Totéž platí o importu, pokud zvuk v klipu nebude v DD v Avidu nepojede.
Totéž platí o instalaci,musel bych vypsat co v systémum je třeba, ale když si vzpomenu na ty hrůzné okamžiky s Pinnaclem
jak jsem musel dodržovat postup instalace netFrameworku aby to jelo bez chyby tak mě jímá děs.
Na to mám už jediné doporučení.Pokud se to nainstalovat nechce, nepřemýšlet a okamžitě uvažovat o jiném softu.

Poznámka na závěr:
Mám dojem, že s každou novou aktualizací systému Windows se objeví v Avidu nová chyba nebo se něco zmrší.

Všem se omlouvám, ale zatím nemám náladu v tomhle tématu dělat pořádek.Od aktualizace jsme se dostali ke zvuku a to by mělo být v jiném vlákně,
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,ten soubor včetně zvuku tedy přehraje Magix Premium 18 a uvedená X4 bez problémů,Avid Liquid nespolupracuje ani s mts ani m2ts.Rozdíl mezi X4 a Premium,X4 má dvě okna a více formátů ve výstupu.
Zkusil jsem to ještě přehrát v CyberLink 12 a PotPlayer zde již přehrávače měli se zvukem problém-PotPlayer až u konce ukázky CyberLink hned od začátku.U WMP nejde zvuk vůbec.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Dívám se, že tě ten Avid pěkně nadzvedl. Mě taky, protože jsem vyhodil 2000,-Kč (td).
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím, že jsi vyhodil dvojku.Pokud Avid nakrmíš tím co pozná a budeš s ním pracovat jinak než v Pinnacle nebo se podřídíš jeho filozofii
bude Ti dobře sloužit.Včetně vhodně zvoleného exportu.
Záleží na tom co v něm potřebuješ dělat.Ale přiznám se, že krklo mě to řádně.Je neuvěřitelné co si výrobce dovolí vypustit a nechá si to zaplatit.
Jenže nejhorší je, že na všecko nejde přijít hned.Jinak už bych to tu prezentoval.
Ale stejně mám nějaký divný pocit, že v prvních verzích Win 7 tento problém s PCM zvukem nebyl.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ověřeno, opravdu nebyl.Oprava této chyby je ve vlákně Nejde zvuk u klipů a ve vlákně Quo Vadis Avid Studio?
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Mně zvuk u souboru, který jste Stevie žádal, po instalaci opravy do Avid studio dle Vašeho návodu a já odkaz poskytl stejně NEJDE! Podotýkám, že je zvukový doprovod až od cca 4:15 minuty.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě nemám staženo,odpovím později.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já jsem testoval soubory od Whispi a ty už mně jedou.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dotestoval jsem soubor poskytnutý mi kolegou Romolusem.Nemá cenu abych tu dával shodný výpis jako on.Omezím se tedy na důležitou část
pro vysvětlení, proč tento soubor v Avid Studio nehraje a nebude hrát se zvukem.Zde je ukázka části výpisu z MediaInfo:
[attachment 385 open_QT.JPG]
Jak vidíte v rámečku, audio je sice PCM, ale enkodováno je to koderem s označením twos.Toto není standartní PCM audio, ale je použit
encoder OpenQuickTime.Odkaz na informace o tom:
http://openquicktime.sourceforge.net/co ... type=Audio
Použijete-li v Avidu soubor standartního QuickTime od Apple a zvuk je v PCM, přehraje tento soubor Avid bez problému.
S kodováním zvuku PCM kodery v OpenQuickTime se standartně v kamerách nesetkáme, nebo mi to aspoň momentálně není známo.
Takže Avid se svou uzavřenou architekturou podporovaných audio a video souborů tyto nestandarty nepodporuje.

Poznámka:
OpenQuickTime je alternativa pro podporu standartních QuickTime pro unixové operační systémy, česky pro Linux.
Přílohy
open_QT.JPG
open_QT.JPG (136 KiB) Zobrazeno 470 x
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host