aktualizace KB981266

Fórum k programu Avid Studio
lardon

Dobrý den, mám Win7 x64 a při instalaci, respektive před instalací se objeví hlášení, že chybí tato aktualizace a že bez ni nemusí vše fungovat v pořádku...a taky že ne, nejede mi zvuk. Jinak tuto aktualizaci nejde do 64bit W7 stahnout, protože není podporován OS. Je to aktualizace pro .NET framework 2.0, který by měl ve W7 již být a především tato aktualizace není pro 64bit OS. Takže nevím co dál
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Podíval jsem se u Mrkvochvostu o co se jedná tady:
http://support.microsoft.com/kb/981266
Zjistil jsem ,že je možné řešení tady, ale chce to připojení k netu, nenašel jsem celý distribuční balíček(package)
http://www.microsoft.com/downloads/cs-c ... 86f32c0992
Stáhni a nainstaluj.Dej vědět.
Ještě jsem našel pokec o Tvém problému na foru tady:
http://community.avid.com/forums/t/9695 ... ageIndex=2
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak už jsem něco našel:
http://www.instaluj.cz/net-framework
A přímo od Mrkvochvostu:
http://www.microsoft.com/downloads/cs-c ... laylang=cs

Důležité upozornění:
Jazyková verze musí být česká, jinak mohou nastat problémy.
Lardon

dekuji za pomoc, bohuzel tohle jsem uz tez zkousel a bez efektu. Jako jedno z reseni vidim virtualizaci
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě jsem nepoložil důležitou otázku.Jaký formát má zvuk? Jestli je to PCM nebo LPCM, tak to Avid, ale ani čistý systém
Win 7 32/64 bit tohle neumí přehrát.
Jediné co mi to přehraje je Edius a Vegas.Začínám být nejen na mrkvochvost nasraný, ale i na Avid.Ve starém PS 15 mi PCM zvuk normálně jel
a v systému taky.Zvukovou kartu mám původní Creative SB 5.1 VX.Systém jsem měl Win XP Pro. Matně si vzpomínám, že tohle hrálo
taky v prvních verzích Win 7.Jestli mrkvochvosti časem provedli nějaké úpravy aby nás donutili koupit jiný hardware, nebo nechtějí abychom s tímto zvukem
používali video to nevím, nebo vymysleli nějakou rádoby inovaci, to jsou jenom moje domněnky.Ale moje nasranost na Avid studio stoupá čím dál tím víc.
Vyexportoval jsem z Avidu soubor ve formátu AVCHD/Bluray s nastaveným kodováním h264 a zvukem PCM.
Avid to sám po sobě se zvukem nepřehraje.
Vložím to do Ediusa a hraje to.Totéž vložím do Vegasa a hraje taky.Zkoušel jsem na zaregistrovaném trial Avid Studio.
Takže k čemu je takový hovadský program a jeho závislost na systému?V systému totiž takto exportované video ani nepřehraju.
Zcela vážně opět přemýšlím nad absolutním ukončením práce s Avidem a prohlásím tento program za drahý i kdyby byl zadarmo.

Zdůrazňuji, že v systému nemám žádný codecpack, kromě toho co si nainstaloval Edius.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Vždyť ten KB, o kterém je tu řeč je přímo v instalačce Avid Studia. Co já vím, tak se nainstaluje jen na dobu, kdy se instaluje AS. K ničemu jinému tam není. To je má zkušenost.

K nakakanosti Steviezaha. Nejpovedenější je nejspíš vedle Edius 6, PS15 a Vegas Pro 11. Nic jiného po nové instalaci (někdy jednou) do PC již NECHCI. AS bude možná k používání od nové verze, ale ani tomu se mi už nechce věřit. :-((
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Opět souhlasím s Romolusem.Já si ještě vyzkouším Magix Studio X 4 Pro a pak zůstanu jenom u Ediusa.
Ledaže bych objevil pádný důvod proč mít třeba v systému Magix.Podle toho co jsem si četl na jejich stránkách
by to mohlo konkurovat i Vegas Pro.
Vegas Pro 11 mi nevadí, ale bez kodecpacků nepřehraje úplně vše.
A já si po všech těch laboracích co jsem absolvoval už nemíním pamatovat co jsem jak nastavoval, protože jsem lenivý
si něco psát.Navíc Edius pokud mu něco činí problém má vlastní konvertor do avi, popřípadě utilitu nazvanou AVCHD converter.
A ta pracuje jenom na systému, kde je Edius.
Pinnacle 15 není špatné, ale předpokládám ,že časem přestane ve Win 7 fungovat.Ovšem to je otázka do diskuze.
Mám vyzkoušeno , že ve Win 7 lze rozchodit Pinnacle 10.Ale to dnes nemá význam,za prvé je to jenom pro SD, za druhé to chce
nějaké znalosti a za třetí musí být v systému samostatně.Moc se to s novějšími verzemi nesnese.
Naposled mi dobře chodilo v systému PS 12, 14 a 15.Ale to se zase nesnese dobře s Avid Studio.
A čekat na to jestli Avid předloží nějaký bez problému fungující produkt už nehodlám.
Po zkušenostech s Ediusem jsem dost rozmlsaný a jsem ochoten tolerovat drobné nesnáze, ale ne zásadní chyby.
V Avidu už mě nebaví ani hrát si s titulkama aby k něčemu vypadaly.I když díky tomu jsem si našel Auroru 3 D:-).
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě k té aktualizaci:
Jsem trotl, že jsem se nepodíval do instalačky Avid.Je to tam.Jenže mě to hlásí, že pro můj systém to není.Já už mám nainstalenou netFramework 4
která to updatuje.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,můžete kousek poskytnout s tím zvukem a odskouším v Magix Premium 18 a Magix X4 a v systému jak se to bude chovat.
Ještě k tomu Net Framework.Já jsem měl také tenkrát problém s instalací Avidu právě kvůli Net Framevork ale mám dojem,že to bylo
Net framework 3 s SP2 přitom ten balíček je taky v Avidu když jsem to hledal ale bohužel se odtamtud nic nenainstaluje.Ten SP mě chyběl a už to nebylo možné stáhnout samostatně od mrkvosoftu.Nakonec jsem našel u Poláků kompletní instalaci všech Frameworků i s SP záplatamy a dokonce i odinstalátor Frameworků a pak se museli nainstalovat v určeném pořadí a tím se instalace rozchodila.
Také jsem tam u nich našel soft pro vyhledání a doinstalování chybějících součástí do Direct X.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji Vám za nabídku.Natolik jsem se krknul, že jsem si Magix X 4 nainstaloval.Samozřejmě, že to v tom jede i se zvukem.
Seru na celý Avid.Nebudu jak hňup hledat co je třeba do systému doinstalovat.Obzvláště pokud výrobce to ve specifikaci neuvádí.
Stupidity s frameworkem už jsem kdysi řešil s Pinnaclem v XP.Děkuji,ale nechci.S tímhle ať Avid do prdele.
Nebudu se hrabat v systému, jenom proto, že se na to výrobce vysral.Nehodlám mu dělat platícího testera.
Jestliže něco není součástí Windows a pitomci z Avidu nejsou schopni na to včas reagovat, jejich problém,opravdu se už nemíním
prohrabávat hromadami příspěvků na forech a zjistím tam, že někdo má podobný problém.A má zaplacenou podporu tzv.Customer code
a výrobce ani neuzná za vhodné odpovědět.Takže nakonec na to hokus pokusy musím nějak přijít a na to rezignuju.
Všechny ostatní programy ve standartně nainstalovaném systému fungují, jenom Avid má nějaké problémy.
A to jsem se ještě nezmínil o tom,že někdy nefungují ani legálně zakoupená seriová čísla.Viz Avid a jeho Knowgledge Base.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host