Pro nové dotazy založte nové téma.

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro registrované uživatele:
Pokud nové dotazy nesouvisejí se stávajícími tématy nepište je do nich.Založte nové téma.

Pro neregistrované:
Pokud Vám nepůjde založit nové téma,napište svůj dotaz sem do tohoto tématu,já to pak rozdělím.
Dalibors

Dobrý den,

mám problém s exportováním videa v programu Avid studio.
Celkem jsem už několik projektů vytvořil. Ačkoliv je to občas opravdu hra na velké nervy, tak se mi to prozatím pokaždé podařilo vyexportovat, a tak jsem byl v rámci možností spokojený. Nicméně poslední video, které jsem vytvořil mi prostě vyexportovat nejde a neustále hází chybu "Při procesu exportu došlo k problému s časovou osobu. Proces byl zrušen. (0xE10000005)", přičemž je pak dále uveden přesný čas na časové ose, kvůli kterému se to nepovedlo. Video má 37min. Chyba nastane při exportu v jakékoliv kvalitě - AVCHD nebo i obyčejná kvalita pro účely Ipodu.

Něco podobného se mi už stalo i dříve. Vyhodil jsem třeba jeden přechod (uvedený jako chyba v tom hlášení) a následně už problém nebyl. Nicméně tentokrát to blbne natolik, že i po vyřazení problémového efektu to stále hází chybu třeba někde jinde, a to i například v polovině klipu videa, kde žádný efekt není. Někdy to navíc projde a vyexportuje třeba 15min, někdy se to sekne dřív a skončí třeba na 10min. Fakt nechápu příčinu problému a nevím, jak řešit to, že jsem strávil X hodin tvorby videa, které si teď ani nemůžu pustit nebo ho s kýmkoliv sdílet.

Poslední varianta, která mě zatím napadá, je upgrade na pinnacle, protože avid studio už nepokračuje, kde by snad mělo jít pokračovat v rozdělaném projektu, který by snad mohlo jít následně vyexportovat. Nicméně celá tahle famílie Avid, Pinnacle a Corel mi nesení a nejradši bych přesedlal na jiný software. Navíc tenhle problém s exportem byl poslední kapkou. Co byste mimochodem případně doporučovali jako nějakou stabilnější alternativu? V nejhorším případě budu holt muset celý projekt udělat znova od začátku v lepším programu.

Díky za jakékoliv rady.
D.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Avid Studio byl zmetek a PS 16 až 19 jsou jeho přímými následovníky. Jak je tady na fóru vidět někoho Pinnacle zlobí někdo jiný jede v pohodě. Já měl Pinnaclé dlouhá léta. I Avid Studio. Se všemi byly problémy. Měnší větší, ale byly. V r. 2011 jsem přešel na Sony Vegas Pro. I ten má mušky, ale nedá se to srovnávat s tím molochem Pinnacle, který je objemem samotného software i dočasnými soubory přímo dinosauří. Vegas je štíhlounký a má v základu vše potřebné + mnoho různých plug-inu třetích stran. Já v něm střihám často a v 95% projektů bez problémů. Výstup z něj je excelentní, ale zase do něj nejde dát jakékoliv video. Je skoupí na kodeky. Velká móda Je Adobe Premiera. Má mnoho dobrého, ale na Vegas nemá, ať si kdo chce co chce říká. Ve Vegas je práce pohodlnější a flexibilnější. Kdo je šikovný, najde si na internetu verzi, kterou může používat bez omezení, akdyž mu bude vyhovovat, pak rád zakoupí. Hodně štěstí. :-)
Miroslav Polner

Môžem potvrdiť Romulusove slová, Sony Vegas je momentálne jeden z najlepších programov pre strih videa a aj cenovo dostupný pre profesionálnu prácu. Čo sa týka programu Pinnacle a je jedno o akú verziu sa jedná, vždy mal , má a bude mať nedostatky! Je to program vyslovene pre príležitostnú prácu pre domáci strih videa a tomu zodpovedá cena! Tvorcovia síce vždy prídu s novou verziu, ovšem chyby zostávajú, nesnažia sa najskôr program zlepšiť, ale snažia sa naopak predať čo najviac kópií!
kamera11
Příspěvky: 376
Registrován: 09.06.2012, 00:42
Kontaktovat uživatele:

Pane Polnere, musím s Vámi souhlasit, i kdybych nechtěl. Tedy hlavně s odkazem k Pinnacle a jim podobným programům. Ale - myslím si, že na tenhle web nikdo z těch co dělají profesionálně do videa (včetně editace a střihu) nechodí. A proč taky. Profesionál se to snad učil, má i jiné zázemí a jiné priority. Tento web navštěvují (pokud vůbec) amatéři. V jakém stádiu, jestli začínající či pokočilí, to je otázka. Proto ty mnohé protichůdné názory. Kamer, jako takových, se prodává poměrně málo (názor obchodníka). Ale s tvorbou videí se jakoby roztrhl pytel. On dnes kdejaký chytrý mobil natáčí videa. Tak proč ne? Stačí se podívat na YouTube (mnohdy hrůzu, jak do kvality tak do obsahu...). V diskuzích skoro všichni by chtěli program na úpravu (a možností vložení videa na YouTube) zdarma. Tak se stahuje, krade (!). Jak jinak hodnotit např. příspěvek do poradny, kde se dotyčný ptá - že přes víkend si stáhl Sony Vegas, Pinnacle, Corel a chce poradit, jak na to?! Takový program, např Sony Vegas (cena od 18 347 Kč) si z mladých nebo amatérů málo kdo koupí. Navíc není v češtině (za ty peníze...). Že se někdo najde a koupí....najde. Ale většina se bude držet dostupnějších, levných programů. I ty "levné" programy umí ve své podstatě zpracovat video. Záleží na každém, co od nich očekává....a co umí. Pro mnohé je největší problém si přečíst návod, knížku jak na to......
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů