Čím osadit nové PC...?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Olin

To: Makey

Tak já teda už nějakej rok vPSjedu.Začínal jsem kdysi s verzí 7,potom rychle přešel na verzi 8.To jsem měl pentium 1,2 a ikdyž mělo spousta lidí problemy se stabilitou,tak mně to fakt jelo bez problémů.To pentium bude asi opravdu nutností.Dnes mám na stole P4 3Ghz / 2MB,desku ASUS P5GDC Deluxe,1GB DDR2 a grafiku GF 6600GT.Verzi PS mám 9+
a musím říct,že se vtom dají dělat psí kusy a všechno drží a jede.Nahraji - sestříhám - vypálím na DVD,nebo na CD - vše v PS (nepoužívám ani Nera jak radí Juromir) a vše v pohodě.Takže Pentium určitě a potom mít trochu štěstí při skládání komponentů do sestavy,kvůli stabilitě.
Juromir

Přidávám se k hlášce, že je třeba mít štěstí při skládání komponent - zvlášť poslední dobou kdy se všechno do PC vyrábí v Číně nebo někde jinde v Číně! :-)
Rozumějte - dělám "hardweráře" na síti o cca 250 počítačích a to co v úmrtnosti komponent sleduji poslední dva roky to je opravdu alarmující :-/
Zajímalo by mě jestli "Olin" zkoušel na své setavě i PS10?
Jo a ohledně Nera - na devítkách jsem párkát zkusil pálit přes PS, ale vždy jsem narazil!
U desítky jsem to (skoro bych napsal - radši) nezkoušel.
Ale nemyslím si, že by byl problém jenom v PS - spíš to odhaduji na nekorektní spolupráci PS s některými vypalovačkami - u PS9 jsem vyměnil dvě (NEC a MSI).
Nicméně se stejně myslím, že problémy s PS obecně jsou hodně individuální - podle sestav HW a podle vyladěnosti systému. Jak pravil kolega - nad PS nejde vyhrát, ale jde s ním bojovat!
Když máte čas, chuť, energii a peníze na nové komponenty ;-)
olin

To: Juromir
PS10 jsem zatím nezkoušel a zatím ani nemám důvod.Ta 9+ mi fakt jede bez problémů a jsem spokojený.A abych pravdu řekl,tak jsem se jen tak zběžně mrkl co je v 10ce novýho,ale nijak mne to nevzalo.Pokud ještě někdy v budoucnu budu měnit střihový program,tak se už poohlédnu po něčem vychytanějším (ikdyž třeba dražším).Nemůžeš mi třeba něco doporučit?S těma vypalovačkama to tak asi bude,taky jsem měl dříve NEC a u někoho se vyskytli problemy,že mu DVD ode mne "skákalo a trhalo se".Poté jsem to vyměnil za LG a je klid.Všechno jede všem.
Makey

Ahoj všichni,
čtu a přemýšlím o tom, co se tu rodí. Jsem moc rád, že toto vlákno neumřelo. Mám ještě několik otázek k vašim postřehům, ale nemám zatím čas je trochu učesat...

Snad jednu-
Proč se mi klepou horní a spodní okraje fotek vložené do projektu? Jak to děláte vy ostatní?
Je jedno, jestli to je výstup na DVD nebo zpět do kamery.

Moc vám děkuji za další info.
Makey
Juromir

To: Olin
O PS10 už jsme na tomto fóru s "Petrem" napsali hodně a zde to už nehodlám komentovat.
Doporučovat Ti nic nemůžu nebylo by fér tvrdit, že Vegas je lepší, bo jsem s ním udělal zatím jen jeden projekt a práce s ním je o dost krkolomnější než s PS obecně. Kromě toho si myslím, že i mírně náročnějšímu střihači PS (i devítka) bohatě stačí - pochopitelně za podmínky, že mu nepadá jak přezrálá jablka...
S vypalovačkama je to léty ověřený fakt a když už jsi zmínil LG - to je dosud jediná značka, která mi nezk..vila jediné CD ani DVD - ZATÍM! ;-) (pálím pouze Verbatim - síla zvyku a letitá spokojenost).
To Makey:
Rád bych poradil, ale s tímhle jsem se zatím setkal pouze jednou na DVD-RW, nepochopil jsem proč, ale když jsem projekt vypálil znovu - tentokrát na DVD-R tak už to nedělalo - víc jsem to neřešil tak nevím, ale třeba si tohoto příspěvku všimne "Petr" a bude vědět radu ;-)
Makey

To: Juromir.

HA!!!
Tím DVD-RW by to mohlo být opravdu. Já to pochopitelně také peču na něj. Teprve se to učím a tak jsem nechtěl dělat pivní tácky... Proto to "-RW "
Holt to prubnu na ostro. Udělám pouze obraz a vysmahnu to přes Nero.
Dám vědět jak jsem dopadl.

Ještě by mne zajímalo,
-jakou velikost fotek vkládáte do projektu, aby to bylo ke koukání?
-fotky je lepší vložit do filmové stopy, či přes tytulkový nástroj, nebo je to jedno?
Moc děkuji. Makey

PS: Budu ti vděčný za tvůj názor, jak by asi mohlo vypadat to omlazení mého PC.
Myslím tím asi jaké železo ano a čemu se raději vyhnout.
Např: CPU - AMD ..., MB ...., zdroj .... WGA ...., RAM 2*512 DDR2....
Mám omezený rozpočet cca 15-18 max 20K

Juromir

Na fotky Ti tuším JoeJoe odpověděl v jiné části fóra - nemám co bych k tomu dodal.
Ale zajímalo by mne jak to dopadlo s tím RWčkem?
Co se týče HW - jen co sem napíši svůj názor k nějaké konkrétní sestavě, hned se do toho někdo pustí a rozebere to co je špatně a co by udělal líp, takže to dělat nebudu.
Jenom to (na základě svých zkušeností s HW) obecně shrnu - nejlepší je hotová sestava, ověřená "zahořením" a testy!
Sestavení komponent "na koleně" je sice levnější, ale z vlastních zkušeností konstatuji, že na 95% dnešních aplikací stačí i Celeronová sestava - na "lámání chleba" dojde při hraní nových her nebo při editaci v Pinnacle Studiích :-)
Pokud hodláš trávit u stříhání videa víc času a vyprodukovat opravdu něco pěkného, tak nešetři a radši přitlač ;-) 1GB RAM pro PS9 a 2GB pro PS10 doporučuji...
Snad se mnou bude tentokrát Petr souhlasit :o)
Makey

No, zatím jsm se k ničemu nedostal. Ale asi to tím RW-DVD nebude, protože se to stejně třepe i když to natlačím znovu do kamery jako výstup "páska". Snad možná ten výpal přes Nero.

M
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Problém s "třepáním" fotek jsem zaznamenal (a nebyl to jen můj problém) v případě, že jsem fotky udělal přímo přes kameru (fotka se uloží na pásku). Ona je to spíš jen taková nouzovka, protože kvalita je strašná.
Ale k problému. Pokud jsem tuto "fotku" (vpodstatě pár vteřin trvající klip), dal do časové osy, ve výsledku se to třepalo.
Řešením bylo z této "fotky-klipu" udělat přes nástroje->zachytit snímek (nebo jak to tam je - teď nemám studio poruce) statický snímek a ten pak použít.
Ale když vložím normální fotku (jpg) do videa tak nemám problémy.
Makey

Ahoj,
ty fotky jsou z dig. foto a už mi to leze na mozek. Jdu zkusit to zachycení snímku.
Díky za rady. M
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host