Čím osadit nové PC...?

Fórum o všem ostatním - kamery, hardware, offtopic, ...
Makey

Ahoj lidičky.

Prosím o radu. Můj stroj asi dosluhuje a tak uvažuji o přestavbě PC. Nerad bych opakoval svou
minulou zkušenost /cpu Duron, mb s chipem VIA.../ Celkem OK, pokud jsem nechtěl film zpátky do DV kam. PC občas seknul pauzu, ale kamera mrcha na něj nepočkala. Při přehrávání to pochopitelně bylo znát. Nezbylo mi než vytrhat střeva a přejít na Intel i815. Jak mi poradily lidé v servisu EXAC.
V současné době mi dosluhuje P3 Celeron 1,2 ... Výstup jsem začal dělat na DVD, ale pro některé kámoše potřebuji "dětičky" přez kameru na S-VHS.

Na čem stříháte VY...?
Poradte mi prosím: CPU, MB, VGA kartu - asi s video IN/OUT, RAM a pod. Skříň a zdroj mi asi zbude. Pokud máte někdo zkušenosti s věcma, co jdou trochu přetaktovat a ušetřit nějakou tu korunku, budu rád. Nové PC bude jak na střih, tak i pro syna na NET a nějakou tu hru. Používáme šuplíkový systém a 3 HDD. Každý má tedy svou softw. konfiguraci. Jsem však omezen limitem 10-13 tis.
Moc děkuji za rady.
Makey
Makey

Nikdo nic...? To je mi líto...
Makey
Joe-Joe
Příspěvky: 232
Registrován: 01.04.2005, 14:35
Kontaktovat uživatele:

Ono je toho na vyber strasne moc. V kazdom pripade Intela a Pentium.
Napr.
matka:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29538
procak:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32293
Hunady
Příspěvky: 27
Registrován: 17.05.2005, 02:34
Kontaktovat uživatele:

Mám jednu zkušenost s těmi šuplíky. Používal jsem ho, ale vzápětí jsem zjistil, že datoví tok se o dost zmenšil. Tak jsem ho nakonec vyhodil a je to v poho. Se sestavou ti asi moc neporadim. Držel bych se Pentia a Intelu jak ti radí Joe-Joe.
Makey

Hunady Wrote:
-------------------------------------------------------
> Mám jednu zkušenost s těmi šuplíky. Používal jsem
> ho, ale vzápětí jsem zjistil, že datoví tok se o
> dost zmenšil. Tak jsem ho nakonec vyhodil a je to
> v poho. Se sestavou ti asi moc neporadim. Držel
> bych se Pentia a Intelu jak ti radí Joe-Joe.


Ahoj lidičky.
Jak poznám, že se datoví tok o dost zmenšil....? O kolik?
Je na to nějaký testík?
Dík Makey
Makey



Ahoj HUNADY.
Jak poznám, že se datoví tok o dost zmenšil....? O kolik?
Je na to nějaký testík?
Dík Makey
Makey


Ahoj lidičky.
Prosím, opakuji otázku z úvodu- ........Na čem stříháte VY...?


Můžete mi sem někdo hodit detail vaší sestavy, na které stříháte video? Nejlépe za pomoci Pinnacle softw.
Díky. Makey
Juromir

To Hunady: se "špulíky" mám stejné zkušenosti - neměřil jsem rozdíl v kilo nebo MBytech, ale stačí v Pinnaclu z rámečku třeba jenom přehrávat "syrové" avi stažené z kamery a po cca minutě se obraz začne sekat dokud přehrávání na pár vteřin nepausneš a pak to zase chvíli jede. Podotýkám v avi není žádný ztracený snímek - prostě PS nestíhá číst z disku přes šuplík.
Není to jediný příklad toho, že šuplík není dobré řešení pro uložení dat při práci s PS...

To Makey: výběr HW na střih je složitý, ale vlastně jednoduchý - žádný procesor není dost rychlej, žádná paměť není dostatečně veliká, žádné disky nemají dost velkou kapacitu!
Mám 3GHz Athlona 64, 1GB RAM, 400GB na pevných discích a stejně mi to nestačí!
Možná by ale bylo trefnější napsat, že to nestačí spíš Pinnacle studiům 9plus a 10 už teprve ne! :-/

Makey

To: Juromir

Ahoj? ty máš AMD, Atlona a stříháš na PS...? Je to v pohodě...?
Před lety jsem musel dát nové PC s Duronem pryč, nešlo na tom dělat. Při výstupu do kamery se to stašně sekalo. V servisu EXAC mi řekli, že nemohu dělat na jiném chipsetu než od intelu,
pokud chci dobré výsledky. Letos plánuji obnovu pc, tak se pídím po zkušenostech. Asi bych chtěl zůstat u PS, ale mám podezření na kvalitu kodeků. Udělal jsem si jedno DVD v nej qv, a zdá se mi to horší než DV z kamery do TV.
Děkuji za nazory.
Makey
Juromir

To: Makey
Řeknu (teda napíši) ti to asi takhle - mám Athlona a až na Pinnacle Studio 10 na něm všechno běhá bez sebemenších problémů :-)
Ale vážně - jak už jsem dnes psal do dalších fór o PS10 - nemyslím si, že by byl problém v AMD procesorech - v zaměstnání jsem PS testoval na Pentiu a výsledky jsou bohužel hodně podobné... S Duronem mělo problémů více SW, Pinancle měl problémy i s prvními Athlony, pak "bylo tvrzeno" že už je vše opraveno a já mohu konstatovat, že s devítkovými verzemi jsem byl docela spokojený (se starším Athlonem i s tím současným) - tedy až po instalaci všech oprav a oprav oprav.
Na desítku jsem čekal s naivním nadšením - bohužel jsem se škaredě zklamal...
Zamyslel jsem se nad tím a po zralé úvaze jsem sehnal Vegas a zkouším to v něm - je mnohem složitější na práci, ale o to rychlejší!!
Co se týče kvality - je třeba dávat pozor na nastavení kvality výstupu renderování (PS si to rádo samo od sebe změní), DVD disk vždy pouze vypočítat a obraz pak vypálit třeba Nerem.
Jiné problémy jsem nezaznamenal - snad jenom takové povšimnutí k délce videa - podle mého subjektivního názoru (nikomu ho nevnucuji) je slušná kvalita kolem 55% (což je délka do necelých dvou hodin) méně (v kvalitě) už bývá na obyčejný obrazovkách (natož LCD) dost vidět...
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host