Re: Animované video pozadie ActionBacks

Fórum k programu Avid Studio
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

p. steviezah ,všetko mi ide ako ste to opísali.,ale to bola fotka takže efekt sa netočil,a na fotke som dal biele pozadie.Video efekt ActionBacks má čierne pozadie a efekt sa toči.Posielam vám link na efekty ActionBacks : http://uloz.to/hledej/?q=action+backs :Keď budete mať čas tak sa nato mrknite.Dajte potom či sa to dá.Vopred Vám ďakujem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji,stáhl jsem si, ale nemusel jste mi to dávat ke stažení celé.Stačilo pár kousků:D
Potřeboval bych vědět:
Vy to v Avidu normálně přehrajete?Mi to hlásí: Soubor nejde naimportovat,pravděpodobně není tento mov podporován.
Nemám v systému žádný kodecpack.Nechtěl mi to přehrát ani Windows media player.Zkusil jsem proto nainstalovat K-lite
8.4 codepack.WMP mi to přehraje Avid ne.Přehrává to bez problému Edius.
Co máte za codecpack pokud to přehráváte?
Formát videa je Apple QuickTime PNG.
PNG grafické soubory Avid naimportuje bez problému.
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

p.steviezah: Prehreje to Qvick Time Movie.Ani mne to nechcelo isť v Avide,ale som to prekonvertoval na MPEG a potom som to mohol importovať do Avid.Keď je to v MPEG tak to prehraje aj Windows media player.Ja nemám žiadne codeky.V Avide mi to Ide a obraz je výborný. Tak ešte raz ďakujem za ochotu.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

no,zkusil jsem stahnout a je potřeba to v QuickTime Player vyexportovat do souboru,který Avid přehraje(možností je tam dost).Potom to funguje úplně bez problémů.Jenomže je to 4:3 akdyž to natáhnete přes celou obrazovku 16:9,tak je to dost mizerné,ale animace normálně běží i s napozadí filmem.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

tak omlouvám se,funguje to jen při exportu do AVI.V MPEG je černé pozadí a tam je asi potřeba steviezahův postup.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tomuto typu souborů se říká souhrnným názvem footage.Použiji je proto v dalším textu.
V čem jsou originální soubory vyrobeny asi nezjistím.Tento formát tak jak je, bez problému přehraje Edius 6.
Pro Avid je třeba je překovertovat.Pokud to jde přes QuickTime, zkusím to.
Zkusil jsem si to vyexportovat jako MPEG z Ediusa a pokoušel jsem se změnit barvu pozadí, aby se dal použít
chroma keyer.(Studio chroma klíčovač)
Sem tam si takový soubor pro sebe přepárám, ale není to úplně podle mojí představy.
Mnou upravené soubory si můžete stáhnout tady:
http://uloz.to/m/steviezah/live
Ty vložte do Avidu a použijte chroma keyer.
Nějak takto by bylo třeba předělat i Vaše soubory aby to bylo co nejméně pracné.

Pokud jste konvertoval do MPEG, jde pozadí odfiltrovat, ale postup je nutno zvolit jiný než jsem popsal pro foto.
Podotýkám, že s nastavením je třeba si vyhrát aby nedocházelo k průsvitnosti.
Lze změnit pozadí, ale změní se i vzhled dané footage.Ale nejradši bych je přetvořil pro jednodušší použití.

Než na to přijdu jak na to s QuickTime,používám v Avidu dva postupy.Jeden jednodušší popíšu.
Vložte soubor do timeline.
Otevřete jej v editoru efektů a požijte efekt v nabídce Barva a vyberte Změna kanálů.
Nastavení udělejte takto a měl by jste se dopracovat k tomuto.
[attachment 347 zmena_kanalu.JPG]
Vzhled se pochopitelně změní.Bohužel to je daň za úpravu.
Nyní tento soubor, aby jste ho nemusel exportovat, před tím než zjistíte, že Vám to bude takto stačit
uložte jej opět jako projekt.Já jsem uložil příkazem Uložit film jako s názvem blue_change.
Nyní v timeline soubor smažte.
Vložte video na které chcete efek aplikovat a uložený projekt tak jak jsem už popisoval.
To znamená video do druhé stopy,projekt do první.(prostě nad sebe,projekt nad video)
Vložený projekt otevřete v editoru efektů(pravou myší klik) a použijte efekt z nabídky
Klíčování,položku Studio chroma a vyberte bez předvolby.
[attachment 348 bez_predvolby.JPG]
Klikněte na kapátko a s ním klikněte do obrazu, aby jste nastavili barvu klíče.
[attachment 349 kaptko.JPG]
Pak nastavte takto hodnoty a pokud jste si zvolili zobrazit media a stopy níže, popřípadě
zvětšili editovaný obraz bude to vypadat takto.
[attachment 350 nastaven.JPG]
Nakonec klikněte na OK.
Hotovo.Měli by jste nakonec vidět toto.
[attachment 351 finall.JPG]

Pokud Vám toto nastavení bude vyhovovat, nahrajte uložený projekt ve kterém jste aplikovali efekt
Změna kanálů a vyexportujte si jej pro příští použití.Máte vytvořenu svoji první footage.

Poznámka:
Bohužek změna vzhledu původní foootage je daní za jednoduchou úpravu.Lze samozřejmě
použít ještě jiný postup, ten Vám tady dopíšu, ale upozorňuji,že dokonalého původního vzhledu
v Avidu zcela nejde.Úpravu formátu 4:3 na dívatelný 16:9 jsem udělal pomocí efektu
z nabídky 2D-3D, položka Editor 3D CPU.
Sledujte toto vlákno, během několika dní zde doplním.Čas mne limituje.
Přílohy
finall.JPG
finall.JPG (89.51 KiB) Zobrazeno 1024 x
nastavení.JPG
nastavení.JPG (78.24 KiB) Zobrazeno 1024 x
kapátko.JPG
kapátko.JPG (80.4 KiB) Zobrazeno 1024 x
bez_predvolby.JPG
bez_predvolby.JPG (46.47 KiB) Zobrazeno 1024 x
zmena_kanalu.JPG
zmena_kanalu.JPG (43.85 KiB) Zobrazeno 1024 x
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

p.steviezah :Nemyslel som že je to také komplikované v Avide.Škoda že ten efekt neostane v pôvodnej farbe.Možno že nato prídete.Ďakujem budem sledovať.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bohužel, musel by jste na tento typ videosouborů používat Edius.Vegas ho sice přehraje, ale bez průhlednosti.
Jak se to upravuje v něm jsem nezkoušel.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro Avid Vám doporučuji použít cestu nejmenšího odporu.Tak jak to popsal uživatel Appendixen,Nejjednodušeji to vyexportovat v QuickTime playeru
ve verzi Pro jako AVI bez komprese.Pak Avid pozná, že je tam průhlednost a pouhým vložením do timeline se zobrazí film i footage.
Protože je originál soubor ve formátu 4:3,rozměr SD 720x576 zvětšení sebou přinese zdůraznění chyb.(bude to zubaté).

Ještě by se to dalo překonvertovat tak jako jsem si to konvertoval v Ediusu na větší formát a tento konvertovaný formát opatřit místo černé barvy
v nějakém softu průhledným kanálem tzv. alfa.Ale to by bylo dosti pracné.Načíst video Avi a vyexportovat s průhledným pozadím uměl Photoshop
verze CS4 a tuším, šlo to i v Corel Draw X5 Suite,ale průhlednost nebyla kompatibilní.
Zkoušel jsem kdysi něco podobného i v programu Particle Illusion pouhým načtením a exportem s odstraněním černé barvy a nahrazením
průhledným pozadím.
Domnívám se,že všechny tyto úpravy jsou pracné a zaberou dost času.
cxcx
Příspěvky: 40
Registrován: 16.10.2011, 15:52
Kontaktovat uživatele:

steviezah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bohužel, musel by jste na tento typ videosouborů
> používat Edius.Vegas ho sice přehraje, ale bez
> průhlednosti.
> Jak se to upravuje v něm jsem nezkoušel.

Skúsil som to v Sony a ide to bez najmenšieho zádrhelu.
Presun do timeline, cez Pan/Crop úprava na 16:9, potom úprava VideoFX vyberieme konkrétne Chroma Keyer odfiltrujeme čiernu farbu a je to krásne priesvitné a bez farebnej straty.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host