Re: Animované video pozadie ActionBacks

Fórum k programu Avid Studio
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu.Vie niekto poradiť či sa dajú použiť video pozadia ActionBacks v Avid Štúdiu,a keď tak vie niekto poradiť postúp.Som vo vašom fóre nový.Budem vďačný za každú radu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jakékoliv pozadí je možno použít v Avid Studio.Je ovšem otázkou co si představujete pod využitím a jaké pozadí máte na mysli.
Jde Vám o to mít pozadí a před ním nějakou osobu nebo objekt vyklíčovaný pomocí chroma nebo luma keye?
V tomto případě použijte pozadí jaké chcete.

Nebo máte na mysli překryvné video s alfa kanálem?
V tom případě musí být kompatibilní s Avid Studiem, ale myslím, že jsem použil Uncompressed,.
Popřípadě bych bych musel znova pobádat, kdysi jsem k tomu používal Hollywood FX.
V každém případě ten alfa kanál musí být ve videu obsažen.Obvyklé je, že jsou to videa AVI nebo MOV.
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

[attachment 333 wo102.jpg] Ide o takéto pozadie foto alebo video.Biele pozadie nahradiť videom alebo fotom.
Přílohy
wo102.jpg
wo102.jpg (120.09 KiB) Zobrazeno 1292 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji, tak to je ta první možnost jak ji popisuji.
Na to bych doporučil použít luma key.I když zkusil bych i chroma key, ale asi to nebude ono.Ty odlesky na malých
srdíčkách jsou dost hodně do bíla a to co bude za nima bude přes ně prosvítat.
Něco podobného jsem už viděl,ale mělo to pozadí zelené pro snažší klíčování.Tohle už zas nějaký dobrák překopával.
Většinou jsem odklíčovával černé okolí, ale snad půjde.Jenom co budu mít troch času mrknu na to a dám vědět.
Ke slušnému výsledku je třeba trochu polaborovat.Někdy se k úplně dokonalému výsledku nedá dopracovat.
Je nutno zvolit kompromis.
apendixen
Příspěvky: 93
Registrován: 04.02.2009, 07:10
Kontaktovat uživatele:

foto je jednoduché,video snad nejlépe s pomocí zeleného plátna.
Vytvořeno ve fluid mask:
[attachment 334 svat.motiv.png]
Přílohy
svat. motiv.png
svat. motiv.png (145.25 KiB) Zobrazeno 1292 x
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

Skúšam ale mi to nejde.Foto ide v photoshope ale efekt samozrejme sa nepohybuje.Na youtube som videl video a všetko ide.
Styf
Příspěvky: 59
Registrován: 14.02.2012, 15:55
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem p. steviezah keď na niečo by ste prišli dajte vedieť.Ešte raz pekne ďakujem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro dosažení slušného výsledku budete muset to Vaše původní video upravit.Lze sice použít klíčovač Luma key, ale nejsem
spokojen s výsledkem.
Protože takové video nemám s bílým pozadím, zkusil jsem to s Vaším obrázkem místo videa.
Nejdříve obě videa vložte do timeline do dvou stop nad sebe.
[attachment 335 insert_to_timeline.JPG]
Pak to horní otevřete v editoru efektů a vyberte v nabídce Barva a zvolte efekt Mapa barev.
[attachment 336 mapa.JPG]
V tomto efektu vyberte volbu Standartní.Objeví se něco takového:
[attachment 337 standart.JPG]
Otevřete si jednotlivé položky tak jak vidíte na obrázku a zadejte hodnoty podle mně.Předvolba standartní zmizí.
Měl by jste se dopracovat k tomuto výsledku:
[attachment 338 values.JPG]
Dejte OK a na obrazovce se objeví něco takového:
[attachment 339 finish.JPG]
Nyní si tento projekt s upraveným videjkem uložte příkazem uložit film jako.Já jsem si ho uložil s názvem Green.
Pokračování v dalším příspěvku.
Přílohy
finish.JPG
finish.JPG (73.89 KiB) Zobrazeno 1292 x
values.JPG
values.JPG (51.65 KiB) Zobrazeno 1292 x
standart.JPG
standart.JPG (66.66 KiB) Zobrazeno 1292 x
mapa.JPG
mapa.JPG (79.02 KiB) Zobrazeno 1292 x
insert_to_timeline.JPG
insert_to_timeline.JPG (27.14 KiB) Zobrazeno 1292 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Po uložení Vašeho projektu můžete z timeline obě videa vymazat.Teď si vložte video na které budete chtít aplikovat efekt.
Video vložte do druhé stopy odshora.Myslím to takto.
[attachment 340 video_for_editing.JPG]
Nyní naimportujte projekt, který jste uložil.To uděláte tak, že pro import zvolíte všechny soubory.
[attachment 341 import_project.JPG]
Po importu se Váš projekt objeví v knihovně.Vložíte jej do timeline nad první video.
[attachment 342 insert_project_to_timeline.JPG]
Nyní tento projekt otevřete v editoru efektů.Můžete na něj kliknout pravou myší a vybrat z nabídky.
Vyberte z nabídky Klíčování a zvolte Studiochroma klíčovač a nechte volbu standartní.
[attachment 343 chromakey.JPG]
Pak klikněte na OK měl by se vám objevit tento výsledek.
[attachment 344 finish_with_key.JPG]
Hotovo.

Poznámky:
Tento postup platí pro bílé pozadí.
Protože jsem použil obrázek o malém rozlišení je to trochu zubaté.To se dá eliminovat změnou hodnoty v efektu
Mapa barev v předvolbě Bod 1 mapy 1, Hodnota atributu na úroveň 40.Původní hodnota na obrázku v předchozím příspěvku
je nastavená na 25.
Je pravdou, že jsem si nepohrál s nastavením projektu pro vložení obrázku.Je vidět, že po vložení do projektu 1920x1080
je obrázek jakoby mázlý.
Budete-li mít zájem, napíšu návod taky pro luma key.Protože co nemusí vyhovovat mně ,může se zdát dobré někomu jinému.

Doplnění:
Chybička se vloudila, když jsem dělal screeny nenastavil jsem si náhled na nejvyšší kvalitu.Proto se mi to jevilo zubaté
až mne to sejřilo.Mimo jiné původní obrázek je ve 4:3, já ho natáhl na 16:9 a upravil narychlo, moc jsem tomu nedal.
Aspoň jsem Vám mohl konečně popsat jednu z fint, kterou používám a to uložení vytvořené části videa jako projekt
a nasledné vložení do projektu.
Přílohy
finish_with_key.JPG
finish_with_key.JPG (101.8 KiB) Zobrazeno 1292 x
chromakey.JPG
chromakey.JPG (45.42 KiB) Zobrazeno 1292 x
insert_project_to_timeline.JPG
insert_project_to_timeline.JPG (54.88 KiB) Zobrazeno 1292 x
import_project.JPG
import_project.JPG (69.85 KiB) Zobrazeno 1292 x
video_for_editing.JPG
video_for_editing.JPG (31.89 KiB) Zobrazeno 1292 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento postup platí pro bílé pozadí.Pro jinou barvu je třeba jiného postupu.Ne vždy to vede k uspokojivému výsledku.
Záleží na tom jak je uděláno pozadí.Avid nemá moc dokonalé klíčování luma.Obzvláště to vadí pokud použijete
nějaké pozadí a objekt v něm obsahuje stejnou barvu jako pozadí.To je pak trápení.
Pokud Vám to nějak nepůjde, dejte mi Vaše konkrétní ActionBacks ke stažení.Pokusím se udělat
návod s postupem.
Jsem si vědom,že mnou popsaný postup nemusí být zcela jasný, hodil by se videonávod, ale bohužel
momentálně nemám tolik času na jeho tvorbu.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host