Nejde zvuk u klipů

Fórum k programu Avid Studio
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Nový poznatek, změnil jsem na kameře v nastavení zvuku z LPCM na Dolby Digital a nastavení obrazu dal 1080/50i FX a vše funguje jak má. V Pinnacle 14 tedy. W
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zkuste to i v Avidu,mělo by to normálně jet.Na váš předchozí dotaz ohledně hardwarové zátěže je těžko odpovědět.
Záleží i na použité bitrate.Ale pokud nepotřebujete nahrávat nějaké rychlé děje(sport a pod.) nevidím důvod
proč nahrávat do menšího formátu.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

Ano, jde to v Avidu. Díky za váš čas. W.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

To jsem předpokládal, jen si ověřte, že to jde bez problému zkracovat z jedné i druhé strany a zvuk se neztratí.
To jen tak pro můj klid,předpokádám, že to půjde.
Avid není Edius ani Vegas.
Edius používá pro přehrání svoje kodeky,Vegas použije kodeky doinstalované do systému, což já nemám.
Domnívám se, že si v dohledné době budu sypat popel na hlavu, protože jsem problém nesprávně určil.
Mám totiž dojem, že export h264 a LPCM spolu nejedou,že se musí požít Digital Dolby.
PCM a LPCM je tuším určeno pro MPEG_2 a HD MPEG 2.
V úplně novém a čistém systému ve WMP Vaše soubory sice oba přehraji,ale bez zvuku.
No ještě si o tom něco najdu.

Tak a je to tady.Jsem opravdu trotl.Hlavně,že jsem to tady psal ve vlákně pro Pinnacle 14.
http://forum.strihvidea.cz/read.php?15, ... 3#msg-7203

No nic přetisknu to i sem:

Protože se tu na foru několikrát řešily nefunkční disky,tady máte výcuc ze současné normy:

pro DVD PAL musí být formát projektu:
Frame rate v maximálním rozlišení 720x576(NTSC 720x480)
50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky: 10,08 Mbit/s
pouze video: 9,8 Mbit/s
videokodeky:MPEG-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 448 kbit/s
Linear PCM: Volitelný

pro BD
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
24p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 48,0 Mbit/s
pouze video: 40,0 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 640 kbit/s
Linear PCM: Povinný

Howgh,tak hovoří norma, možná to je příčina,že některým nejdou nebo nehrajou
vytvořená DVD nebo BD v jiných vieoeditorech.

Ti co vytvářejí AVCHD DVD(HD DVD) je to takto,ale tento formát se neuchytil ve stolních playerech,uvádím to jen abych to měl komplet:
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
25/30p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 30,24 Mbit/s
pouze video: 29,4 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
DD: Povinný 504 kbit/s
Linear PCM: Povinný

Kdybych si na to vzpomněl, nebo si to uvědomil, řek bych Vám okamžitě, že máte nesprávně nastavenu kameru.
To se mi zase něco nepovedlo.Zasloužím veřejné zostuzení.
Whispi
Příspěvky: 13
Registrován: 08.02.2012, 17:55
Kontaktovat uživatele:

No ty normy jsou pro export na disky. My jsme, ale řešili, že nejde editovat se zvukem originální soubor z kamery. Navíc jsem si jistý, že to původně šlo, protože ten film mám prostě již sestříhaný a zvuk tam byl na beton. Nyní už mám kameru nastavenu správně a běží to, ale co se soubory, které šly a teď nejdou? :-) W.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Od této normy se odvíjí zda to Avid přehraje nebo ne.Přehraje jen to co je správně.Ani jeden z Vašich souborů
mi ve WMP nehraje se zvukem.Nemám nainstalován žádný kodekpak,který je k přehrání evidentně nutný.
Takže Vám věřím, že to hrálo.Ovšem který jste měl nainstalovaný,nebo jestli došlo ke změně po update kodeku
to už nezjistím.Ale evidentně v systému něco na podporu LPCM chybí.Momentálně mám přeinstalováno
celé Windows,nemám odvahu si instalovat a deinstalovat kodeky k přehrání,protože nemám udělánu zálohu čistého systému.
Až doinstaluju pořebné programy,zazálohuju a kouknu na to.
Ještě by bylo řešení překonvertovat Vaše nehrající videa na hrající nějakým slušným videokonvertorem.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Rada je snadná. Nasypte v Avidu nefunkční klipy třeba do Pinnacle, když Vám tam fungují a vyrenderujete je do Blu-ray AVCve stejném bitrate jako je originál. Zvuk i obraz. Soubor vypreparujete ze struktury BD disku a ty použijete v Avid. Nebo prostě přejděte ke konkurenci. Taková Sony kamera si zaslouží i střihový program od stejného výrobce. Práce v něm je jednoduší a rychlejší. Není tak barevný, ale jinak je dál než AS.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zjistil jsem podobný problém se zvukem v Pinnacle i Avidu ve videu vytvořeném ve Vegas Pro 11 z kamery Canon XF100. Zvuk ani v jedné z aplikací (PS, AS) nejde. Přikládám MediaInfo výpis.


[attachment 379 XDCAMveVegas.jpg]
Přílohy
XDCAM ve Vegas.jpg
XDCAM ve Vegas.jpg (276.64 KiB) Zobrazeno 1018 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nebádejte nad tím.Dvoukanálový LPCM ani PCM zvuk není podporován.Je možný jenom import PCM zvuku z DV zařízení.
Zde specifikace:
[attachment 380 export_Avid.JPG]
Export zvuku je možný DD 2.0 nebo 5.1
Přílohy
export_Avid.JPG
export_Avid.JPG (103.5 KiB) Zobrazeno 1018 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak už to mám.Je to neuvěřitelné, ale v Avid Knowgledge base tento problém vyřešili, ale v souvislosti s naprosto jiným problémem.
Navštivte tyto stránky a stáhněte si tam soubor.
http://avid.custkb.com/avid/app/selfser ... cId=413391
Klikněte na To download the file click here.
Tento soubor, který se jmenuje MPEGsource .dll nakopírujte do složky podle toho jaký máte systém:
Windows 32 Bit - [disk s Windows]:\Program Files\Avid\Studio\programs
Windows 64 Bit - [disk s Windows]:\Program Files (x86)\Avid\Studio\programs

Romolusi, mohl by jste dát k dispozici soubor, pro který jste nám tady dal výpis?
Opravdu začínám být přesvědčen o tom, že zpočátku před aktualizacemi zvuk PCM a LPCM v Avidu jel.
Chyba byla v servis packu 1.1 pro Avid.Panebože, kdy ty hovada přestanou dělat stejné kopance jako v řadě Pinnacle?
Nové updaty odstranily staré chyby a tvořili nové.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host